Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Baj, ha nem tetszik az eljegyz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha nem tetszik az eljegyzési gyűrűm? Mondjam a páromnak?

Figyelt kérdés
Szeretem, imádom őt, őrülten boldog vagyok, hogy megkért, és összeházasodunk, de olyan gyűrűvel kért meg, ami nem az én stílusom. Egyáltalán nem szoktam gyűrűt, sőt, ékszereket sem hordani, de az eljegyzési gyűrűmet azért szeretném hordani. Elég drága lehetett, és szép is, csak nem az én ízlésemnek megfelelő. A párom sosem kérdezte, nem is tudhatta, milyen gyűrű tetszene, és hát picit mellélőtt. Tudom, hogy nem a gyűrű számít, úgyhogy el vagyok ezzel is, lecseréltetni nem szeretném, mert mégis csak ezzel kért meg, és az már nem lenne ugyanaz... a karikagyűrű úgyis másmilyen lesz majd. Szóval igazából csak az lenne a kérdésem, hogy tegyek úgy, mintha tetszene, csak mondjam neki, hogy én nem ilyet választottam volna? Vagy csak ha kérdezi, akkor nyilatkozzak róla? És akkor mit, hogyan?
2017. máj. 15. 13:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

Ne mondd neki, csak hordjad és a lényeggel foglalkozz!

Mit tudna kezdeni azzal, ha előadod, hogy nem tetszik a gyűrű?

Ne törd le, hanem értékeld az igyekezetét!

2017. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt megelőzendő, beszélgettünk arról, hogy konkrétan milyen tetszik nekem.

Te már ezzel sajnos nem sok mindent tudsz tenni, ezt előtte kellett volna megbeszélni. Legfeljebb finoman megpróbálhatod megmondani neki, hogy csodashép ez a gyűrű, de valahogy úgy érzed, nem igazán illik veled össze és visszamehetnétek kicserélni. Viszont ebben az esetben számíthatsz arra, hogy ez nagyon rosszul eshet neki és megsértődhet. Én ebben a szituációban már nem csinálnék semmit, hanem hordanám ezt. Elkéstél sajnos a dologgal

2017. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hordani szeretnéd, de lecserélni nem akarod, akkor nincs mit mondani már, nem lenne semmi értelme.

Mivel nem hordasz ékszert, így vaktában találgatott a vőlegény, nem is csoda, ha mellélőtt. De én inkább hagytam volna a meglepit és ebben biztosabbra mentem volna, hiszen azt a gyűrűt te hordani fogod.

Na, most már mindegy.

2017. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Mond el neki. Normális ember nem balhézik ezen, maximum kicsit rosszul fogja érezni magát.



Másik megoldás: (Erkölcsileg nagyon kifogásolható!)


Véletlenül "elhagyod" hivatalosan, ám valójában beválltod valahol és a pénzt amit kapsz érte úgy adod elő, mintha "váratlan pénz" lenne és "ha már úgyis elveszett a gyűrű vegyünk másikat".


Ezzel megoldódik a "megsértődés", de nem túl erkölcsös.

2017. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod kicseréltetni a gyűrűt akkor szerintem felesleges elmondani neki. Én mondjuk kicseréltetném, mert ha minden nap akarnám hordani akkor olyat szeretnék ami az én stílusom. Nekem az eljegyzésnél maga a szándék az ami számít nem az, hogy a párom mennyire találja el az ízlésem ez nehéz ügy lenne nálam is mert én sem hordok ékszereket pont ezért nem is várom el, hogy pont beletrafáljon. Emiatt úgy gondolom abban sincs semmi ha kicseréltetnénk a gyűrűt ugyanis az csak egy szimbólum és az igazi jelentősége nem annak van.
2017. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég átlátszó lenne, de nem ismerem a kérdező párját.
2017. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
4.: ez olyan átlátszó, mint a celofán.
2017. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Semmiképpen se mondd hogy nem tettszik.

Ajándék lónak ne nézd a fogát teljesen helytálló!

Főleg egy ilyen esetben mint az eljegyzés, nem is értem hogy fordult meg az eszedben hogy esetleg mondhatnád neki.....

2017. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Mondd meg, persze, és cseréljétek ki közösen!

Elvégre te hordod, neked kell tetszenie! :)

2017. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, mi a párommal mindent meg tudunk beszélni. Így evidens lenne, hogy jelezném, persze finoman, és együtt kicseréltetnénk. Elvégre, életem végéig szeretném hordani, és kellemetlen lenne egy olyan gyűrűt, ami kicsit sem a stílusom.


Ez olyan, mint a nagymamától kapott kötött pulcsi. Imádtam a mamámat, értékeltem az ajándékot, de nem vettem fel soha a bolyhos förmedvényt, mert nem érzem jól benne magam. Ennek a gesztushoz, vagy az alkalomhoz semmi köze, ettől még boldog emlék marad a lánykérés is, az esküvő is :)

2017. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!