Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzési ebéd, de így hogy?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési ebéd, de így hogy?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk rendes eljegyzést tartani - leginkább azért, mert a szülők még nem ismerik egymást (300+ km-re élnek egymástól), és azért csak illendő lenne, hogy ne az esküvőn találkozzanak először...

Viszont az én családom baromi macerás. Szüleim elváltak, nem is kedvelik egymást túlzottan, ez már önmagában kínos. Ha mindenki hozná az aktuális partnerét, az nekem lenne kínos, mert semmi közük sincs a szituhoz, számomra többé-kevésbé idegenek. Plusz akkor már annyira nem szűk, akkor illene meghívni a kedvesem nővérét, annak a párját, gyerekét... Nagy családi banzájjal pont elveszne a lényeg, a szülők ismerjék meg egymást, meg azért nem akarjuk akkora költségekbe verni magunkat.

Ha csak a szüleim jönnek, az nekik kellemetlen, karótnyelt este lesz (oké, hogy nem balhéznak, de azét...), ha nem hívom apámat, abból sértődés...


Ha meg azt mondjuk, hogy inkább hagyjuk az egészet, akkor anyós-após sértődik meg, hogy nem kíváncsi rájuk az én családom, meg mi is szívesen ünnepelnénk azért családi körben.


Hogy lehetne ezt megoldani? Van egyáltalán ilyen eljegyzési hagyomány, hogy kit "illik" meginvitálni?



2017. jún. 5. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én erre az ebédre csak a szüleimet hívnám meg, a többieket majd az esküvőre ill. -ha lesz- a lakodalomba.
2017. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tenném, hogy leülsz apáddal-anyáddal beszélni, hogy ez az alkalom egy bensőséges alkalom lenne, hogy a szülők megismerjék egymást, ezért csak ők lesznek meghívva, és lehetőleg viselkedjenek és tegyék félre a nézeteltéréseiket arra az egy estére / délutánra.
2017. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Szülők ÉS a párjaik - mivel ők már úgy egy család - és anyósék.


Lehet, hogy apád felesége neked senkid, de neki a felesége.


Bár én sem fogom meghívni a mostohaanyámat, de erre jó okom van, nem egy egyszerű "nekem ő nem rokonom"-indok.

2017. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De amit az előttem szóló írt is jó, csak nehogy összebalhézzanak a szüleid - a párom apja-anyja tuti összeveszne, szóval...
2017. jún. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Döntsétek el hogy eljegyzési ebéd vagy szülő ismerkedős eseményt akartok!

Ha szülőegyesítés akkor csak szülők tényleg, mostohaszülőkkel együtt hisz az esküvőn is ott lesznek. Meg kell velük beszélni hogy egy estére félre tudják tenni a saját gondjukat, nem kell beszélgetni a saját szülőknek, a másikat kell megismerni. Tegyék meg miattatok. Aki ennek ellenére képes lenne balhézni meg egyebek az nem kell az esküvőre sem, hisz intelligens ember tudja ezt kezelni. Nálunk is volt ilyen személy, a vacsorán jelentet rendezett (sógornő), figyelmeztetve lett előre hogy jön az illető, de itt nincs helye ilyesminek és viselkedjen, nevetve mondta hogy jajj hát érdekeli, felnőtt ember... Aha... Szépen meg lett neki mondva hogy akkor itt befejeztük vele, hogy szítja a családot és egyebek, mindenkit elhordott mindennek...


Ha eljegyzés megünneplése a cél, akkor ha vannak akkor a testvérek (én mint testvér nem venném jó néven ha ki lennék hagyva hisz csak egy vér vagyunk..) esetleg a párjuk ha jóban vagytok és szeretnéd. Gyerekeket most nem kell meghívni, majd lesz ha lesz lagzi.

2017. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

- Anyámnak van állandó kapcsolata, de ha őszinte akarok lenni, őt én magam sem nagyon kedvelem. :) Esküvőn nyilván ott lesz, de ide nem szívesen hívnám - persze ha a "mindenki jön" verzióban maradunk, akkor ott lenne, de ahogy írtam, én érezném magam kínosan.

- Apám a második feleségétől is elvált - bár amit a #3-as írt, nála nem lenne kifogás, szívesen látnám (az esküvőn fogom is), de neki itt egyáltalán nincs helye. Apám aktuális partnerével összesen egyszer találkoztam, mert a két házasság után nem tud megállapodni. Számomra ő totálisan idegen, nem csak a "nemcsaládtag" hiszti.


Ezek miatt gondoltam, hogy csak anyám-apám, de az meg nekik lenne kellemetlen. (Jóval kisebb volumenű példa, anno a középsulis ballagásról bőgve ment haza a fél család, pedig ott még a közös ünneplést sem erőltettem, csak a hivatalos rendezvényen találkoztak...)


Egyébként testvéreket azért sem gondoltam meghívni - bár szerettem volna -, mert az én (fél)testvéreim a fent emlegetett második házasságból származnak - ez már annyira bonyolult mozaikcsalád, bőven elég lesz az esküvőre úgy összerakni az ültetést, hogy senki ne fojtsa meg a másikat... :) És ha az én testvéreim nem jönnek, kedvesemé meg igen, az megint csak furcsa helyzet, nem akarnék senkit megbántani. Ha meg ezzel nem törődöm, és mégiscsak ott lenne az ő testvére+párja, akkor nem hagyhatják otthon a gyereket, hiszen nem lenne aki vigyázna rá.


Azt hiszem, mégiscsak az lesz a vége, hogy a négy szülő, és meglátjuk, mi lesz belőle.

Köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 8. 07:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi történt végül, hogy oldottátok meg?
2018. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!