Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan adjak célzást arra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan adjak célzást arra, hogy össze akarok házasodni (ha nem is az, szeretném csak legalább a vőlegényemnek tudni a párom) 😃?!

Figyelt kérdés
Egy ideje együtt vagyunk, ő is érzi szerintem, nem tudom, hogy mik lehetnek a lépései. Gyűlöli a lányos megkéréseket, és nekem sem a kedvencem, szerintem ez egy férfi dolga. De lányként mégsem tudom milyen egyszerű célzásokat adhatnék neki, hogy nyugodtan kérdezzen csak rá, én igent fogok mondani, már ha ő akarja. Kicsit úgy érzem csak félsz van benne, de nem tudhatom. L

2017. jún. 21. 20:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Valaki!!
2017. jún. 21. 20:45
 2/11 2*Sü ***** válasza:

> Egy ideje együtt vagyunk


Mennyi az az idő? Három napja? Három hónapja? Három éve?


Mert nagyon nem mindegy. A szerelem egy rövid ideig tartó érzelem, általában egy-másfél év után elmúlik. Ha a kapcsolatban van más kohéziós erő, akkor a két fél valóban egymás mellett tud maradni akár egy életen át. Viszont ha nincs, akkor annak a kapcsolatnak nem sok jövője van. Fél év, de még másfél év ismertség után sem célszerű házasságkötésen gondolkodni. Utána meg úgyis tudjátok, mennyire erős a kapcsolatotok, egy papír ezen nem sokat változtat.


> De lányként mégsem tudom milyen egyszerű célzásokat adhatnék neki


Nem célozgatni kell, lehet róla beszélgetni is, például megkérdezni tőle, hogy amúgy mi a véleménye úgy általában a házasságról. Abból is kiderül sok minden.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Amúgy mára sok jelentősége nincs a dolognak. Régen ez valóban egy életre szóló elkötelezettséget jelentett. Később a válás intézményével ez valamennyit kopott ugyan, de a válás azért nem volt egy olyan dolog, amire büszke az ember. Később ez is elfogadottá vált, de még legalább a házasságkötés napján eljátszották, hogy komolyan egy életre szóló kapcsolatot kötnek. Én meglepődve tapasztalom, hogy manapság már a házasságkötésnél sem holtomiglan-holtodiglan kapcsolatról beszél az anyakönyvvezető, vagy a vőfély, hanem arról, hogy remélik hosszú házasság lesz…


Ma 10 házasságból 9 válással végződik. Igazából már senki nem veszi komolyan magát a ceremóniát, azt az ígéretet, amit ennek során tesz. A házasságtól nem lesz egy kapcsolat jobb, nem lesz egy kapcsolat tartósabb, nem fogja az egyik fél a másikat jobban szeretni, hűségesebb maradni hozzá. Másik oldalról társadalmi előnye is egyre kevesebb van, egy élettársi kapcsolat sok esetben egyenértékű a házassággal, sőt bizonyos esetekben ez így praktikusabb is (például ha ténylegesen válásra kerülne a sor, és nincs házassági szerződés).


Én úgy látom, hogy a házasság intézménye kiüresedett, elvesztette a szakrális jellegét, elvesztette a pszichológiai, közösségi, társadalmi jelentőségét. Cserébe viszont rengeteg szervezést, így időt, energiát igényel. A szülők jó eséllyel bele akarnak szólni mindenbe. Eléggé sokba is kerül, aztán persze lehet, hogy a nászajándékokban ez megtérül, de lehet, hogy nem. Maga a házasságkötés napja, meg az azt megelőző napok is eléggé fárasztóak. Van, aki nem szeret annyira szerepelni. Tehát ezer oka lehet, hogy valaki nem erőlteti ezt a házasság dolgot, mert ma már semmiféle összefüggés nincs az elköteleződéssel, a másik szeretetének mértékével, vagy kvázi bármivel.

2017. jún. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

1. Ha nem akartok házasságot, akkor addig az eljegyzés is fölösleges.

2. Nem utalgatni kell, hanem le kell ülni beszélgetni, hogy ki hogyan képzeli el a jövőt. Ha házasságban, akkor mikor lenne ideális?

2017. jún. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Sehogy. Majd ha úgy érzi megkér. Ha nem tudod kivárni, keress mást. Ne célozgass, ne hozd fel, főleg ha tudod róla, hogy nem szereti ha egy nő kezdeményezi az ilyesmit.


Egyébként attól, hogy eljegyez, nem kell feltétlenül összeházasodni. Az eljegyzés egy szándéknyilatkozat, nincs "úgy illik, hogy egy éven belül esküvő", nincs "úgy szokás, hogy egy éven belül esküvő" meg ilyen hülyeségek.

2017. jún. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sehogy, ne célozgass, állj elé és mondd meg. Pont.
2017. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell célozgatni, azt nem veszik. Simán beszélgessetek a házasság/jövő témáról, ki mit gondol erről a témáról, mikor szeretné stb és egyszerűen kimondhatod: ha megkérsz, igent mondanék :)
2017. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne célozgass. Egyenesen mondd meg neki, hogy te mit szeretnél. Üljetek le, beszéljétek meg, ki hogy képzeli el a kapcsplatotok jövőjèt. 2 dolog van, amiben nem lehet kompromisszumot kötni, de éppen emiatt nagyon fontos megbeszèlni. 1: házasságban szeretnétek-e leélni az életeteket vagy nem? 2. Akartok-e gyereket? Ha ebben a 2 kérdésben nagyon ellentétes véleményeket vallotok, akkor a kapcsolatnak nincs jövője...
2017. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se célozgass. Sokszor leírtam már, milyen óriási különbség van a női és férfi gondolkodás között. Nekünk a szó mindig csak egy szó marad. Betűk halmaza és értelme. A nőknek egy szó a hozzá kapcsolódó/kapcsolható érzések tömkelege. Ameddig ezt nem érti meg a párod, nem fog önszántából megkérni.
2017. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért akarsz célozgatni? Egyes lányok tényleg annyira erőszakosak. Majd megkér, ha akar.

Addig is nyugodtan megkérdezheted, csak úgy simán, célzat nélkül, hogy mik a tervei, el szeretne majd valamikor venni feleségül? Egy kapcsolatban jó ezt mielőbb tisztázni, de de "célzást adni, hogy össze akarsz házasodni" nagyon erős túlzás.

2017. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Se az érettséged nincs meg erre, sem a kapcsolatod nem elég komoly. Ha szellemileg alkalmas lennél az ilyen dolgokra, akkor nem idegenekkel diskuràlnàl erről. A kapcsolatotok sem lehet valami komoly, ha neked célozgatnod, jàtszmàznod kell azért hogy megkérjen.

Felnőtt emberek vagytok, le kellene ülni értelmes emberekként és megbeszélni.

Szerény véleményem szerint okkal nem kér meg magàtól. Ha el akarna venni màr megkért volna vagy elvett volna és nem kellene a szàjàba ràgni.

Az még nem fiúkérés lànykérés helyett ha mint felnőtt emberek megbeszélitek és tisztàzzàtok ezt a dolgot. Szerintem rég rossz, ha erre egy nőnek célozgatnia kell.... Kb óvodàs szint. Az is lehet hogy hàzassàgellenes és sosem kér meg/ sosem vesz el. Az őszinte kommunikáció tudod, sokat segít.

2017. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!