Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Túl korai az eljegyzés, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl korai az eljegyzés, ha még sosem tapasztaltunk veszekedést a kapcsolatunkban?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a témában az interneten és szembejött egy cikk, ami arról írt, hogy addig nem érdemes elköteleződni, amíg nem estünk át legalább egy nagyobb veszekedésen.


Egyetértetek?


(Az én, lassan 2 éves kapcsolatomban még nem fordult elő veszekedés, csak pár nézeteltérés, amit meg tudtunk beszélni. (Pl kisebb vallásbeli eltérések, gyermekvállalás a távoli jövőben, droghasznalattal kapcsolatos vélemények.) Már kezdünk hosszú távra tervezni, de vajon túl korai lenne még az eljegyzés?)



2017. szept. 10. 14:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Érdekes kérdés. És mi van ha a teljes életeteket leélitek veszekedés nélkül? Akkor persze kiderül hogy mennyire felesleges is a házasság. :)
2017. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért túl korai,mert nem veszekedtetek. Ne is haragudj, de azért túl korai, mert ilyen hülyeségekhez kötsz jobb esetben életre szóló döntéseket. Ki akarna nagyon veszekedni? Ez alatt mit értesz? Szétmentek aztán akkor újra, és akkor már mehet az eljegyzés? Ne hülyéskedj, az a jó, ha nem ölitek, hanem szeretitek egymást..
2017. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzitek készen álltok akkor szerintem nem kell semmi nagy veszekedés. Ez rajtatok múlik,hogy mennyire vagytok megérve egy eljegyzésre.


Egyébként a cikk biztosan arra hegyezte ki a dolgot,hogy a legnehezebb kérdésekben/helyzetekben is együtt tudtok e maradni avagy egy nagyobb probmélát már nem sikerül megoldani. A megközelítés jó,viszont nem ezen múlik az eljegyzés.

2017. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves második:

En sem hiszem, hogy a saját döntéseim erre a cikkre, vagy az ide írt kommentekre kéne alapozzam majd, csak érdekel a véleményetek. :)

2017. szept. 10. 14:23
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Baromsag. Ertelmes ember nem rendez kiabalos veszekedest. Nekem szakito ok lenne.
2017. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

3-as összefoglalta a lényeget, nem szó szerint a veszekedés a lényeg, hanem hogy az időközben felmerülő komolyabb nézeteltéréseket tudjátok-e kezelni. Ehhez nem kell veszekedni, kiabálni, tànyért csapkodni, stb...

A lényeg, hogy ne csak akkor szeresd a párodat, amikor köd van és szerelem és boldogság, viszont sokan még bőven ebben az állapotban ugranak fejest a házasságba. Könnyű a tökéletesség illúziójában szerelmesnek lenni és örök hűséget fogadni egymásnak úgy, hogy semmilyen komolyabb megpróbáltatás nem érte még a kapcsolatot...

Természetesen sokan vannak, akik "túlélik", ha majd csak a házasságban üt be valami komoly probléma, de azok is rengetegen vannak, akik nem...

2017. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi soha nem veszekedtünk az együtt töltött 12 év alatt. A válást is veszekedés nélkül tudtuk le. A veszekedés önmagában nem jelent semmit, és sajnos, a hiánya sem garancia semmire.
2017. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a veszekedés a lényeg, hanem az együtt megoldott válsághelyzet.

Amíg nem tapasztaltátok meg párszor, hogy együtt másztatok ki a gödörből, addig az örökre szóló kapcsolat egy szép álom.

Valósággá is válhat, de fel is lehet közben ébredni.

2017. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenkinek "ölnie" a másikat. Házasságpárti vagyok, de szerintem nem a veszekedés hiánya miatt korai az eljegyzés, hanem mert még csak lassan 2 éve vagytok együtt, nagyon friss még a kapcsolat. Az is kérdés, együtt laktok-e, mert általában az összeköltözés után jönnek a komolyabb nézeteltérések.


Egyébként tényleg csak az én szubjektív véleményem, de ha a gyerekvállaláshoz vagy a droghoz való hozzáállásotok nem azonos, a hajatokra kenhetitek az egészet, hiába, hogy mondjuk nem ordibáltok egymással.

2017. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Miért lenne az?


Ha a nagyobb veszekedésre vártak volna anyáék, akkor 8 éves koromig csak járogatnak :D


Éljetek együtt, és ha az megy, akár viták nélkül is, nyugodtan jegyezzétek el egymást. :)

2017. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!