Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan vegyem fel a párom nevét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem fel a párom nevét?

Figyelt kérdés
A párom vezetékneve Balázs. Az enyémet nem szeretném leírni mert elég különleges. 2 keresztnevem van, az elsőt használom: Virág. A vőlegényem örülne ha felvenném az ő nevét, de nem ragaszkodik hozzá. Az én családom(főleg édesapám) nagyon ellene van mert mi csak ketten vagyunk lánytestvérek(a nővérem már Deákné, szó szerint:)) és így senki sem tudja továbbvinni a nevét. Kötőjelesen pedig a két név túl hosszú és nem is illik egymáshoz. Balázsné nem tetszik, de a Balázs Virág szerintem jól hangzik. Szerintetek?

2017. okt. 15. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Tarsd meg a neved.
2017. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
És te mit szeretnél? Mert csak a két, neked ezek szerint parancsoló férfi akaratát tudtuk meg, te, mint a név viselője semmilyen véleményt nem formáltál. Ennyire alárendelt vagy?
2017. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
írtam hogy nekem tetszik a Balázs Virág, sokkal egyszerűbb mint a mostani nevem, nem kellene elismételni 3szor bemutatkozáskor stb. De ugyanakkor szeretem a mostani vezetéknevemet is annak ellenére hogy hosszú és bonyolult, de a vőlegényem nevével nem passzol(ezt is írtam). Ha én alárendelt vagyok akkor neked meg komoly szövegértési gondjaid vannak. (:
2017. okt. 15. 21:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jo a Balazs Virag. De aruld mar el azt a kulonleges vezetek nevet😃
2017. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
3.: nincsenek szövegértési gondjaim. Egyik mellett sem foglaltál állást.
2017. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ismerek egy Virág Balázst... :))

De a viccet félretéve, ez tényleg csak rajtad múlik. Ha felveszed a férjed vezetéknevét, akkor sem vész el a régi neved, mert az összes okmányodon ugyanúgy szerepel és a gyerekeid összes okmányán is az lesz. :)) Ha az apuka nevét kapják a gyerekeid, akkor úgysem tudjátok továbbvinni.

Amúgy én Balázs Jánosné Kovács Virág formában fogom felvenni a nevemet, de gondolom ez nem nagyon segítség, mert az emberek 99%-nak nem tetszik így.

2017. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%
Ha felveszed a férjed vezetéknevét, akkor sem vész el a régi neved, mert az összes okmányodon ugyanúgy szerepel - nem éppen, mivel házasságkötés után MINDEN okmányát le kell cseréltetnie az ÚJ nevére átírva.
2017. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem éppen, mivel házasságkötés után MINDEN okmányát le kell cseréltetnie az ÚJ nevére átírva."


Így van és szerinted születési névhez mi van beírva az új személyin...? :))

2017. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha tetszik neked a Balázs Virág (és egyébként szerintem is jól hangzik), akkor szerintem maradj annál. A te neved lesz, nem másé, elég nagy döntés, ezért csak olyat szabad választani, ami neked tetszik. Értem apukád szempontját, de ez sokkal jobban a te életed, mint az övé.


Én is így jártam, hogy az eredeti vezetéknevemet lecseréltem a férjemére. Alapvetően szerettem a családnevemet, elég ritka volt, de az volt vele nekem is a problémám, hogy pont a ritkasága miatt folyton félrehallották, többször már rosszul jegyezték le, ha telefonon egyeztettem valahova időpontot, meg ilyenek. A férjem neve ellenben ha nem is gyakori, de ismert név, és jó érzés, hogy azóta nem kell lebetűznöm, akárhol bejelentkezek.

Meg a postások, futárok is gond nélkül átadják nekünk egymás csomagjait, nem néznek rám gyanakodva, mint régen párszor már előfordult. Így egyértelmű a külvilág számára, hogy összetartozunk. :)

2017. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én Balázsné Kovács Virág lennék, így megmaradna a saját név és a férjedé is.

Viszont, azt írtad, hogy továbbvinnéd a családi neved. Ez csak akkor lehetséges, hogyha Balázs-Kovács leszel, és a gyerekeitek is ezt a kötőjeles verziót kapják. Bármilyen más esetben a név így is, úgy is elvész a következő generációval. Viszont mivel ez a verzió neked nem tetszik, azt írtad, bután hangzik, akkor apukád igényeit ki is húzhatjuk a listáról.


Vagyis, ha nem ragaszkodsz a saját nevedhez, akkor simán lehetsz Balázs Virág.

2017. okt. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!