Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mikor kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor kellene megtörténnie az eljegyzésnek?

Figyelt kérdés

Én már most nagyon nagyon szeretném, de reálisan tudom,hogy kicsit korai lenne.

Másfél éve vagyunk együtt én 21 éves vagyok a párom 29. Külön élünk, de heti 4-5 napot együtt vagyunk. Szeretnék eljegyzést, utána házasságot és közös házba költözést. Mindketten dolgozunk és tanulunk,tehát fent tudjuk tartani magunkat. Harmonikus a kapcsolatunk, eddig nem volt semmilyen probléma amit ne tudtunk volna megbeszélni. Nagyon szeretném már ezt az egészet, de félek elmondani, mert nem szeretném ráerőltetni az eljegyzést.(akar,csak gondolom úgy 5-6 év múlva) Nem kell még az én időmben sietni, de napról napra szenvedek,mert szeretném komolyabbá tenni a kapcsolatunkat.



2017. okt. 24. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Amikor már laktatok együtt, saját erőből (lakva ismerszik meg az ember) és van anyagi hátteretek, nem anyuaputól várjátok (és te nem a párodtól várod egyedül) az esküvő kifizetését.
2017. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltetek már erről? A párod mit mond?
2017. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: Szerencsésnek mondhatom magam,hogy jó állásom van már,szóval tudnám állni egy esküvő rám eső részét. Párom már 29 éves évek óta dolgozik.

#2: Barátom egyszer olyat említett,hogy 4-5 év. Ezt szeretném kicsit korábbra mozdítani.

2017. okt. 24. 22:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod, nincs olyan problémátok, amit ne tudnátok megbeszélni. Akkor az eljegyzés, esküvő, összeköltözés téma sem okozhat gondot. Egyszerűen mondd el, hogy mit szeretnél. Aztán kérdezd meg, hogy ő mit szeretne. Hidd el, nem olyan bonyolult ez, mint amennyire félsz tőle.
2017. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Amikor már mindketten biztosan vagytok benne, hogy egymással akarjátok leélni az életeteket, és ehhez a körülmények is biztosítottak.

Ne arra törekedj, hogy hamar legyen, hanem arra, hogy legyen komoly. Van, aki már 16-17 évesen menyasszony, középiskolai ballagás után meg vége az egész kapcsolatnak.


22/N

2017. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ezt is meg tudnánk beszélni, de attól félek,hogy csak az én kedvemért jegyezne el és ő még nem állna rá készen. Ezért félek kicsit a témától.
2017. okt. 24. 22:18
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Akkor csak azt kérdezd meg, hogy most is olyan messzi időpontban szeretné, ragaszkodik-e az összeköltözéshez...stb.

Bennem ugyanis fordított helyzetben ez változott, bár mi, ha lejár a próbaideje, és kiderül, kell-e külföldre mennie, összeköltözünk :) Ő már fél év után képes lett volna megkérni a kezemet, de én türelemre intettem. Most már érzem annyira stabilnak a kapcsolatunkat, hogy biztos vagyok benne, hogy nem fogom megbánni az igent :) Egyszerűen tudom, hogy minden egyszerűbb lenne vele, egyszerűbb, mint szüleimmel, és ő is így van ezzel. Anyagilag végre stabilabbak vagyunk, mert már ő is dolgozik.

De (!) az sem zavar, ha tartja magát ahhoz, amint a kapcsolatunk elején mondtam, mert ezzel is azt bizonyítja, hogy tiszteli a döntésemet, és eleget tesz a vágyaimnak. Ez is fontos szerintem, talán a legfontosabb. Tiszteljük a másikat, és nem helyezzük a másikat nyomás alá, hogy bármit siettessünk. Te se siettesd semmiképp, de finoman érdeklődhetsz.

(Mi 2 éve vagyunk együtt)

2017. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Minimum 1-2 év együtt élés. Másfél év után nem akarlak megijeszteni, de nem fognak kijönni a gondok. 4-5 nap találkozással megint csak nem. Nem ismered a párod. Másfél éves kapcsolatból nem lehet eldönteni, hogy vele akarod-e leélni az életed. Költözzetek előbb össze, éljetek együtt pár évig. Esküvő csak utána jöjjön szóba. A 4-5 év nagyon is reális időtartam. Ha a tudományos adatokat nézzük, akkor egy ember megismeréséhez 4 év kell minimum. Addig pedig nem érdemes lagzit tervezgetni. Gyerekes elképzelés az 1-2 év kapcsolat utáni házasság. Egy másfél éves kapcsolat együtt élés nélkül nem elég érett a házasságra.
2017. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Akkor kell megtörténnie, amikor mindketten teljesen biztosak vagytok a kapcsolatotokban. Nem értek egyet azzal, aki szerint ehhez sok év kell, meg együttélés... Nekem 7 hónap után kérte meg a férjem a kezem, alig másfél éve voltunk együtt az esküvőnkkor, együtt pedig nem éltünk előtte. Mégis minden tökéletes azóta is, pedig eltelt 8 év. Vannak, akiknek meg 10 év együttélés is kevés ahhoz, hogy megismerjék a másikat... Ezt nem lehet általánosítani.


Minden esetre én mindenképp beszélnék a párommal erről, nyilván nem erőltetve, csak egyszerűen jövőt tervezgetve, érdeklődve, vágyakról mesélve. Romantikus is tervezgetni, és képbe is kerülhettek jobban egymás érzéseivel és terveivel kapcsolatban.

2017. okt. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem miután ÉLTETEK IS EGYÜTT.


Nem jó vonal a házasság és AZTÁN összeköltözés, mert ha gáz van, kiderül, hogy nem bírtok együtt lenni tartósan, KÖZÖS háztartást vezetve, akkor még a válással IS vacakolhattok.


a heti 4-5 nap egymásnál levés köszönőviszonyban sincs a tényleg összeköltözéssel.


Mi együtt élünk lassan egy éve, másfél éve találkoztunk, és kezdek gondolkozni, hogy megkérem a kezét.

Nem akarok nélküle élni.


34 ffi

2017. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!