Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek a barátomnak vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a barátomnak vagy nekem van igazam az eljegyzést, esküvőt illetően?

Figyelt kérdés
A barátommal 5,5 éve vagyunk együtt, nagyon fiatalon találtunk egymásra, most 23 évesek vagyunk. Nyilván sok mindentől függ, hogy egy pár életében mikor jön el az eljegyzés, majd házasságkötés ideje, így általánosítani nem lehet. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a véleményetekre! Én úgy gondolom, hogy ha két ember szereti egymást, biztos a szerelmében, hogy tényleg a másik emberrel szeretné leélni az életét, akkor az már nem lehet "kifogás", hogy "de még olyan fiatalok vagyunk, egy házasságra meg kell érnünk" (egyébként 23 évesen tényleg fiatalok volnánk hozzá?) Szerintem a szerelem előbbre való ezeknél. A párom viszont állandóan ezzel érvel, ami engem zavar. Nem zárkózik el a házasságtól, csak még "nem jött el az ideje, ráérünk majd 26-27 évesen is összeházasodni." Nekem ez rosszul esik. Rosszul esik, mert úgy érzem, elegendőt bizonyítottam én is, ő is, ahhoz, hogy 100% biztosak legyünk a kapcsolatunkban. Rosszul esik, mert megalázónak érzem, hogy mások 2-3 év után eljutnak erre a szinte a kapcsolatukban, nekem pedig 10 évet kell várnom arra, hogy valaki elhatározásra jusson (vagyis inkább hivatalosan is kifejezze): velem szeretné leélni az életét. Ráadásul egy kicsit megrémiszt az is, hogy a barátom a "nagy bumm" érzésére vár, amikor majd "érzi, hogy eljött az ideje a házasságnak". Mi van, ha nem létezik külön "nagy bumm", egyszerűen csak meg kellene elégednie azzal, hogy boldogok vagyunk együtt, és el kellene határoznia magát a házasság mellett? Szeretem őt nagyon, de rengeteg frusztrációt okoz nekem ez a dolog, ami félek, hogy akár a kapcsolatunkat is megmérgezheti. Ti hogyan vélekedtek erről a dologról?

2017. nov. 20. 21:23
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
33%

Én sem vennélek el.

Az megint más, hogy szerintem is hülyeség. Mióta éltek együtt? 23 évesek vagytok, gondolom most kezdtetek dolgozni. Egy esküvő nem éppen jön ki egy mozi árából meg összességében miért kell ez most mindenáron azon kívül, hogy a barátnőkkel közösen sikítozhassatok a legszebb esküvői ruhák válogatásánál?

2017. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Bocsi, a kérdés nem az volt, hogy te elvennél-e.
2017. nov. 20. 21:30
 3/51 anonim ***** válasza:
98%

Én azt tudom mondani, hogy eljegyzés már simán lehetne, esküvő pedig akkor, ha megteremtettétek rá a pénzt.


22/N

2017. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
74%

"megalázónak érzem, hogy mások 2-3 év után eljutnak erre a szinte a kapcsolatukban"


És a válás szintjére hány év alatt jutnak el utána?

2017. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettőtöknek igaza van saját magához mérten, de lehet, hogy pont ezért nincs közös jövőtök.
2017. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
33%

Én bocsi, ez utalás akart lenni arra, hogy a férfiakat mennyire el tudja kedvetleníteni a lányok általi folytonos és állandó esküvői meg lánykérős hisztériázás.

A kezdeményezés a mi dolgunk épp úgy ahogy a lánykérés is, ennyi. Neki joga van eldönteni, hogy mikor kéri meg a kezed, neked meg jogod van eldönteni, hogy igent mondasz vagy nemet. Szerencsére eddig legalább annyi megmaradt nekünk, hogy eldönthessük, mikor akarjuk összekötni az életünket a végzetünkkel aki sírba tesz.

2017. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Kedves Jaguar-Warrior! Köszi a hangnem korrigálást; sokkal kellemesebb így csevegni. :) Egyébként teljesen igazad van, a párom is sokszor mondja, hogy "ez a férfi dolga". Amivel egyébként én magam is egyetértek. Én csak azt nem értem, hogy benne ez hogyan, miért nem fogalmazódott még meg. Amikor számomra ez annyira egyértelmű. Ami pedig az esküvő anyagi vonzatát illeti, hála Istennek volna rávalónk, egyébként is szűk körű lagzit szeretnénk.
2017. nov. 20. 21:42
 8/51 anonim ***** válasza:
33%
Kellenének már a profi fotós által készített eljegyzési/esküvői galériák a Facebookra, mi? Másképp hogyan látná a külvilág, hogy mennyire tökéletes pár vagyok, és mennyire bejött az élet? Igaza van a barátodnak és Jaguarnak, ne üldözd bele csak azért, mert menő lenne fehér ruhában parádézni, amikor mindenki csak rád figyel. Előbb alapozzátok meg az életeteket.
2017. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
74%

Nem várnék túl sokat ettől a kapcsolattól:(

Aki 5-6 év után még mindig úgy áll hozzá ehhez, mintha a fogát húznák, azzal nem lehet mit kezdeni. Te sem erőltetheted rá, de igen, jogosan nehezményezed, hogy ne kelljen 10 évet várnod rá, amíg nagy kegyesen elszánja magát (és akkor sem házasságról, csak egy eljegyzésről beszélünk, ami alig több a semminél, azt még bármikor, következmények nélkül vissza lehet mondani, nem igazi elkötelezettség - ilyet is láttam jópárat)! Csak feltart és a legértékesebb éveidet pazarolja el! (Tapasztalatból beszélek.) Vannak fiúk, akik sohasem nőnek fel - vagy felnőnek, de majd csak valaki más mellett...

Amúgy én azt láttam, hogy akik 7-8-10 évig vártak az esküvővel, azoknak a házassága nem tartott 2-3 évnél tovább (mondjuk nem értem, miért, talán végül csak a nyomásnak engedve házasodtak össze, nem tudom)

35N

2017. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem, miért gondolják itt rögtön azt, hogy ha az ember szeretné, hogy a párja, akit szeret és akivel le szeretné élni az életét, eljegyezze, az biztosan csak azért akarja, mert milyen marhára menő a fehér ruha és milyen jól ki lehet facebookra pakolni.

Ez nem erről szól. Ez arról szól, hogy szeretné végre azt érezni, hogy a párja is biztos abban, hogy vele akar lenni örökre. Mert ha ezt nem meri meglépni 5,5 év után, akkor elgondolkodik az ember, hogy "Vajon nem csak azért nem lépi meg, mert még nem biztos magában? Mert arra vár, hogy esetleg még csak felbukkan valaki, aki jobbnak ígérkezik?"


Egyébként együtt éltek már? Ha igen, mióta?

2017. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!