Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hosszú jegyesség, rövid...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú jegyesség, rövid házasság. Mennyire értetek vele egyet?

Figyelt kérdés
Szerintem van benne valami.
2010. jún. 16. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Régen egy év jegyesség után következett a lagzi. Ma már ez az idő eléggé kitolódik, néha 5-10 évre is. Szerintem ennek az az oka, hogy sokan nem tudják a megálmodott esküvőre összehozni a pénzt. Így jegyesek maradnak. A gond az, ha az egyik fél már "sürgeti" az esküvőt, a másik nem.

Szerintem a jegyesség ídőtartama a lényeg, hanem az, hogy együtt van a pár és szeretik egymást. Sokaknak szerintem azért válnak szét az útjaik, mert hosszú ideig jegyesek, aztán az egyik már nagyon akarja az esküvőt, a másik még nem annyira, de közben már jönnek a gondok, problémák. Ezeknek az orvosolására gyorsan összeházasodnak, de a papír nem oldja meg ezeket a nehézségeket, ezek pedig halmozódnak és egyszer betelik a pohár.

De szerintem, általában véve nem kapcsolható össze a jegyben járás ideje a házasság idejével. De azt valószínűsíthetjük, hogy a hosszú jegyesség hordoz magában buktatókat. De erre biztos vannak gyönyörű ellenpéldát. Szerencsére. :)

2010. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincsen összefüggés.Lehet akkor is szétváltak volna,ha nincs megtartva az esküvő.
2010. jún. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
szerintem van összefüggés
2010. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem semmi összefüggés.Mi 23 éve vagyunk eljegyezve, van 3 lassan felnőtt gyerekünk. Nem lesz rövid házasságunk, mert nem is fogunk házasodni.

De szerintem nem lehet általánosítani.Sok olyan párt ismerek akik az egyetem elején eljegyezték egymást, elvégezték az egyetemet,elkezdtek dolgozni, lakást, házat vettek és csak akkor házasodtak, ha jöttek a gyerekek. És sok-sok éve élnek boldog házasságban.

2010. jún. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az ilyen manapság (azért teszem hozzá, mert volt, aki azt írta, hogy gyerek is lett, minden oké - igen, de akkor más világ volt, volt súlya az eljegyzésnek, ma már nincs) csak látszatkapcsolat.

Én azt mondom, ha valakik házasodni akarnak, akkor házasodnak (egy fillérbe sem kerül, csak a felhajtásért kell fizetni, tehát ez nem lehet indok), ha meg nem, akkor ne rabolják egymás idejét, ismerjék be, hogy meddő a kapcsolatuk. Sokkal korrektebb, mint évekig lekötni a másikat komoly szándék nélkül, aztán mikor az kikényszeríti az esküvőt, még ebbe is belemegy, majd elválnak. Volt egy ismerősöm, 19 napig tartott a házassága.

Más kérdés, ha egyik sem akar házasságot, mert jó nekik anélkül is. De akkor meg minek maga az eljegyzés is?

2010. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

én nem értek egyet ezzel. Szerintem nem függ össze a két dolog. persze lehetne itt példákkal meg ellenpéldákkal dobálózni,de minek.

szerintem a jó és tartós házasság nem azon múlik,mennyi ideig járt jegyben a pár. Mert akkor most ezzel azt mondanánk,h mindenki házasodjon 1hónap jegyesség után és akkor tökéletes házassága lesz?! hát nem biztosíték. Persze az sem,ha valaki xéve jegyes.


Ismerek olyat,aki 8év után házasodott, aztán 1éven belül elvált, de ez szerintem nem amiatt volt,h sokáig vártak.


Egyszerűen az a véleményem,h a két dolognak semmi köze egymáshoz.

2010. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú jegyesség után sokszor azért házasodnak, mert problémák vannak, és így akarják megoldani őket. Na ők válnak 1 év múlva.
2010. jún. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rövid járás, rövid jegyesség, rövid házasság...



Nem értem a hosszú jegyesség miért korrelálna a rövid házassággal...ha eljegyzés után azonnal házasodsz talán nem válsz el biztosan? szerintem hülyeség...


Vagy ha hosszú idejű járás és nincs jegyesség csak házasság akkor az maga a mennyország...? bocs de nem látok összefüggést...

2010. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Bennem még az is felmerült, hogy bizony 5-10 év után egy kapcsolat könnyen kihűlhet. És ha pont ebben a kritikus időszakban házasodnak, könnyen lehet, hogy a házasélet mégsem olyan fenékig tejfel, hiszen tulajdonképpen mi változik? Esetleg a név, gyűrű, és egy papír, más ma már nem nagyon. Sokan gondolják, hogy majd akkor minden megoldódik, hű de szuper lesz, aztán jön a kopp: bizony semmi nem lett jobb.
2010. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

21 éves vagyok, 3 éve ismerem a páromat és egy éve együtt élünk. Én még tanulok és előfordulhat, hogy ő is visszatér az iskolapadba. Ezért még el sem jegyeztük egymást, mivel tudjuk, hogy egyenlőre úgy sem házasodnánk össze. Amíg valamennyire is nem vagyunk teljesen önellátóak szerintem a házasság fel sem merülhet.


Úgyhogy lehetséges, hogy csak 4 év múlva házasodunk össze. Mivel úgy érezzük, hogy akkor érhetünk el arra a szintre.


Nem hiszem, hogy ettől több vagy kevesebb lenne a kapcsolatunk.


Régen Anyuék ennyi idősen házasodtak, de ők dolgoztak már akkor mindketten! Ez hatalmas különbség és ez tolja ki az eljegyzések idejét szerintem leginkább.

5 év eljegyzés után pedig csak jobban meg tud ítélni az ember dolgokat, mint 5 hónap együtt járás után.


Szóval a mai időkben már nem hiszem, hogy ez a mondás igaznak számítana.

2010. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!