Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés összekötözés nélkül?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

AdamJayCross kérdése:

Eljegyzés összekötözés nélkül? (Majd kesobb)

Figyelt kérdés

A kerdesem fentebb olvashato, de a reszletek kicsit bonyolultabbak.


3 eve vagyunk egyutt. En jelenleg masod eves vagyok egyetemen, o pedig jovore jon ugyanoda. Most novemberben szeretnem megkerni a kezet, de sajnos az osszekoltozes meg varatna magara egy ideig az egyetem miatt. (Max ha tudok mellette alberletet szerezni xd)

Eleg sokat toltottunk mar egyutt olyan ertelemben h hetevegek, heteket es koliban is egy szobaban lennenk, szoval azzal h "egyutt eljunk" nem lenne gond, csupan nekem az lenne a fura, hogy szunetre hazajove nem egy helyre jovunk. :/ (Persze akkor is egyutt toltenenk sok idot)

Egyetem utan osszekoltoznrnk, ez fix. (Mar lakas berendezesi terveink is vannak xD)


Igazabol az osszekoltozes az esetunkben csak anyagi okok miatt nem lenne egy ideig.


Akadalya ez az eljegyzesnek?



2018. szept. 4. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Addig szerintem ne.

32/f

2018. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Miért lenne akadály?

Mindenki olyan sorrendet választ, amit akar. Mondjuk én a helyedben ha csak romantikus gesztusnak szánod a lánykérést (gondolom az esküvőre se most kerülne sor az anyagiak miatt) valami mást találnék ki. Azt mondják lakva ismerszik meg az ember.

2018. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ezért nincs súlya az eljegyzésnek, mert minden otthon lakó kisdiák dobálózik a gyűrűvel.

Akkor kérd meg, ha belátható időn belül el is veszed. Egy év. Nem 5-8-20.

A másik: a menyasszonyod egy gimnazista lány. Még inkább gyerek, mint felnőtt. Évekig nem tudjátok elkezdeni az önfenntartó, önálló életet. Szerinted elég érettek vagytok?

3 év nagyon szép, és dicséretes, hogy komoly szándékaitok vannak. Tudod, a 7 éves kisfiam is 3 éve ugyanazzal a kislánnyal szerelmes, de nem hiszem, hogy ideje lenne az eljegyzésnek. Pontosan ugyanazért, mint nálatok

Egyelőre a gyűrűnek

2018. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
...nincs itt az ideje.
2018. szept. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem,hogy akadálya lenne ez az eljegyzésnek,hiszen az csak egy szándéknyilatkozat,amit bármikor vissza lehet mondani. Az más kérdés,hogy nagyon fiatalok vagytok és eléggé kétséges,hogy együtt fogtok-e maradni... Mindenesetre a házassággal én még várnék addig,amig be nem fejezitek az iskolát,el nem kezdtek dolgozni,és együtt nem éltek rendesen. Ne legyenek illúzióid,ellötyögni a koliban egyáltalán nem olyan,mint felnött dolgozó emberként stabilan együtt egy háztartásban élni.
2018. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen azért is kockázatos, mert lehet, hogy nem maradtok együtt.

A következő barátnőd pedig egy év után elkezdi fújni, hogy őt miért nem kérted meg, biztos nem is szereted, stb. Akkor aztán nehéz kimagyaràzni, hogy jól is kigyere.

2018. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Felesleges az eljegyzés, de nem az összeköltözés miatt... Minek jegyzitek el egymást, ha nincs belátható időn belül házasságkötés? Így teljesen fölösleges és kissé komolytalan is.

Majd ha össze is akartok házasodni, akkor jegyezd el.

2018. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
A hosszú, akár több évig tartó jegyességtől komolytalan lesz az egész. Ha nem lesz belátható időn belül esküvő, akkor felesleges.
2018. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

De hát miért akarod egyáltalán megkérni a kezét, ha még albérletre sincs pénzetek? Az eljegyzés persze, romantikus dolog, de azért a célja az lenne, hogy onnantól kezdve komolyan tervezve valóban össze is fogtok házasodni.

Az eljegyzés, esküvő a felnőttek játéka, amíg a barátnőd csak gimnazista, és te is még az egyetem legelején vagy, addig nehéz azt mondani, hogy felnőttek vagytok ehhez.


Amúgy nem, nem akadálya, mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik. Legfeljebb nektek lesz ciki, amikor felbontjátok és az addig büszkén hirdetett "vőlegényem-menyasszonyom" dologból hirtelen "inkább ne beszéljünk róla, ő már a múlt" dolog lesz. A legtöbb 20 év előtt köttetett kapcsolat 25 éves korig felbomlik. Legkésőbb. Én ezzel még várnék a helyetekben, hátha ti lesztek a szerencsés kivétel.

2018. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennek igy semmi ertelme. Amig egy mondatban az "xd"-t hasznalod, addig meg kulonosen nincsen.
2018. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!