Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvőt hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvőt hogyan lehet a legrövidebben lebonyolítani? Mennyi ideig tart, elég 2 tanú, milyen ruha illik ilyenkor stb?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk esküvő pártiak, de babát szeretnénk és talán így lesz a jobb a hivatalos ügyek intézéséhez. Köszönöm előre is a válaszokat!
2010. júl. 14. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem is lehet több tanú mint kettő.Nincs ruha megkötöttség miért lenne? Meg lehet mondani az anyakönyvvezetőnek hogy ne tartson beszédet.
2010. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze,bután írtam le. Arra gondoltam, hogy mi nem szeretnénk a két tanún kívül hívni mást. Se szülőt, se testvért stb.
2010. júl. 14. 14:07
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha "csak" 2 tanúval aláírjátok az Anyakönyvet, az ingyenes, és szerintem kevesebb, mint fél óra (a fél órában beszéd, ének, pezsgő, minden van - az ilyenekért kell fizetni). Ruhamegkötés nincs, de "illik" csinosnak lenni. Szóval ne macinaciban menj, de egy szoknya vagy nadrág, meg egy elegánsabb felső megteszi.
2010. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mi még lehet ennyit sem szeretnénk. Az anyakönyvvezető mondja el a mondanivalóját, mi nyilatkoznánk, hogy "igen" :), aláírnánk amit kell és ennyi! Se zene, se pezsgő. Ilyet nem lehet?
2010. júl. 14. 14:36
 5/14 anonim ***** válasza:
De lehet, kb 10 perc alatt le lehet zavarni.
2010. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

15:04-es vagyok.

Nem okoskodni akarok, mindenki úgy intézi ahogy akarja, de nőként mondom, hogy nekem baromira hiányozna évek múlva, hogy azon a bizonyos "nagy" napon nem vettem fel a menyasszonyi ruhát. Ha csak valami kis egyszerű is, de maradandó élmény és emlék, amikről készülhet pár fotó is. (Had nézegessék a gyerekek, unokák ;) )

2010. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok esküvőpártiak, tökéletesen felesleges az esküvő két tanúval is. Írjatok apaságit, ennyi.
2010. júl. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

anyakövvezetőnél mindent el tudnak mondani:)

am mi nem kértünk semmit, még pezsgőzés sem volt. csak aláírtunk, meg a nő mondott egy kis szöveget és ennyi. kb 15 perc alatt megvoltunk. és tök ingyen. arra figyelj, h ha jól emlékszem előtte 2 v 3 hónappal be kell jelentkezni... de lehet h rosszul emlékszem:)

2010. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen esküvö volt, két tanuval, az anyakönyvvezetö végigkérdezte, amit kellett, mi válaszoltunk, utána házastársaknak nyilvánitott bennünket, aláirtuk az anyakönyvet - ennyi volt, teljesen ingyen és max 15 perc.

Nekem (nö vagyok) a mai anpig sem hiányzik, hogy nem öltözten jelmezbe, meg nem volt felhajtás, rongyrázás - nek ez a lényeg. 22 éves házasok vagyunk.

2010. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek írom: a nővérem pont ugyanígy és ugyanezért házasodott össze a mostani férjével: hogy a gyerekeknek egyszerűbb legyen. Rajta egy királykék nyári egyberuha volt...tudni kell, hogy elég bohém nőszemély :) Továbbá egy egyszerű csokor volt a kezében. A férjén pedig egy öltönynadrág és egy rövid ujjú ing volt. Szóval nincs megkötés, de ne is a bevásárlós ruhában menj szerintem. Amúgy igen, le lehet zavarni 2 tanúval és 10 perc alatt. A nővérem házasságáról csak hónapokkal később szeretünk tudomást :D


16:01! Azt értem, ha valaki nem akar esküvőt, de miért gondolod, hogy az aki viszont akar, az a rongyrázás kedvéért csinálja? Ezt már annyiszor meg akartam kérdezni ezen az oldalon, mert olyan sokan mondják ezt. Én amióta az eszemet tudom, függönybe meg plédbe tekerve magamat folyton esküvősdit játszottam, mert mindig is elbűvöltek ezek a ruhák. Lehet, hogy neked jelmez, de én ha lehetne, mindennap hordanám. A bulit pedig nem azért fogom szépen feldíszített teremben, jó étellel (több fogással), és csodaszép tortával hajnalig táncolva ünnepelni, mert meg akarom mutatni, mennyit keresek, hanem mert emlékezetessé és főleg romantikussá akarom tenni, de az soha egy pillanatig nem jutott eszembe, hogy mutogatni akarjam, mennyi pénzem van...főleg mert nincs. Nem is akarok több milliót költeni rá, hitelt felvenni meg főleg nem, de szeretném, ha az a nap nagy buli lenne, és ahhoz kell egy kis pénz. A félreértés elkerülése végett hozzátenném, hogy nem a lagzi meg a ruha miatt fogok házasodni, csak ha már házasodom, akkor nem 10 perc alatt akarom lezavarni, és ez szerintem nem rongyrázás :S Persze nem ítélem el azt sem, aki csak a papírt akarja megszerezni, hogy könnyebb legyen gyereket vállalni, de én nem ilyet szeretnék, és azt hiszem ettől még nem leszek nagyzoló.

2010. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!