Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő

Figyelem! A szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kérdés

Önzőség nem tartani lakodalmat, ha a párom vágyik rá?

Én is szeretnék esküvőt és házasságot, nem azzal van ellenvetésem, hanem hogy én nem vàgyom a rokonok jelenlétére. Néhány embert nem kedvelek a családjából, elsősorban a szüleit, és nem szìvesem etetném meg szállásolnám el őket a mi pénzünkön, (nem ugyanabból a városból származunk), anyagi segìtségre tőlük nem sokra számìthatunk, meg úgy általánosan nem hiszem, hogy igazán jól érezném magam velük meg nem vágyom erre a felhajtásra sem. Amire én vágyom, és ebbe a párom is beleegyezett, hogy tartsunk tengerparti esküvőt nászúttal egybekötve, csak mi ketten, de ő emellett is szeretne lakodalmat.

Önzőség részemről, hogy nem akarok közös családi eseményt, miközben a párom belement az én kérésembe?

23/N

okt. 10. 06:48  Privát üzenet  

A válaszok

Szerintem ha a te akaratod érvényesül az esküvő terén, akkor úgy volna fair, hogy ő is megkapja azt, amire vágyik. Ez a kettőtök ünnepe, jogosan esne neki rosszul, ha nem lehetne lakodalom, mert te úgy döntöttél, hogy nem.

(Bezzeg te nem engedsz a saját elképzelésedből)

Így lehet aztán megalapozni egy jó házasságot.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont okt. 10. 07:07 Privát üzenet
J. A. nevű felhasználó válasza:

Itt az alapvető probléma, hogy utálod a szüleit. Később se viszed el hozzájuk a gyereket, mert nem lesztek jóban?

Személyes tapasztalat, az ex szüleit én sem kedveltem (nem személyiségi gondok miatt, hanem mert az utamba álltak).

Nem sokra mentek azzal hogy kiutáltak, a kedves fiuk első szóra visszajött volna ha engedem. A tanulság viszont az volt, hogy ha nem jössz ki a családdal, ott nem nyerhetsz.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont okt. 10. 07:16 Privát üzenet
Gondoljátok meg rendesen azt az szerintem!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont okt. 10. 07:17 Privát üzenet
* esküvőt

# 4/10Időpont okt. 10. 07:18 Privát üzenet
Önzőség, de ha ő úgy gondolja hogy eleget tesz a kérésednek és nem lesz lakodalom akkor rendben van. Mindenesetre biztos marad benne emiatt egy tüske, úgyhogy legközelebb ne csodálkozz ha ő se fog mindig a kedvedre tenni.

# 5/10Időpont okt. 10. 07:27 Privát üzenet
Igen, az.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont okt. 10. 07:50 Privát üzenet

Teljesen érthető a vőlegényed álláspontja is. Én sem szeretnék olyan esküvőt, ahol nincsenek ott a szüleim és majd bejelentjük itthon, meg mutatunk pár fotót...

Valahogy kompromisszumba kéne megoldani. Pl. legyen lagzi, de nem 80 fővel, hanem csak 30-cal. Tehát szűkíteni a rokonok számát. És legyen a lagzi a párodék városában, akkor anyósékat nem kell elszállásolni, talán több pénzetek is marad és még el tudtok menni a tengerpartos dologra.

# 7/10Időpont okt. 10. 08:55 Privát üzenet
Elég önzőség, ha csak az egyikőtök akarata évényesül egy ennyire közös dologban. Találjatok olyan kompromisszumot, ami mindkettőtöknek elfogadható és anyagilag is belefér. Pl. legyen kevesebb ember és csak este 10-ig tartson a buli, akkor nem kell senkinek szállás, vagy aludjanak nálatok :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont okt. 10. 09:38 Privát üzenet
Szerintem ha már ennyire utálod a szüleit, akkor össze sem kellene házasodni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont okt. 10. 22:19 Privát üzenet
Igen, eléggé önzőség. Házasok lesztek, a családja a tiéd is lesz. Nem normális dolog ráerőltetni az akaratod. Minimum valami köztes álláspontban gondolkoznék. Pl. polgári szertartás, utána egy állófogadás, vagy valami és mehet mindenki a dolgára.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont tegnapelőtt 22:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hol lehet Budapest 3. kerület körül lakodalmat tartani?
Mennyire lenne fura a volt gyakorlati helyemen tartani a lakodalmat?
Nagyon ciki lenne lakodalmat tartani úgy, hogy már egy éve házasok vagyunk?
Szerintetek ha valaki étteremben dolgozik, és ott akarja tartani a lakodalmát, akkor jár neki valami dolgozói kedvezmény?
A hagyomany szerint hol szoktak tartani a lakodalmat? A lany vagy a fiu szulohelyen?
Szerintetek is gáz a Mekiben tartani a lakodalmat?

Kérdések a Felnőtt párkapcsolatok rovatbólKérdések az Esküvő rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!