Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kiket 'szokás' a rokomságból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiket 'szokás' a rokomságból meghívni a lagziba?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz a lagzink. Tesóméknak szintén. A miénk előbb lesz, mint az övék. Ők tervezik a vőlegényem szüleit, testvéreit meghívni, mi viszont ezt fordítva nem. Tehát én nem akarom meghivni az esküvőmre tesóm vőlegényének a szüleit testvéreit. Nem gondolnám, hogy sok közünk van egymáshoz. Ellenben tesóm szerint megsértődne a vőlegénye, ha nem hivnank a családját. Nem gondolom, hogy velük akarna szórakozni egyébként...

Ti mit tennétek?


2019. nov. 27. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "rokonokat" (vagyis a másik testvér párjának családját) csak akkor szokás, ha nagyon szoros a kapcsolat a két család között. Ne foglalkozz a rongyrázós testvéreddel, egyáltalán nem kötelességed meghívni a leendő sógorod pereputtyát az esküvődre. Nehogy már összetörjön emiatt a kis sértődős lelkivilága, nevetséges.
2019. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem tesóm hisztizne emiatt... a párja.
2019. nov. 27. 21:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Rá értettem amit írtam. Baromi gáz, hogy férfiként ilyeneken bedurcizik.

Ne engedj a zsarolásnak, ha nem tetszik neki, hogy nem hívod meg őket, akkor neki se kötelező elmennie.

2019. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a leendő sógor fizesse az ő részüket. Ők neked nem rokonaid, nem kell meghívnod őket.

A mi esküvőnkön sem voltak ott a férjem sógornőinek szülei és testvérei, meg egyéb rokonsága.

De jól írja az első, csak ha tényleg szoros a kapcsolat velük, akkor kell meghívni, amúgy nem.

2019. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

En csak a nagyon kozeli rokonokat hívnám. Vőlegényem tesói ha van párjuk persze ők is, aztán ha van olyan unokatesója akivel kozeli kapcsolat van őket is. Az én családombol a tesóimat, az unokatesokat, meg akikkel mindketten jóban vagyunk.

Minek hívjam meg a vőlegényemnek a testvérének a barátjának a testvereit?

2019. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%

Én nem házasodnék.

Slussz... Problem solved.

2019. nov. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyeneket mi sem hívtunk. Egyáltalán találkoztatok már ezekkel az emberekkel?


Láttam amúgy már ilyet. Diplomaosztón a frissdiplomás párjának a szülei is ott voltak. Nekem ez az egész nagyon fura.

2019. nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akikkel tényleg tartjátok a kapcsolatot és szívesen látjátok.

Testvér vőlegényének a szülei szerintem egyáltalán nem olyan közeli, hogy meg kéne hívni. Pl. az unokatestvér viszonylag közeli, de én nem fogom az enyémeimet meghívni, mert kb. 20 éve nem láttam őket. Párom viszont minden évben többször találkozik velük, nyilván meghívjuk őket.

2019. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyanokat hívjatok, akikkel rendszeresen tartjátok a kapcsolatot, akiket szerettek és szeretnek titeket és azt akarjátok, hogy ott legyenek. Rokon, vagy nem rokon. Nekem a saját apám nem volt meghívva az esküvői vacsorára, viszont a kolléganőm igen. Ennyi. Azzal meg nem kell foglalkozni, aki megsértődik. Nálunk is volt hiszti gazdagon, de pont az hisztizett, akivel alig tartjuk a kapcsolatot, hiába rokon.
2019. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők tervezik meghívni a vőlegényed családját is, egészségükre. De ne várják el hogy ez fordítva is így legyen. Én nem hívnám meg őket, csak abban az esetben ha tényleg szoros a viszony. Nekünk is jövőre lesz a lagzink és unokatestvérekig bezárólag jön a család. Mármint, nyilván az unokatestvérek a párjaikkal és ha van akkor gyerekkel, de ennél alacsonyabb rokoni fokozatra már nem térünk ki. A "szűk" családom is kb 40 fő, szóval elég lesz ez :D
2019. nov. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!