Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő szervezés, hogyan?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő szervezés, hogyan? (kérdések lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövő nyárra tervezzük az esküvőt 40-50 főre.


1.Nálatok hogy zajlott az esküvő? (mert igazából fogalmamsincs, hogy milyenek/mik szoktak lenni)


2.Milyen költségekre lehet számítani a fenti létszám esetén? Megköszönném, ha tételesen letudnátok írni :)


3. Ti hol tartottátok? Esetleg tudnátok helyszínt javasolni


4. Ha volt ilyen, mi az amit másképp szerveztetek volna?



Polgári szertartást szeretnénk csak lehetőleg Pest környékén, ha muszáj akkor Pesten.


Köszönöm mindenkinek aki időt szán a válaszadásra :)



2019. dec. 2. 06:34
 1/10 Derwer ***** válasza:
61%

Egy éve volt az esküvőnk, 50 főre,Pest megyében, esküvő szervezővel és egyéb szolgáltatókkal. Gyűrűkkel, tánccal, szállással, stb bő 4millió lett.

Minden bőven minőségi volt, a szolgáltatók is rengeteget vittek el, de jó is lett, nem volt mibe belekötni.


Azt is megtanultam, hogy a mindig csak picit legyen jobb, minőségibb, az egy ilyen projekt végére simán milliós tétel lesz. (3ból akartam kihozni)


Úgy gondolom 2,5milla alatt nagyon nehéz lenne tartani egy ilyen rendezvényt.


31F

2019. dec. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha ennyire fogalmad sincs az egészről, lehet, hogy érdemesebb segítséget fogadni, aki felhívja a figyelmed mindenre és segít a szervezkedésben.


Röviden: be kell jelentkezni az anyakönyvvezetőnél, dátumot kell választani, személyi adatokkal be kell adni a házasulási szándékról egy papírt. Ott megbeszélitek, hány főt terveztek, kell-e pezsgő, versmondás, zene, sok helyen intézik ott a virágot is, ha kéritek. A helyszín gyakorlatilag bárhol lehet, a legjézenfekvőbb a városháza házasságkötő terme, de pénzért kiállnak veletek a Dunapartra is, nyilván.


El kell dönteni, hogy csak vacsi legyen vagy táncolni is akartok? Étteremben érdemes rákérdezni a csomagajánlatokra, főleg az ital sokkal olcsóbbra jön úgy ki. Helyben is szokott lenni díszítés, van, ahol a torta elkészítését is vállalják. A menübél legyen vega és vegán opció, meg valami gyerekbarát kaja - ha lesznek gyerekek a vendégek között. Ha pici gyerek is megy esetleg, etetőszék sokat segít a szülőknek.


Ruhát kb fél évvel előtte érdemes kiválasztani, hogy kegyen idő az igazításra, hajat, sminket el kell dönteni, hogy csinálod magadnak, v akarsz-e szakembert? Zenekar vagy CD? Akartok-e vetítést vagy bármi speckó eszközt ugénylő dolgot?


Fotós, videós, vőfély - kell-e profi, vagy megkértek pár barátot? Ha profi fotós, akkor őt is foglalni kell lassan, kérj sok referenciát.


Gyűrűket, apró ajándékokat a vendégeknek, cipőt, ilyesmit se felejtsetek el.


Árakat nem tudok írni, a miénk 13 éve volt, akkor 105 fős templomi+vacsi kb 1M volt, de ebben benne van ruha, gyűrű, virág, az utolsó csat a hajamba is. 😊

2019. dec. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Hali.

Az első szempont az esküvő dátuma idpjarashoz mérve.

Vendegek szama körülbelül és a költség anyagi kérdés ha ez mind megvan beszélve átgondolva akkor irány a helyszinnek nézelődése lefofoglalása itt mar elkernek előleget..

Aztan a zenészek vőfély foglalas.

Polgari szertartás templomi foglalás.

Fotós,(kreatív fotózás legyen megbeszélve ha kellenek kellelek az is legyen már nálatok) videós dekorációs nézelődése utana jarasa megbeszélés vele egy szemelyes találkozót itt is kernek előleget.

Ruhát rá érsz jövőre nézni

Aztan fodrász sminkes mindenképpen legyen előtte próbátok és elődöntöd h a nagy napra jó lesz e.

Kérni fognak itt is ugyancsak előleget.

En esküvő előtt néztem cipoket harisnyát fehérneműt egy neszeszerembe volt tű harisnya gyógyszerek sebbtapasz is

Váltó ruha talpbetetek.

2019. dec. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Az előző vagyok

A mi esküvőnk nagy volt

200 fős volt

Nekünk a lánykikeres itthon zajlott szóval ide is kellet kaja zenész dekorációs.

És elitt etterembe volt mindennel együtt 6 millióba került.

Tied 40 50fovel 2m 500 ezer tippelek attól függ h milyenek az igények.

Nekünk nyitó tancunk bele került 100ezerbe.

2019. dec. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

A miénk is jövő nyáron lesz, így arról hogy hogy zajlott még nem tudok nyilatkozni. Viszont tételesen letudom neked írni, hogy mi mennyibe kerül, mert már mindenhonnan megkaptuk az árajánlatot.

A miénk vidéken lesz, tehát Pest környékén egy kicsit más árakban kell gondolkodni. Nálunk 70 fő lesz.

Étterem: a menü nagyjából másfél millió Ft 70 főre. Az ital fogyasztás alapján fizetendő. Szóval ez az összeg csak egy kalkuláció. De nagyjából erre lehet majd számítani.

Étterem dekorációja 185 000 Ft.

Templomi dekoráció, menyasszonyi csokor 30 000 Ft.

Zenész 150 000 Ft. Nekünk lagzink is lesz tánccal.

Fotós 150 000 Ft.

Vőfély 150 170 000 Ft, + + Útiköltség és szállás.

Menyasszonyiruha nagyjából 200 000 Ft.

Vőlegény öltöny100-150 000 Ft

Meghívó kb. 30 000 Ft.

Jönnek még egyéb költségek, mint cipő, fodrász, kozmetikus, sminkes stb. de ezek árát még nem nagyon tudom.

Szóval mi most tartunk kb. 3 millió Ft nál. De hangsúlyozom hogy ez kis város, nem megyeszékhely. Pest környékén drágább lesz.

2019. dec. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Bocs, de el vagytok késve nagyon. Ismeröséknek jövő ősszel lesz és már hónapokkal ezelőtt nem találtak szolgáltatokat.

Amúgy:

kaja 15-25 /fő

helyszín bérlés

dekor, ruhák, gyűrűk, csokor, köszönőajándék, cipő, fodrász stb. Határ a csillagos ég.

2019. dec. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Derwer ***** válasza:
83%
Túlzásnak érzem #6 kommentjét. Én 2018 januárjában jegyeztem el a feleségemet és Augusztusban házasodtunk. Esküvőszervezővel de relative könnyen meglett minden szolgáltató is.
2019. dec. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

7: oké tapasztalat, hogy ceremóniamestert nem találtak, zenészt is nehezen


Aki igényes szolgáltató az már tele van a jövő évre.

2019. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi áprilisban házasodunk. Mivel hétköznap lesz az esküvőnk (csütörtökön, hosszúhétvége előtt), ezért nagyon könnyen találtunk és találunk szolgáltatókat még mindig. Ha szombatra nem jön össze, el kell gondolkozni mondjuk a pénteken. Ma már semmi különös nincs benne.

Mi 80-an leszünk és egyelőre úgy látom, hogy 3,5 millióból fogunk kijönni Pest megyében. Ennek bő a fele olyan költség, ami fix, akkor is ki kellene fizetni, ha csak fele ennyien lennénk. (Ruhák, szolgáltatók, gyűrűk, stb.)

Egyelőre nem tudom megmondani mit szerveznék másképp. Sokszor érzem úgy, hogy jobb lett volna két tanúval "letudni". :) Majd meglátjuk utólag hogy vélekedek. Bízom benne, hogy nem bánjuk meg, hogy a nagy esküvő mellett döntöttünk.

2019. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jókat írtak előttem, még én is hozzá teszem a magam 2 fillérjét:


1.

A mi esküvőnk vasárnap zajlott, előtte polgárit tartottunk, de nem itthon (férjem külföldi, ott egyszerűbb volt a polgári mint itthon). Vasárnap napközbeni esküvő, kb 10-től 17-ig.

Emiatt sokminden olcsóbb volt, pld. helyszín, fotós, és sok extra költséggel nem is kellett számolni (zenészek helyett pendrive-ra válogatott zenék 1-2 óra táncra + aláfestésnek, nincs éjféli menü, nem kell általában szállást fizetni, stb.)

Hajnalban készülődés, de ezt nem akartam fotóztatni amúgy sem. Reggel 8.30-10 fotózás, ez kicsit hektikus volt mert förtelmes idő volt de szép képeink készültek.

10.30 körül érkeztek a vendégek, 11.30 szertartás, kb 13-ra már a csoportképekkel, köszöntővel stb végeztünk.

Kaja úgy 15-ig, szabadfoglalkozás, tánc 17-ig. Sokan dicsérték, milyen jó és laza volt, nem kívánnék másmilyet ma se.


2. Költségek:

Összevissza 1.7 millió körül álltunk meg.

Kaja, itallal (semmi tömény): kb 900.000

Helyszín: 150 ezer (egy villát béreltünk ki, imádtam - Ádám Villa, ha érdekel, de Pesten van)

Dekor: 200 ezer (pedig nagyon minimalista volt, de a ballagási hétvégén a virágárak elszálltak. Ebben a csokrom + kitűző is benne voltak)

Fotós: 110 ezer azt hiszem... mivel nem egész napos rendezvény volt kaptunk kedvezményt + ingyen jegyesfotózást is.

Torta: 2 db 40 ezer körül volt, egyik mindenmentes

Ruhám: 150 ezer (nem akartam ilyen drágát, de beleszerettem)

Öltöny, ing, öv, stb: 50 ezer (nagyon minőségi cucc volt a Mr Saleből, magam is meglepődtem az árán).

Nekem a smink, haj: 35 ezer próbával együtt

Cipő, harisnya, ékszer: együtt talán 11 ezer? Olcsó deichmanos cipő, Alis 5 dolláros csini fülbevaló, meg egy 2ezres karkötő amibe beleszerettem.

köszönőajándék (virágmag) - kb 15 ezer mindenkinek?



4.

Másképp nem szerveznék az esküvő körül semmit.

Talán mai ésszel írnék egy levelet a saját családomnak, hogy ne vegzáljanak utolsó 2 hétben a saját hülyeségeikkel, mert addig mindent magam intéztem és tökéletes volt, ők meg "segítés" címszó alatt ezerrel elkezdtek kritizálni, amitől totál kiakadtam és a végén én voltam a hisztis p.csa. :D

Másik hogy előtte felmondtam volna a munkahelyemen. Méltatlanul bántak velem egész végig, nem kaptam normálisan szabadságot, a férjem külföldi így a szervezés 90%a az enyém volt, ezt tudták benn és nulla megértéssel fordultak felém. Emiatt a szervezés nagyon durva stresszel járt, mert benn is szívattak agyba-főbe. Utána váltottam, de hamarabb ott kellett volna azt a helyet hagynom és a fontos eseményre koncentrálni, esetleg bizonyos dolgokat magam megcsinálni, az élmény miatt is.

2019. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!