Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Én szűk körű esküvőt szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én szűk körű esküvőt szeretnék a párom viszont meghívná a fél falut. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Amúgy én vagyok a nő. Gondolom fordítva szokott lenni.

Még nem járunk jegyben sem, de már régóta együtt vagyunk, szóval már szóba jött, hogy ki hogy képzeli el.

Én kb. 10-10 főt szeretnék meghívni, ez a szűk családi kört fedi le, barátom viszont meghívná a keresztszüleit, unokatestvéreit, másodunokatestvéreit stb. stb. Akikkel amúgy nem is tartja a kapcsolatot.

Ők amúgy falusiak és ott laknak nem messze egymástól.

Igazából anyukája mondogatja neki, hogy "őket is meg kell hívni, mert ők is meghívtak, meg őket is mert csak, meg őket is..." szóval ez itt a fő gond. Így nem tudom, kit hívna meg tényleg szívesen a barátom és kit csak azért mert az anyja befolyásolja.

Amúgy mindketten introvertáltak, kicsit antiszocok vagyunk. :D Éppen ezért nem is értem miért akarna olyanokat is meghívni, akikkel amúgy 2 szót nem tud beszélni.

Nem sokkal jobb ha csak olyanok vannak ott, akik előtt tényleg önmagunk tudunk lenni? Akiket tényleg szeretünk és akiket nem csak azon az egy napon látunk?


Ezenkívül én még annyira se tartom a szélesebb családommal a kapcsolatot, mint ők, így az én felemről mindenképpen kb. 10 fő lenne. Az meg elég kellemetlen lenne szerintem mindenkinek, hogy az egyik család van 10-en a másik meg 30-an, 40-en. Vagy szerintetek?


2020. márc. 5. 00:18
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

"Így nem tudom, kit hívna meg tényleg szívesen a barátom és kit csak azért mert az anyja befolyásolja." - Ha ennyire nem megy a kommunikáció a pároddal, hogy ezt az információt sem tudod megszerezni, helyette ide írsz, nagyon korainak tűnik ez a házasság!


A kérdés többi részéből azt érzem, hogy te csak magadra gondolsz. Leírod, hogy Neked mi lenne jó. De ha neki az lenne jó, hogy sokan legyenek, neked meg a te tíz embered, akkor az kompromisszumosabb megoldás, hogy te a te szeretedd 10 emberedet hívod meg, ő meg a sajátjaiból annyit, amennyit ő akar.


Persze próbálhatod ezt lealkudni, ha meg tudod szeretni tőle azt az infót, hogy igazából ő nem is akar ekkora vendégséget, de ahhoz kommunikálj már vele!

2020. márc. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a szitu. Utálunk táncolni, nem is tudunk, így én inkább egy svédasztalos fogadást akartam esküvő utánra. Anyós lesápadt, hogy hát mit szólnak a rokonok. Váltig bizonygatta, hogy nem fog sokba kerülni, nagy a család, ez majd birkát ad, az majd főzni fog, megoldjuk családon belül a felszolgálást is. Meg hogy akkor ha nem lesz nagy lagzi, nem kell a szép ruha sem. Na ez fájt, mert a szép ruhát azt szerettem volna. Viszont nem szerettem volna egy millió FT-ot kiadni egy olyan lagziért, amin nem érezzük jól magunkat. Addig nyavalygott, hogy belementünk a hagyományos lagziba. Az én rokonságom kicsi, az övék nagy. Tőlem kb. 20 fő jött, tőlük plusz 60. De pénzt, azt nem tudtak adni anyósék egy fillért se. Úgyhogy saját erőből fizettük ki a párommal a lagzit és én kb. a felét álltam, mert a párom pénze nem volt elég.

A rokonság azt szólta, hogy amikor körbevittük a meghívót, elsápadtak, mert a rokonságban egy hónap különbséggel még egy esküvő volt. Majdnem azt mondtam a tizedik fancsali képű rokonnál, hogy tudjátok mit, nem kell lagzi. Mindegy, volt lagzi, iszonyat bénán táncoltunk, katasztrófa volt a gyertyafénykeringő is és hajnali 4-kor mindenki hazamenekült. Mi jól éreztük magunkat emlékeim szerint, de később visszanéztem a lagzin készült videót és azzal szórakoztam, hogy levettem a hangot és érdekes volt a mulatós zene nélkül végigpásztázni a megfáradt, életunt, boldogtalan arcokon. Az esküvő ára harmadrészben se jött vissza.

Utólag ragaszkodnék a saját verziómhoz és a szép ruhához.

2020. márc. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és amikor közeledett a lagzi időpontja, egyből kiderült, hogy a családból senki se fog se főzni, se felszolgálni, mert anyós meg se merte kérdezni, mert hát az hogy néz már ki, hogy dolgozni hívjuk a Jánost és nem vendégnek.
2020. márc. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

A váláshoz vezető út, az esküvő.

Látod? Már kezdődik...

2020. márc. 5. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező nem csak magára gondol, a kérdésből világosban látszik, hogy a párja is kb. ugyanazt akarja, csak kedves anyuka befolyásolja. Én meg erre azt mondom, hogy neki a leendő felesége mellett kellene kiállnia.
2020. márc. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Konkrétan a keresztszüleire gondolok, hogy nem tudom tényleg, tiszta szívből meg szeretné-e hívni őket, vagy csak azért mert anyukája mondja, meg mert ez a szokás, vagy azért mert fél hogy megsértődnek.

Ha kérdezem, azt mondja, "hát de őket meg KELL hívni". Kérdezem, hogy tényleg szeretné, "hááát jah".

Ők ott voltak a barátom ballagásán is, de akkor se nagyon beszélt velük, meg én akkor se éreztem indokoltnak. Nekem legalábbis fura volt, hogy addig nem is hallottam róluk, pedig ott laknak az utcában, aztán erre meg meghívják őket. Rajtuk kívül csak a szülei testvérei voltak ott.

Szóval én úgy gondolom, hogy már kiskora óta azt sulykolják bele, hogy akármilyen esemény van a keresztszüleinek ott kell lennie.

Amúgy ez alapból csak plusz 2 ember tehát én bele mennék, csak akkor azt mondja, mind ő mind anyukája, hogy mivel ők jóban vannak a szélesebb családdal is, tartják velük a kapcsolatot, ezért akkor már őket is meg kell hívni, mert megsértődenek

Ez az unokatestvéreit, másodunokatestvéreit, és olyanokat takar akikről a barátom se tudja megmondani, hogy hogyan is rokonaik.

De én is azt mondom, hogy ha a keresztszüleit, akikkel nem is beszélünk meghívjuk, akkor hülyén jön ki, hogy olyanokat meg nem hívunk meg, akikkel néha néha, de azért többet beszélünk. Pl. a nagybáttyáék, meg az egyik unokatestvére és családja. Velük azért többször összefutunk, bár itt se valami szoros a kapcsolat.

Ezt szerintem, csak úgy lehetne kivédeni, ha megmondjuk, hogy szűk körűt szeretnénk, és csak az egyenesági rokonokat, testvéreket és az ők családjait hívjuk meg. Ez az a 10-10 fő akiről beszélek.

2020. márc. 5. 08:55
 7/10 anonim ***** válasza:

"Anyukája mondogatja..."


Már jól kezdődik, a kedves mamát most kell leállítani, és a kisfiúnak a sarkára állni.

2020. márc. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Terveim szerint viszonylag messzebb költözünk anyóséktól, és akkor talán mérséklődik ez a probléma.

Amúgy kedvelem az anyóst, ő is kedvel, csak ilyenekbe szeret beleszólni.

2020. márc. 5. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha még eljegyzés se vbolt, akkor szerintem felesleges már már most ezen rágódni. Mi is együtt voltunk már egy ideje, mikor ez először komolyabban szóba került, mindkettem nagy lagzit akartunk. Aztán egyszer csak nekem jött valami gondolat, és már nem is akartam sok embert, mert az én oldalamon kevés a rokon, meg barátom sincs sok. A férjem még mindig mondogatta, hogy a barátok, akiket meg KELL hívni, mert mi is voltunk náluk, családdal együtt legalább 40 fő (nagy részükkel jó, hogy évente találkozik egyébként).

Aztán a lánykérés után, mikor már komolyabban elkezdtünk az esküvővel foglalkozni, ráébredt a férjem, hogy ja hát ő nem akar táncolni egyáltalán, így a lagzi ötletét el is vetettük. Majd arra is rájött - magától -, hogy felesleges olyan embereket meghívni, akiknek amúgy mg a szülinapján se ír. Végül 13 vendéggel esküdtünk, utána egy vasorával, és 10 órakor már ment is mindenki haza.

2020. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, a vége lemaradt. Szóval ha még tervben sincs az esküvő, akkor ráértek még ezt megbeszélni. Azt pedig ne engedjétek, hogy a szülők beleszóljanak - az anyósom nálunk is balhézott, hogy az ő unaokatestvérét meg a férjem 10+ éve nem látott keresztapját is mindenképp hívjuk meg, mert hogy néz már ki, ha nem, de megmondta neki a férjem, hogy majd az ő esküvőjére azt hív meg, akit akar. A pároddal pedig próbáljatok valami kompromisszumra jutni.
2020. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!