Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hol találok papi szöveget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol találok papi szöveget esküvőre, amit használnak ma?

Figyelt kérdés
Vagy légyszíves, írna nekem valaki?
2010. júl. 25. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

református:

[link]

katolikus:

[link]

evangélikus:

[link]

2010. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én római katolikust tudok neked írni.

X = férfi neve, Y = nő neve


X/Y, megfontoltad-e Isten színe előtt szándékodat és szabad elhatározásból jöttél-e ide, hogy házasságot köss?

Igen.

Ígéred-e, hogy leendő feleségedet/férjedet tiszteled és szereted, amíg a halál el nem választ benneteket egymástól?

Ígérem.

Elfogadod-e a gyermekeket, amikkel Isten megajándékozza házasságtokat?

Elfogadom.

Ígéred-e, hogy Krisztusnak és az ő egyházának törvényei szerint neveled őket?

Ígérem.


X, nyilatkozzál Isten és az anyaszentegyház színe előtt, akarod-e a jelenlevő Y-t feleségül venni?

Igen.

Y, Isten szent színe előtt feleségül veszlek.

Y, nyilatkozzál Isten és az anyaszentegyház színe előtt, akarsz-e a jelenlévő X-hez feleségül menni?

Igen.

X, Isten szent színe előtt feleségül megyek hozzád.


Isten engem úgy segélyen, nagyasszonyunk, a Boldogságos Szűzmária és Istennek minden szentjei, hogy a jelenlévő X-t/Y-t szeretem, szeretetből vettem/mentem hozzá feleségül, Isten rendelése szerint, az egyház törvénye szerint és, hogy őt el nem hagyom holtomiglan, holtáiglan, semmiféle bajában, Isten engem úgy segélyen.


Először mindig a férfit, majd a nőt kérdezik. (Polgárin pont fordítva.)

Remélem érthetően írtam le!

2010. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Evangélikus vagyok, 3 éve volt az esküvőnk. A mi templomunkban a lelkészünk - amióta emlékszem - ezt a "formulát" választja:


EVANGÉLIKUS ESKETÉSI LITURGIA


Eskütétel és a házasság megáldása


illusztráció


Az eskütételhez és a házasság megáldásához a házasfelek az oltárhoz térdelnek, és jobb kezüket nyújtják egymásnak. A gyülekezet felállva hallgatja az esküt.


Az eskütétel szövegét először a vőlegény mondja, majd a mennyasszony.


"Én N. N., | esküszöm az élő Istenre, | aki az Atya, Fiú, Szentlélek, | Szentháromság egy igaz Isten, | hogy N.N.-t igazán szeretem, | hűséges házastársa leszek | Isten rendje és igéje szerint, | holtomig, holtáig | el nem hagyom | sem egészségében, | sem betegségében, | sem örömében, | sem bánatában. | Isten engem úgy segéljen. Ámen."


A házasság megáldásához a lelkész jobb kezét a házastársak összekulcsolt kezére helyezi és ezt mondja: "Mivel Isten rendje szerint akartok egymással házasságban élni, és ezt az élő Isten színe és az egyház tanúi előtt kijelentettétek: ezért egybekötlek titeket Isten igéjével és áldásával az Atya, Fiú, Szentlélek nevében, hogy amit Isten egybeszerkesztett, ember azt el ne válassza. Ámen"


Majd a házasfelek fejére teszi kezét és folytatja: "A mindenható Isten, aki az embert jótetszése szerint férfivá és asszonnyá teremtette, és házasságukat megáldotta, áldja meg a ti házassági szövetségeteket, és adja nektek Szentlelkét, hogy az Ő gyermekeiként tisztaságban és szeretetben, békességben és boldogságban éljetek, a hitben megálljatok, egykor pedig elvegyétek az örök élet koronáját, az Úr Jézus Krisztus által. Ámen."


Biztos elfogult vagyok, de számomra az evangélikus házassági eskütétel a legszebb...

A sajátomat alig tudtam végigmondani bőgés nélkül :)

2010. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!