Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan tudnánk titokban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnánk titokban összeházasodni a párommal ha én 17 leszek ő meg 20?

Figyelt kérdés
Már több mint 1 éve vagyunk együtt és elég jó anyagi helyzetben vannak.Én meg nem bírom elviselni ami itthon megy a nevelőanyám köztem és az apám között.Apám sose szeretett most meg hogy itt van ez a nő még jobban utál.Lenne hová mennünk csak nem tudom hogyan oldjuk meg ugy hogy titokban maradjon?
2010. aug. 1. 20:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt írja neked, hogy korai...

Az senkinek nem jut az eszébe, hogy lehetetlen???

18 éves kor alatt nem csak szülői beleegyezés, de még a gyámhivatal engedélyére is szükség lesz.

2010. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Biztos nem maradnánk a szüleim közelébe.Anyámmal együtt(mert ő tuti mellém állna) elmennénk innen akár külföldre is.Am is terveztem hogy betöltöm a 18 at lelépek és apámék soha nem fognak rólam tudni semmit.Bátyám nem sokára betölti a 18at és elakar innen menni.Ha elmegy és nem sikerül a mostani tervem nem lesz aki mellettem álljon és segítsen.
2010. aug. 1. 22:48
 13/18 siva79 ***** válasza:

SOHA nem lesz jó házasság, a menekülésből.

Csak költözz el otthonról, ha meg tudod tenni.

2010. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Köthet-e kiskorú házasságot? (Kiskorú házasságkötése)

A 16. életévét betöltött kiskorú köthet házasságot, amelynek engedélyezése a városi gyámhivatal hatáskörébe tartozik, a házasságkötési engedély pedig a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedését követő 6 hónapig érvényes. A kérelmet a kiskorúnak személyesen kell előterjesztenie.

[link]

2010. aug. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%
Miért is kell titkolni? Házasságot az ember emelt fővel, büszkén köt, ha az érzelmileg megalapozott. Nem titokban, sunnyogva.
2010. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem vagy teljesen pontos 07:48-as.

Itt megnézhettek egy ilyen kérelem mintát, amiről szó van:


[link]


Ezen feketén-fehéren látszik, hogy a szülők aláírása is kell rá, nem elég a kislányé. Önmagában ugyanis egy 17 éves gyerek nem cselekvőképes. Nem nyithat bankszámlát, nem házasodhat, nem játszhat szerencsejátékot sem hivatalosan és még egy csomó mindent.


Tehát, kedves kérdező: ha a szüleid is hozzájárulnak és az illetékes gyámhivatal is, akkor köthetsz csak házasságot. Ezt ennyi idősen titokban nem lehet.

2010. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves 16:11-es.

Ha megnézed a linket, nem én találtam ki a szöveget, ez van a neten.

A te linkedet megnyitva az iraton legfelül ez látható: "Fiatalkorú házasságának engedélyezése (tájékoztató jellegű iratminta)"

Azaz nem ez a kötelező iratminta.

Az alábbi linken olvashatók a kiskorúak házzasságkötésének feltételei és joghatásai: [link]

"A házasulandó kérelméről a gyámhivatal a szülő (törvényes képviselő) és a házasulók meghallgatása után határoz."

2010. aug. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Törvény szerint sem kell a szülő hozzájárulása: (azaz, ha a hozzájárulása nem feltétel, akkor a kérelem beadásának sem feltétele a szülő aláírása)

[link]

10. § (1) Házasságot nagykorú férfi és nő köthet.


(2) Kiskorú csak a gyámhatóság előzetes engedélyével köthet házasságot.


(3) A gyámhatóság a házasságkötésre indokolt esetben és csak akkor adhat engedélyt, ha a házasuló a tizenhatodik életévét betöltötte.


(4) Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról a gyámhatóság a szülő (törvényes képviselő) meghallgatása után határoz.


És hogy pontosítsunk, egy 17 éves korlátozottan cselekvőképes:

[link]

2010. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!