Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire illendő meghívni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire illendő meghívni az unokatesók pasijait is az esküvőre?

Figyelt kérdés

Nem sokára elkezdjük kiosztani a meghívókat ,ígyis már 80 főn túl vagyunk és vannak másodunokatesojai a vőlegényemnek mindkettőnek van pasija .

Mi nem ismerjük őket , illendő lenne őket is meghívni ?


De ha most mindenkinek a mindenkijèt meghívnánk nem állnánk meg a 200ig föig kb..


2020. júl. 19. 20:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%

Esküvőre valahogy alapértelmezett, hogy mindenki visz párt/kísérőt. Ez így kb még konkrét meghívás nélkül is így működik, szóval ha te odaadod a meghívót Julcsinak, akkor nem is kell mondani, egyből tudja mindenki, hogy Julcsi pasijának is szól a meghívás. Főleg, hogy ha unokatesókról van szó, akik ráadásul még csak nem is a legtávolabbi csücske a családfának. Legalábbis szerintem, de lehet én gondolkodom rosszul.

Ha nem akarjátok az ő párjaikat meghívni, akkor úgy lenne fair, hogy a közeli barátaitoknak a párjai sem jöhetnek meg igazából senki sem hozhat kísérőt.

2020. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
egyetértek az elsővel
2020. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Én meg azon a véleményen vagyok hogy a pár azt hív meg/nem hív meg akit akar.

Azért a másodunokatestvér nem annyira közeli.

Másrészt nem evidens hogy akkor akkor párostul megy a sztori. Legalábbis szerintem praktikusabb megemlíteni hogy akkor hozz magaddal valakit akit akarsz, de sok esetben látni/olvasni hogy nem párostul vannak az emberek meghívva főleg ha ilyen pár hónapos kapcsolatokról van szó. Praktikusabb tisztázni.


De lenyeg a lenyeg sztem ezen a napon joga van a párnak eldönteni kit akarnak/nem akarna. Persze a másiknak is van joga dönteni hogy így elmegy/nem megy.

2020. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Mi szűk körben akartunk ünnepelni, azokkal az emberekkel, akiket ismerünk és szeretünk. Az étteremben 50 fős termünk volt, így emiatt is "spórolni" kellett a meghívottakkal. Két unokatesómat meghívtuk, de mivel egyiknek a barátnőjét sem ismertem, sosem találkoztunk, ezért őket nem. Azóta nincsenek is már együtt, mindkettejük más csajjal van, szóval nem is lett volna sok értelme. Ha házasok lettek volna, az más tészta, de így h csak barátnők voltak, így én nem vettem őket annyira komolyan. Ezek szerint jól is tettem.
2020. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Akkor ez hogy ment? Átadtátok a meghívót és azt mondtátok, Zoli szeretettel meghívunk az esküvőnkre, de Ágit ne hozd? ez nagyon gáz... Zoli meg mondjuk nincs jóba onnan pár emberrel vagy nincs társasága akkor egyedül ül a sarokban?
2020. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
4es vagyok. Ha az 5ös kérdése nekem szólt, akkor úgy volt, hogy az unokatesóim szüleinek küldtük el a meghívót, mivel azt se tudtam követni, hogy melyik srác lakik otthon éppen vagy melyik dekkol az aktuális barátnőjénél, szóval küldtünk a szülőknek meghívót, és telefonon tisztáztuk, hogy négyőjüknek szól, tehát apám öccsének, a feleségének és a két fiuknak, helyszűke miatt és mert szűk családi körben szeretnénk ünnepelni. Ennyi, nem volt sértődés, pont nem érdekelt, hogy a vadidegen csajok mit fognak szólni, és én sem sértődtem volna meg, ha azt mondják a fiúk h kösz a meghívást, de nekik ez így nem okés. Nem világra szóló lakodalaom volt, hanem tényleg szűk családi (!) kör.
2020. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

igen neked szólt. 5. vagyok :)

hmm hát érdekes, ilyen lagziban nem voltam még, de őszintén nem is mennék el :D akkor sem, ha a párom nem jöhet, mert mit csináljak egyedül, másrészt a párom se menne el, ha engem nem hívna a családja.

2020. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Természetesen értem az első kommentelő álláspontját is , épp ezért kérdezem. Mert nem tudom mitèvő legyek ez ügyben.


De viszont a 4. Kommentelővel is egyet értek , ezeket a másodunokatesókat jobb ha 2 évente látjuk 1x nem tartjuk a kapcsolatot.

18 és 20 éves lányról van szó , és mi sem találkoztunk soha a párokkal, vagy hogy addigra meglesznek e mèg de ugye nekünk lassan le kell adni az étterem felé majd a létszámot is most azért nem mindegy hogy 5 hely kimarad az ilyen tingli tangli pasik miatt mert az ellátásuk ki lesz fizetve .


De az 5ös kommentelőnek is igaza van hogy ez borzalmasan kellemetlen helyzet.

2020. júl. 19. 22:05
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Szer3ki kellene deríteni, hogy mióta van barátnőjuk. Ha csak pár hónapja, akkor a családot hívjátok meg barátnők nélkül. De ha már régebb óta, akkor illik a lányokat is. Én tavaly voltam egy olyan esküvőn, ahol kifejezetten nem szólt a meghívás a kiseroknek. Ami nekem nem volt gáz, mert szingli voltam akkor, de az ismerőseim se hozhattak a párjukat, akivel egy éve voltak kapcsolatban, sem a férjeket. Nagyon sz*r esküvő volt. De tényleg! El sem tudtam képzelni, hogy egy esküvő ennyire bena tud lenni.

A poén, hogy most az egyik lány, aki akkor nem hozhatta a párját, most megy férjhez. És ők úgy döntöttek, hogy csak olyat hívnak, akinek a párját is beleszamoljak a buliba és azt a csajt, aki tavaly pár nélkül hívott minket az eskuvojere, nem hívták meg.

2020. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Akkor először is megèrdeklődjük hogy mi a helyzet.

Aztán eldöntjük.

2020. júl. 19. 23:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!