Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit lehet ezzel a vendég...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet ezzel a vendég hozzáállással kezdeni?

Figyelt kérdés

Két héttel az esküvőnk előtt családi okokra hivatkozva nem tudta egy család, hogy eltudnak-e jönni az esküvőnkre. Ma (azóta eltelt még négy nap) kell leadnunk a végleges létszámot, ültetési rendet, szállás listát, stb. A pár egyik tagját sem lehet este óta elérni sem telefonon, sem semmilyen más úton. Az üzenetünket látták, de semmi reakció.

Gondolom ilyen esetben evidens lenne, hogy rájuk is számítunk és max nem jönnek el, nem? Végülis ezt a pénzt így is úgy is kifizettük volna, de azért potyára, a semmiért 40-50 ezer forintot kidobni az ablakon egy kicsit soknak tartom.

Tényleg olyan nehéz lenne dönteni? Megértjük, ha nem jönnek, megértünk mindent, de azt, hogy egy mondat nem érkezik visszajelzésként, azt nehéz.



2020. aug. 10. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok le a létszámot nélkülük! Mondjuk a nyakamat rá, hogy utána egyből jelentkezni fognak, de így jártak.. Nekik is meg kell(ene) érteni, hogy nem a fáról szeditek a pénzt. (Ha mégis egy kis csemetét kérek én is :D)
2020. aug. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Leadnam a létszámot nélkülük, és utána én is elérhetetlenné válnek a számukra, mert tok egyértelműen próbálnak lekoptatni.
2020. aug. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nélkülük adnám le a létszámot.
2020. aug. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg komoly családi dolog miatt van a huzavona, akkor én adnék még egy esélyt, ha fontosak nekem. Írnék nekik egy sms-t, hogy pl. délig jelezzenek vissza, mert le kell adnotok a létszámot - ha nem jelentkeznek, akkor úgy veszed, hogy nem jönnek.

Viszont, ha csak nem tudják, van-e kedvük, akkor hagynám és mindenféle figyelmeztetés nélkül nem számolnám őket.

2020. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha közöltétek velük már előtte, meddig jelezzenek vissza, mert véglegesíteni kell a létszámot, akkor én leadnám azt nélkülük.

Ennyi idő alatt bőven el lehet dönteni el akarnak-e menni/belefér-e nekik.

2020. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Amikor utoljára beszéltünk, akkor egy balesetet szenvedett családtagról beszéltek (idősebb, beteg nagynéni), aki szinte biztos, hogy nem éli túl. Elképzelhető, hogy már meg is halt szegény, ezért túlságosan tolakodó sem szeretnék lenni, gondolom éppen elég nehéz nekik így is.

Szerintem ez eléggé érthető ok a vacillálásra, talán az eltűnésre is és arra is, hogy esetleg lemondják. Teljes mértékben megértjük, megértenénk, csak egy fél soros választ várnánk, hogy számoljunk-e velük.

Miután telefonon nem értük el őket, írtunk nekik, hogy ma 2 óráig kellene egy válasz, kedvesen érdeklődtünk is, hogy mi a helyzet, szóval azt gondolom mi a részünkről igyekszünk tapintatosan kezelni a szitut. Mivel jó barátaink, a helyzetre való tekintettel valószínű lejelentjük őket is, aztán lesz ami lesz.

2020. aug. 10. 10:30
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Ebben az esetben én lejelenteném őket, bár valószínűleg nem fognak elmenni. Szerintem azért is tűntek el, mert nincs erejük ezzel foglalkozni - bár tény, hogy egy mondat írása nem kerül semmibe. Viszont ha esetleg mégis szeretnének veletek ünnepelni vagy elterelni a figyelmüket, az esélyt megadnám nekik.
2020. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg elkepzelheto, hogy szegény néni nem is létezett.
2020. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod ők jó barátaitok. Tragédia ide vagy oda, annyit akárki tud írni 5 másodperc alatt, hogy tud-e menni vagy nem. Pláne, hogy már rég tudták mikor lesz az esküvő és olvasták is az üzenetet. Én még egy vadidegennek is jelzem időben, ha nem tudok elmenni valahova, ahol számítanak rám. Egy baráttól minimum el lehet várni ugyanezt. Szerintem meg nem akarnak menni, csak nem merik megmondani.
2020. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a beteg/haldokló rokon kifogást annyiszor hallottam már, főleg egy közelgő esküvő előtt :D nagyon gyanús. Ha a néni (akit nem ismersz annak ellenére, hogy ilyen jó barátokról van szó) tényleg annyira rosszul lenne, annyi időre sem tudnák a telefont a kezükbe venni, hogy megnézzék az üzenetedet. Ha pedig megnézték, semmibe nem kerülne egy 2 soros választ írni.
2020. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!