Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi a minimum, amit illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a minimum, amit illik mostanában adni nászajándékként?

Figyelt kérdés

Szeptember végén esküvőre vagyunk hivatalosak párom unokatestvéréhez.

Szerencsére van munkánk, de most sok nagy kiadás vár ránk, mert lakás vásárlásba fogtunk. Őszintén azért mert már annyira elszálltak a körülöttünk lévő albérletek árai, hogy muszáj volt meglépnünk. 120 helyett így már "csak" 95öt fizetünk, de ugye ez felemésztette minden megtakarításunkat. Ezt nem kötjük a párom családjának orrára. Mármint, hogy anyagi kényszerből vettünk, nem csak hatalmas jókedvből :). Sajnos nem a legtámogatóbbak érzelmileg.

Viszont most nekünk nem a legjobbkor jön a "plusz költekezés". Mennyit illik mostanában adni, ami nem kínos összeg?


100 fős esküvő lesz, lagzival, étteremben. Viszonylag jobb kategóriás hely. Nem vagyunk igazán közeli viszonyba velük, de azért megtiszteljük őket azzal, hogy elmegyünk.


Azt még hozzátenném, hogy nekünk 10.000-be fog kerülni még a benzin költség oda és vissza, illetve még egy két apróságot az esküvőre (cipő, nyakkendő, mert valahogy eltűntek költözésnél...).


Mi a véleményetek?



2020. aug. 19. 23:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Van ez a kalkulátor, szerintem egész jó.


[link]

2020. aug. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Egy 10-est adnek nekik es kesz. De oszinten szolva el sem mennek, ha nem olyan kozeli baratok, rokonok. Mondjuk ha mar koltottetek cipore es egyebekre, akkor mindegy.
2020. aug. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kalkulátort! 40.000-et hozott ki, hátnem fog jól esni, de ez van úgy fest :/ A környezetem is ennyire saccolta.


Köszönöm neked is #2-es. Az összes unokatestvér meg van hívva, így úgy érezzük illőnek, hogy elmenjünk mi is. Jönnek a szülők, tesók, stb :)

Még nem vettük meg őket, de sajnos lassan meg kell.


Hozzáteszem szerencsére nem arról van szó, hogy nem lesz mit ennünk hó végén, csak most (na és úgy mindig :) ) fontosabb helyre is tudnánk tenni azt a pénzt :(

2020. aug. 20. 00:25
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is 10000 max 20000
2020. aug. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Azt vedd alapul, hogy a párnak az, hogy ott vagytok és esztek-isztok, fejenként 15-25 000 Ft-ba kerül (15 az nagyon olcsó hely), Budapesten 20-tól indulnak az árak felfele. Azaz ha fejenként 20eFt-t adtok akkor azzal az étel-ital fogyasztásotokat fedeztétek.
2020. aug. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Baratnom aki most szervezi a sajat eskuvojet, azt mondta, hogy azzal szamol, hogy mindenkitol kap egy 30ezret, ez igy fedezi az egy fore juto kiadasokat nagyjabol. De szerintem is, max 20-30 fejenkent. Vagy ha nem kotottek ki, hogy csak penzt kernek, akkor vegyetek valami szepet 20-30ezerert, es akkor megsporoltok ugyanennyit.
2020. aug. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Saját fogyasztásod ára, ez kb 15 ezer ft fejenként (van ahol kevesebb, van ahol több) illetve ha a jegyespár fizeti a szállást, akkor azért is illik adni valamennyit.

A benzinpénz részét megértem, de a jegyespár arról nem tehet, hogy eltűntek költözéskor a dolgaitok és pont most kell vennetek másikat. Vagy akkor kérjetek kölcsön ismerősöktől és úgy olcsóbb.

2020. aug. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Eleg gaz ha arra szamol mar elore a par h mennyit adnak majd a rokonok..

Az eskuvot maguknak csinaljak ne a csaladnak

Ne elvaras legyen mar h kifizesd amit amugy a sajat oromukre csinalnak.


Soha nem adtam penz naszajandekba es nem is fogok.

Ne hogy mar nekem meghivottnak vendegnek kelljen allnom az eskuvojuket. Nonszensz


De ha annyira akarsz adj 10e fejenkent.

2020. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Azt szokták mondani, annyit illik adni, amennyibe a vacsorád kerül, kicsit felfelé kerekítve. Nekünk tavaly volt az esküvőnk, Budapesten, fejenként 16500 volt a vacsora, ahova vendégként mentünk, 40 ezret adtunk ketten. Az "egyéb költségeket" szerintem nem a nászajándéknak kell fedezni, hiszen a menyasszonyi ruha, a dekor, zene, fotós ugyanannyiba kerül 30 és 150 fő esetén is. Egyedül a torta drágább, ha több főre kell. Azt akarom csak kihozni belőle, hogy ha ti nem mentek el, egyedül a vacsorátok árát sporolják meg, az összes többi költség marad, szóval elég ezt "kifizetni", nem a lagzi teljes költségét elosztani a vendégek számával.
2020. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Nekem is közeleg az esküvőm. Pontosan tudom milyen megterhelo tud lenni egy vendégnek egy esküvő, így engem egyáltalán nem érdekelne az sem, ha a vendégek nem adnának pénzt. Ez a hülye szokás hogy úgy illik, hogy visszahozza az árát az butaság. Mi eleve maguknak fizetjük az esküvőt, és úgy kalkulalunk, hogy semmi nem jön vissza. Ha valami igen, annak örülök:) Én hívom meg őket a bulimra, nem ők kértek 25ezerert kaját. :) az esküvő árán még mi is meg vagyunk rokonyodve, miért terhelnem ezt rá a nasznepre? a párt nem fogja érdekelni, bármennyit is adsz. Ha igen, akkor nem kell puccos lagzit tartani ;)
2020. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!