Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Normális ha (egyszer majd)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ha (egyszer majd) lesz esküvőm szervezésből 90%ban kihagyom a szüleim (kifejtésben az okok)? Kinek a nagy napja ez(páré ,de nekik legyen jó a szülők által vagy vendégeknek a pár által)?

Figyelt kérdés

Hugomé 10 nap mulva lesz. Édésanyám tanítónő 4. napja dolgozna. Ma reggel, ok nélküli nagyon magas vérnyomás -mentő-kórház. Hozzá kell tenni 84 éves testileg leépülő szellemileg nagymamám határeset,nagymamám(84 ,anyai)is velünk lakik.

A hírtelen rosszúllét okában a lagzis aggódást is(!) sejtem. Hangsúlyozom ezt is!

Húgom, Pesten lakik de a szülővárosunkban fog férjhez menni. Covidra fogják,de amúgy tesze-toszán szervezkedtek,de most kész lenne minden időben.

Apu ilyen kotnyeles ember,sok barátja ismerőse van bele okoskodik (jó szándékkal)a lagzi szervezésbe is,engem idegesít néha, de ha ő nem okoskodna,akkor lehet nem állna jól a szervezés.

Apa nagy templomba járós,nem csak vallás egyházpolitikai pletykák is érdeklik. Így papokat (zaklatott hogy adják össze tesómékat) szerzett egy goospel kórust, nem mert a pár akarta,mert pont van olyan ismerőse.

Anyu mostanában a sütemény fronton harcol:) Dobozok amikbe kóstolót lehet küldeni,kikkel süttessen ,torta..mi kerüljön az asztalra vendégvárónak,mi a dobozba.

Ami gáz ,vőlegény szüleivel kicsit konfrontálódik,mert ott totál mások a szokások.

Hugomék (okés saját esküvőjük) de a vendégség 80%a számára nem (biztos hogy )jó újításokat akarnak bevezetni a maradék 20% tetszésére.

Én sok segítséget,ötletelést felajánlottam apu főleg lelegyintette, anyu meghallgatott de egyik fülén be,másikon ki.

Igazsághoz hozzá tartozik ha lejönnek a városunkba tesómék apa,meg a vőlegény isznak-hülyeségekről (és lagziról)beszélnek, anya ül felettük,húgom meg erőltetten nevetgél. Én ott hagyom őket,infókról is lemaradok.

Bocsánat ha hosszú lett.

Igazából ezek után úgy érzem nekem is szüleimnek is jobb ha nem tudják csak a dátumot,helyet....

Pasi 30+



2020. aug. 27. 20:50
A kérdező szavazást indított:
Igen ( a pár dolga a szervezés)
50-50%ban mert szülők tudják mit hogy illik
Nem(nem zárhatóak ki ebből)
Lányos szülők már csak ilyenek
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl hosszú, nem olvastam végig. Mi csak szóltunk mindkettőnk szüleinek, hogy hányra kell menniük és hova, nem KELL őket bevonni.
2020. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom az esküvődet 30+-an nem ők fizetnék, tehát nem kellene beleszólniuk.
2020. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 végülis ők de lehet előre odaadni, valamiket fizetni vagy lehet nászajándékba adni.
2020. aug. 27. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők fizetik, akkor bele is fognak szólni.
2020. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 tapasztalat??
2020. aug. 27. 21:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Eleve nem értem, miért kell annyira megdolgoztatni egy szülőt, hogy a mentő vigye el. Anyósom is kérdezte, hogy nem kell-e sütni valamit a mi esküvőnkre anno. Mondtam neki, hogy nem, ő csak érezze jól magát, mi majd mindent elintézünk.

A szülők kotnyeleskedésénél nagyon is számít, hogy ők fizetik-e, ugyanis ez egy komoly ütőkártya tud lenni. És valahol érthető is: képzeld el, hogy jófejségből te fizeted a vacsorát, erre kiderül, hogy csupa olyan kaja lesz, amit te utálsz. Nyilván nem örülnél neki. Másik oldalról persze sok szülő túlzásba viszi a beleszólást (vendéglistába pl azok is szeretnek beleszólni, akik egyáltalán nem fizetnek semmit a gyerekük lagzijából, meg vannak ennek durvább fokozatai is). De mondjuk az írásodban az hogy már odáig fajul a szülők irányításmániája, hogy egymással veszekednek, a jegyespárt megkerülve, szerintem túlzás. Az is sokat mond, hogy te sem a párnak mondod az ötleteidet, hanem a szülőknek. Gondold át, hogy miért.

Bár nem írtál példát a bevezetendő újításokra, de ez is olyan dolog, hogy ez az ő esküvőjük és jól akarják érezni magukat. Nem az számít, hogy a vendégek hány százalékának tetszik, hanem hogy a párnak tetszen, róluk szóljon a nap. Nem vennék rá egy jegyespárt, hogy olyan zenére táncoljon, amit ők maguk nem szeretnek, csak azért, mert a vendégek 80%-a szereti. (Jó, persze, extremitásokba sem szabad menni, de mindenki volt már olyan esküvői programon, ami neki saját magának nem tetszett, ki lehet bírni.)

2020. aug. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az esküvő szerintem a párról kéne, hogy szóljon és így ildomos nekik megszervezni teljes mértékben. A mai világban szerintem alapból nem fair kifizettetni a szülőkkel és mi azt vallottuk, hogy a szervezésbe is csak a szükséges mértékben vonjuk be őket.

Az elején nehezen fogták fel, hogy nem kell semmit csinálniuk majd, csak hátradőlni és élvezni a nap forgatagát, de aztán végülis tetszett nekik is, hogy elengedhetik magukat.

Szerintem hozzájárult ez is ahhoz, hogy nem csak mi, de a közeli családunk is tökéletesnek jellemezte azt a napot. Nyilván nem azért, mert nem volt semmi baki, vagy mert mindenki imádja a retro discot, hanem mert mindenki nyugodtan indult neki és semmire nem kellett figyelnünk aznap már, csak sodródni az árral.

A tipikus falusi lakodalmakat azért sem szeretem, mert ott még nem jártam olyanban, ahol a pár és az örömszülők is kiengedtek volna. Nincs értelme feszülten végig pörögni ezt a napot.

2020. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akik annó válaszoltak. Egész jó lett a lagzi, de szüleim hozták a formájukat.

Nézzük a képeket,videót kiderült ők bizony egy két közepesen jelentős dologról lemaradtak. A kórus sziporkázott, 10 perc helyett fél óra lett a műsor. Csúsztunk mint Józsi bácsi a kocsmából haza felé! Nagy nehezen lementek erre a vőfély megpörgette volna az eseményeket anyáék 20 percet szobroztak valahol,hogy a kórusnak üdítőt süteményt odaadják. Valami fa...g miatt vonuláshoz nem osztatták ki a fél literes vizet. Este utolsók közt feküdtek le reggel elsőnek keltek,ha megy haza valaki kapjon packot. Vőfély is berágott szerintem rájuk. Bár egy amúgy jó vőfély itt közepesen szerepelt-lehet ezért?

2020. dec. 30. 23:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!