Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek kellemetlen, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kellemetlen, ha valaki a babaváró miatt házasodik?

Figyelt kérdés
Egy kolléganőm néhány napja mondta, hogy a 22 éves húga férjhez megy hónap végén, mert a barátjával fel akarják venni a babavárót. Akiknek elmesélte mindenki kiakadt, hogy ez mennyire ostoba és kellemetlen dolog, de leginkább azon ütköztek meg, hogy fiatal a lány és még 2 éve sincs együtt a barátjával. Igazából mi is tervezzük felvenni ezt a hitelt, mert így nem kellene az önerőnk mellé lakáshitelt felvenni, és nyílván a babaváróval sokkal jobban járnánk. Mi sem vagyunk még házasok, ha nem lenne ez egy kritérium akkor lehet sose házasodnánk össze, de így tervben van egy kis, családias esküvő. Egyébként 6 éve együtt vagyunk, 5 éve élünk együtt és nem azért nem akartunk házasodni, mert nem szeretjük egymást, csak nem tartottuk fontosnak. Szerintetek, ha rólam is kiderül a munkahelyen, hogy emiatt lesz esküvőm akkor majd engem is ugyanígy kifognak tárgyalni? Vagy a kolléganőm húgát azért szóltak le ennyire, mert fiatal még és butaságra készül? Ti mit gondoltok erről?
2020. okt. 3. 14:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%

Hát őszintén... Nőként nekem eléggé bántó lenne, hogy amúgy nem akart a pasim elvenni, de így hogy jár érte lóvé, egyből megteszi.

Meg úgy az egész helyzet... Esküvő? Ugyan már, nem kell az! Jaaa, hogy jár érte a babaváró? Te vagy életem szereleme, házasodjunk össze! Ja, hogy 3 gyerek után elengedik a tartozást? Mindig is nagy családot akartam 😂😂

Szóval, igen, gáz. Nem az, hogy ti amúgy nem akartatok összeházasodni, hanem az, hogy csak ezért bezzeg rohantok. By the way, ne mondd el senkinek, és akkor nem csámcsognak rajtatok.

2020. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
67%

11-es, azért az esetek többségében nem így történik ahogy leírod.


Ha csak emiatt házasodik valaki, aki egyébként még azon se gondolkodik,hogy hosszútávra tervezi-e a kapcsolatot, akkor igen, gáz. De ha együtt vannak, még ha nem is terveztek esküvőt, de emiatt összeházasodnak, egyáltalán nem gáz.

2020. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok, valóban nem vagyok jártas a témában, köszi a felvilágosítást. Én emiatt akkor sem házasodnék, de ez az én életem. Ha ti lehetőséget láttok ebben vágjatok bele. Azzal meg nem kell foglalkozni, hogy mit mondanak, mert aki ki akar beszélni, az mindig talál okot rá.
2020. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondjátok el,hogy emiatt házasodtok és kész.. sztem az is elég gáz, amikor valakit csak azért vesznek el,mert terhes...
2020. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
13%
Senkinek semmi köze hozzá, mindenki él a lehetőséggel és kész. Ha azt nézzük,hogy manapság milyen nehéz otthont teremteni bolond az aki elvből nem házasodik és nem veszi fel a babavárót.
2020. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván ha rangsorolni kell "kellemetlenség" szerint, akkor a 22 éves lány szinte semmi kapcsolata a pénzért sokkal szánalmasabb/nevetségesebb. Ettől azért jobbak vagytok, de hát... nem is tudom. Számomra megalázó lenne, ha csak azért venne el a szerelmem, mert anyagi haszna van belőle, és kötelezően előírt időre és darabszámban gyereke(ke)t is kell gyártanunk.
2020. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen kifognak. Nem látsz bele a másik kapcsolatába/életébe. Lehet fiatal de már kiélte magát megállapodnak egymas mellett. 2év azert nem olyan rovid ido megis te is leszolod oket, kozben ugyanarra készülsz. En azon vagyon felhaborodva, hogy az emberek azert hulyeznek le mast mert hazasodnak hitelert. Ha nem kene hozza hazassag akkor az teljesen oke, h 20 évre "összeláncolják" egymást egy hitellel?
2020. okt. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
68%

A kolléganőmék a "babaváró miatt" házasodtak.16 évesen ismerkedtek meg, tehát 6 éve együtt vannak. 4 éve együtt is élnek. Két évig albérletben, aztán vettek fel kölcsönt és 2 éve megvették azt a kicsi lakást amiben laknak. Falusiak, nagy rokonsággal, szerettek volna lagzit, amire egyelőre nem volt pénzük. Aztán most a kolléganőm terhes lett. Nem nemtervezett terhesség,rábízták a sorsra, bármikor jöhetett a baba. Összeházasodtak, lagzi nélkül, szűk családi körben. És igen, felvették a babavárót.

Ha rosszindulatúan ki akarom csavarni a történetet mondhatnám,hogy a babaváró miatt jön a baba és köttetett a házasság. De ez nem így van. Szeretik egymást, együtt élnek, boldogan várják a babát, és egyébként is, két éve már fizetik a hitelt.

A mai világban annyi minden rossz történik, nem kell ezt a sablon "azért házasodik" "azért veszi el" történetet ráhúzni mindenkire.

2020. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
80%
#18 Magyarul a történet lényege az, hogy azért volt mégis esküvő, mert jött a gyerek. Ha nem lett volna terhes a kolléganőd, nem vette volna (még) el a pasija. Most ezzel mit is bizonyítasz? :D
2020. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
52%
És? Van jelentősége,hogy idén,jövőre,vagy sosem házasodnak? Szeretik egymasr,gyereket akartak...dícsőség lenne ha verné a mellét a srác,hogy Ő akkor sem házasodik,nehogy már ráfogják,hogy a babaváró miatt! Ugyan már!
2020. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!