Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az egyik barátnőm hamarosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyik barátnőm hamarosan férjhez megy,de csak a szűk családi kör lesz és polgári esküvő,utana meg egy vacsora sem lesz.Engem is meghívott,szerintetek mennyi pénzt kellene adnom?

Figyelt kérdés

Eagy másik baratnomnek lesz jövőre nagy esküvője,templom,lagzi,minden,én leszek a tanúja

Nekik olyan 80-100ezret szánok


2020. okt. 9. 08:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Amennyit a kasszád megenged, és amennyit jónak látsz. Te tudod, hány éves vagy, mennyit keresel, mennyire vagytok jóban.

Mi házvásárlás előtt álltunk, mikor a barátnőm meghívott a babájának a keresztelőjére, és közölte, hogy pénzt kérnek. 20 ezer Ft-os ajándékutalványt adtunk, mert ennyire éreztem közel magamhoz, ennyi fért ki a kasszából. Amit ránk költöttek a keresztelő miatt, azt mindenképp viszonozni akartuk. Előtte pár évvel ott volt az esküvőnkön, semmit nem kaptam tőle, mert még tanult akkoriban az egyetemen, de üres kézzel odaállítani egy szűk körű esküvőre? És még hozott egy másik barátnőt, akit meg se hívtunk... Istenem.... Ő is üres kézzel jött, de az ebéd az jól esett. Tök ciki emberek vannak. :D

Szóval ezt Neked kell mérlegelned. :)

2020. okt. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
"polgári esküvő,utana meg egy vacsora sem lesz" Szerintem ilyenkor ajándék, virág stb., nem pénz kell. (Az 1-esnél vacsora volt az más.)
2020. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem bármennyit adsz, örülni fognak neki. Nekünk márciusban volt az esküvőnk, szintén szűk családi kör, édesanyámon kívül mi nem kaptunk senkitől semmit
2020. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Általában amikor bejött ez a szokás, hogy borítékot adnak a meghívottak, az volt az alapelv, hogy kb. annyit, amennyibe nekik az általunk elfogyasztott kaja-pia értéke.

Közvetlen családtag, rokon esetében természetesen ez több is szokott lenni, hiszen sok minden kell egy közös élet beindításához.


Barátnő esetében szerintem a 80-100 ezer Ft is túlzás, de ha még vacsorát sem kapsz érte, akár elég egy csokor, vagy nagyobb ajándék-kosár. De ha csak egy dísztáviratot küldesz, akkor sem szólhatna egy szót sem!

2020. okt. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
ha nincs lagzi, nem kell adni pénzt. (10 ezer alatti ajándékot adnék)nem volt költségük, amit össze kellene dobni a vendégseregnek.de a 80-100 ezer nem tulzás kicsit? még ha tanu is vagy.
2020. okt. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Ennyit amennyit megenges a penztalcad

Nincs olyan kell! Ez mem egy kotelezo dolog!

2020. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs lagzi még ajándékot sem kéne adnod, nemhogy pénzt.

A barátságra való tekintettel adj neki egy nem túl drága ajándékot(ahogy írták, 10 ezer alatt) és már túl is teljesítetted.

2020. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
A fejenkent 10-20.000ft altalaban a vacsorad ara, itt ez nem lesz, valami jelkepeset vennek.
2020. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Mi ilyenkor kaparós sorsjegyeket szoktunk adni. Szerintem poén, nekik is jó szórakozás, mi pedig nem költünk sokat (8-10E-ből szoktunk venni 20-25 db-ot). Az egyik barátnőmék tavaly nyertek vele 300 ezret. 😊
2020. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
én is kaparós sorsjegyet kaptam esküvőnkre, sokaknál szokás hogy azt adnak, nem csak nálatok. Hát én nem örültem neki, jobban esett volna ha ad egy 10-est borítékba, abból meg azt veszek amit akarok. Nem mindenki személyiségéhez passzol a hazárdjáték. aki amúgy sosem játszik ilyenekkel, nem szokott lottózni, én annak nem vennék...
2020. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!