Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kiket hívnátok meg egy ici-pic...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiket hívnátok meg egy ici-pici családi esküvőre?

Figyelt kérdés

A rokonsági fok ilyen esetben nektek számítana?

A nagyapám és a nagynéném vérig sértődött, hogy nem hívtuk meg őket az esküvőnkre. Értetlenül állok a dolog előtt, nagyapámmal több mint 5 éve nem beszéltem, soha nem érdekeltem, a nevemet sem tudja. A nagynénémmel se beszélek pár éve, ráadásul egy másik kontinensen lakik...

A dolog igazából le van játszva, megvolt az esküvő, összesen 15-en voltunk. Mindenki jól érezte magát, nem volt semmi feszengés, kínos helyzet.

Megmondtam nekik is, hogy megértem valahol, hogy miért esett nekik rosszul. De húztunk egy határt, azokat a rokonainkat hívtuk meg mindketten, akikkel szoros a kötelék.


De azóta is motoszkál bennem a kérdés, hogy valóban ennyire nagyon sértő tett volt?



2020. okt. 27. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, valóban meg kellett volna hívni őket.
Nem, nem a rokonsági fok a mérvadó.
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagyapa és nagyneni közeli rokon ilyen szempontból, de nem ez számít, hanem a kapcsolatotok minősége.
2020. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1) tartotok pótlagzit ha nem Neked van igazad? :D

Na ugye, hogy nem.


2) nem a 'vér' tesz családdà.


Engedd el. Legalább lesz min morogniuk.

2020. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így csináltuk. Nagynénik közül például egyedül a férjem kedvenc nagynénjét hívtuk meg, sem az enyémet, sem a többit ugyanis csak ő az, aki rendesen részt vesz az életünkben. Nálunk szerencsére ezen nem volt sértődés, de mi előre eldöntöttük, hogy ha valaki meg is sértődik, az az ő dolga. Vérrokonsági alapon nem fogok meghívni egy kvázi idegent az esküvőmre.
2020. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Fel se merült bennem, hogy bárki is megsértődhet...

Ezért is lepődtem meg, hogy egy este jött a Facebook üzenet, hogy pusztuljunk el, ott ahol vagyunk.

2020. okt. 27. 17:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ó, sajnálom. Remélem, nem vetted magadra. Ez őket minősíti és nem titeket ha elvárják hogy meg legyenek hívva miközben felétek se néznek. Az meg hogy pusztuljatok meg bőven túlzás.
2020. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem volt kellemes az az este.

Emellett sokadjára mutatták be, hogy milyen emberek is.

Az viszont tény, hogy nem változtat semmit az életemben, hogy nem állnak velem szóba. Nem tudom hibásnak érezni magam.

2020. okt. 27. 18:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek szeretnek ingyen enni (inni) és csámcsogni mások életén, szidni a rossz esküvőt stb. Ez ennyiről szól, semmi többről. Ha eddig se beszéltetek, nem veszítettél semmit, hogy eztán se fogtok.
2020. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor először olvastam hogy nagypapa meg nagyneni meglepődtem mert szerintem azért az eleg közeli.


Aztán leírtad hogy kb 0 kapcsolat a fent említett személyekkel. Így már érthető:)


Én se hívnék meg ilyen embereket.

2020. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz esküvő (akár kicsi, akár kicsit nagyobb mellett döntünk), akkor én csak a szüleimet fogom meghívni és egy nagynénémet. Testvérem nincs. Aki még közeli, az anyukám öccse, de úgy 20 éve nem találkoztak ők sem és nem beszélnek, én kvázi nem is ismerem. Szóval minek? Távolabbi rokonok vannak, de ők sem hívtak meg minket esküvőre vagy másra.
2020. okt. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi tizennyolcan voltunk (velünk együtt).

A két szülőpár, aztán férjemnek egy tesója van, aki szingli. Nekem kettő tesó, mindkettő házas. Nekem csak egy nagymamám él már, ő is ott volt, férjemnek már nincs nagyszülője. Mindkettőnk egy-egy legjobb barátja/barátnője jött még, ők pont egyedülállók voltak akkor. Szülők testvéreit nem hívtuk meg mindet, hanem úgy döntöttünk, hogy mindketten meghívunk egy-egy kedvenc nagynénit vagy nagybácsit. Nálunk anyu nővére volt az (bár férje nem tudott jönni, külföldön volt akkor.) Férjemnél apja bátyja jött a feleségével. (Én olyannal nem foglalkoztam, hogy pl. apámnak is van testvére. Igen, de vele semmi kapcsolatom, 24 év alatt egyszer látott egy temetésen. Anyu nővérével meg együtt nyaralunk, szóval nem is kérdés, mi már szülő testvére szinten olyan hívtunk csak meg, akivel jó és tartalmas a kapcsolatunk.

Szóval ez tényleg icipici, bensőséges volt így:)

2020. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!