Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan zajlott az esküvőtök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlott az esküvőtök lakodalom nélkül?

Figyelt kérdés

A közeli család és pár barát kb. 50 fő. Rendes lakodalomra nincs pénzünk. Arra gondoltunk minden lenne, ami egy lakodalmas esküvőn, kivéve a zenekart es hajnalig tartó mulatozást. Csak vacsorával ,fele annyiból ki tudnánk hozni és meg tudnánk tartani az esküvőt.


Akinek ilyen esküvője volt:

- a meghívóban tettetek utalást arra, hogy minek örülnétek nászajándékba?

- CD-n vittetek zenét és az szólt?

- milyen volt a hangulat?

- ki koordinálta a násznépet?

- hogyan oldottatok meg hogy ne legyen kellemetlen, hogy valaki tovább akar maradni az étteremben? Például, ha mégis táncra perdülne a násznép. Megmondtátok előre ,hogy meddig lehet maradni az étteremben?


Köszönöm szépen előre is, ha valaki érdemben tud válaszolni.



2020. dec. 23. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Mi 11-en voltunk. Sajnos mind a ketten szó szerint mélységben nőttünk fel. Nem volt sem nekünk, sem a szüleinknek pénze semmiféle bulira.

27 éve vagyunk házasok. Nem azon múlik.

Felneveltünk két gyereket. A nagyobb már diplomás, most mérnökire jár. A kisebb felsőfokú iskolába jár.

Mindent, megtettünk, hogy nekik minimum diplomájuk legyen.

Még 1,5 év s a fiúé is meg lesz.

Mi így éltük meg...

2020. dec. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak vacsora volt lagzi helyett. A meghívóban úgy jeleztük, hogy azt írtuk "szeretettel látunk a szertartáson és az azt követő vacsorán" így mindenki tudta, hogy nem lesz buli.

Ami a kérdéseket illeti:

- A nászajándék nem tudom, hogy jön ide, de nem, nem tettünk semmilyen utalást rá. Ma már szerintem kb mindenki tudja, hogy minden pár pénzt akar.

- Nem vittünk CD-t, csak a bevonulózenéinket a szertartásra (azt is pendriveon). A helyszínen volt ilyen standard lágy háttérzene, teljesen ideális volt vacsora közbeni beszélgetésekhez. Ha nincs buli, sztem felesleges külön zenét vinni.

- Nagyszerű. Mi nagyon jól éreztük magunkat, hangulatos volt. A násznép is jól szórakozhatott, mivel kb. mi voltunk az elsők akik elmentek lefeküdni este 10-kor de családtagjaink simán ottmaradtak éjfélig is beszélgetni.

- Úgy szerveztük az esküvőt, hogy attól a pillanattól, hogy megjelenek, végig szem előtt legyek. Előtte pedig a férjem. De igazából nem nagyon volt mit koordinálni, a vendégváró hidegtál után maguktól odamentek szertartás helyszínre, a fotózást főleg a fotós szervezte. Mi kétszer szóltunk a násznéphez - egyszer a pezsgő előtt, hogy akkor köszönjük a jelenlétet és vacsora előtt koccintsunk egyet, aztán meg vacsora után, hogy ugyan már a jelenlétükkel is megtiszteltek, de aki esetleg hozott valamit, attól most tudjuk átvenni az ajándékát. Igazából minden ment a maga módján, mindenki tudta, mikor hová kell menni, kis tömeget nem kell koordinálni :)

- Sehogy, majd az étterem elintézi. Plusz nem teljesen értem, hogy most akkor akartok-e lagzit vagy sem. A násznép nem fog táncra perdülni, ha nem jelzitek egyértelműen, hogy "buli van, gyerekek". Ha ti nem táncoltok, ők sem fognak. Ha meg akarsz táncolni, csak zenekart nem, akkor nem értem, miért írtad oda, hogy hajnalig multozást sem akarsz.

2020. dec. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Azért kérdeztem, mert olvastam olyat, akinél annak ellenére,hogy csak vacsora volt zenei háttérrel, táncra perdült a násznép. Nagy esélye van, hogy nálunk is így lenne, a csalad ismeretében. Nem úgy gondoltuk, hogy ennénk egyet és menne is mindenki haza.
2020. dec. 23. 08:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Idén voltam ilyen esküvőn, mint meghívott. Ők a covid miatt nem tartottak lagzit.

A templomi után volt a háznál egy kis kerti összejövetel, hidegtálakkal, itallat, sütikkel. Kb. 1-másfél óra és úgy 20-30-an lehettünk. Utána a szűk család ment étterembe.

Itt nem volt zene, de mivel szinte mindenki ismert mindenkit, így jókat beszélgettünk és jó volt a hangulat.

Nem írták bele a meghívóba, hogy mit kérnek nászajándékba, így pénzt adtunk.

Meghívóba valahogy utalást tennék, hogy a vacsora kb. este 7-ig tart, vagy valami ilyesmi. És átadáskor szóban is jelezném, hogy csak vacsora lenne és kb. 7-ig van lefoglalva az étterem.

2020. dec. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ez szerintem is korrekt megoldás :)
2020. dec. 23. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!