Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért lett divat mostanában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett divat mostanában az eljegyzés után évekig várni az esküvőre?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években/évtizedben egyre nagyobb divattá vált, hogy megkérik a lány kezét, legyen gyűrű az ujján, de az esküvővel még 4-6-10 évet várnak.

Persze én is tudom milyen drága egy esküvő, sok embernek spórolni kell rá, de gyakran előfordul, hogy megvan a pénz/nem probléma kifizetni, mégis "csak" jegyben járnak sok-sok évig.

Mi ennek az oka? Miért vált kvázi divattá?



2020. dec. 29. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

A gyűrű hiába. Van meg ha teszem azt utána nincs hol lakni...

És a lagzi is drága azért van akinek ez is sok pénz.

2020. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Pénzt kell gyűjteni.
2020. dec. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ilyen esetekben azért történik a lánykérés, hogy a nő egy kicsit befogja a száját. Már bocsánat:D

Ahol komolyan is gondolják a házasságot, ott 1-2 éven belül megtartják az esküvőt.

2020. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Mert divat lett, hogy ilyen tekintetben "kis" 18-20-25 évesek eljegyzik egymást, akiknek természetesen ebben a korban még eszükben sincs a házasság, családalapítás. Ez egy üres gesztus lett sokaknál hogy így mutassák ki a szerelmüket. Míg régen tényleg csak azok jegyezték el egymást akik nagyon max 1-2 évre rá házasságban, családban gondolkoztak.
2020. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
A négyes helyett én úgy fogalmaznék, hogy kiment a divatból, hogy 19-25 évesen házasodjanak az emberek, nem az eljegyzések kerültek korábbra.
2020. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az eljegyzés sokak számára az új "járás". Csak egy ígéret, hogy a másikkal tervezi az adott személy a jövőjét.
2020. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sztem sokan az eljegyzést egy feljebb szintre lépésként használják, nem is feltétlenül annak a kifejezésére, hogy belátható időn belül házasság lesz. Hogy jaj, ha nem csinálok vmi csinnadrattásat, akkor majd elhagy a nőm.

Vagy azoknál látom még, akik nem képesek normálisan kimutatni az érzelmeiket vagy kezelni a problémáikat, és a lánykérést kvázi bocsánatkérésnek meg "de ezek után ne pampogj annyit"-nak szánják. Meg van olyan is, aki tudja, hogy a nője kapós, és azért kéri meg, hogy kevesebb eséllyel lépjen le.

2020. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha megkéri a kezem a gesztus + a tartalma a fontos és utána az esküvő már csak extra. Ergo én is világ életemben ellennék menyasszonyként, de hamàr jár a házasoknak mindenféle kedvezmény miért ne? 😂

Bár nyilván ez személyiség függő, csak elmondtam az én verziómat is.

2020. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet.

- Pénzt kell gyűjteni az esküvőre

- A pasas csak le akarja tudni az eljegyzést hogy a párja pár évig ne nyaggassa az esküvő miatt

- Nem terveznek esküvőt alapvetően, de a családtámogatások miatt mégis megtartják.

2020. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan a lehetosegeknel tobbet akarnak költeni a lagzira. Szerintem ez nagy butaság, mert 2-3 évig csak a lagzira gyűjtenek, ami egy nap alatt elmegy... És utána kellene igazán csak az energia a hazvasarlasra meg gyerekre (ha terveznek).


Sokan eljegyzessel erősítik meg a kapcsolatuk komolyságát, de a csaladalapitashoz meg túl fiatalok.

2020. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!