Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

2 éve volt eljegyzés, idén lagzi. A két család azonos anyagi szinten áll.

Sikerült megtakarítanom kb 4 millió forintot, ami állja az én vendégeim, kb 100 fő ellátását.

Az ara édesanyja mivel úgy gondolta nem lesz elegendő megtakarításuk kiment külföldre dolgozni, hogy kitudják fizetni a vendégeik cateringjét, kb 200 fő.

2 év alatt sikerült már második autót lecserélni, őszig, a lagzi időpontjáig szeretnék a házat felújítani kívül-belül.

Most úgy állunk, hogy a menyasszonytáncra kapott pénzből pótoljuk majd ki a megtakarításom. Ha elég lesz ok, ha nem akkor hitel.

Szerintetek ez normális? Én a 100 személyből is tudok szelektálni, nekik először 300 volt. Az 5. ági rokont, meg a 10. szomszédot is meghívják.

Ami nekem nem tűnik fairnek, hogy én két éve gürizek, csak szükséges dolgokat veszem meg, ők meg szórják a pénzt, pedig tudják hogy sz*rul állunk. A személyek számát nem csökkentik, mert Juliskáék megharagszanak. De én meg nem akarom a házasságot úgy kezdeni, hogy hitelt veszek fel.

Annó úgy terveztük, hogy ez a pénz jó lesz lakás vásárláshoz. De így...?



2021. jan. 7. 20:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
U.i 29/f, 10 éves kapcsolat.
2021. jan. 7. 20:40
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt erre a problémára milyen választ vársz? Szerintem igazad van.


Ha azt mondanám, hogy csökkentsék ők is 100ra a vendégek számát az segitene? Vagy hogy te növeld 200-ra? Vegyenek kevesebb autót, gürizzenek többet? Valami biztos működik.

2021. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Két tanús esküvő, aztán költhetitek lakásra, házra.

Nem mondom, mi is 2 milliót fizettünk az 50 fős esküvőre, nászúttal, jó része visszajött amúgy a drága rokonainknak köszönhetően, na de 6-8 millióért esküvő...

2021. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Párommal idén házasodunk. Nálunk Mi szervezzük a lagzit, nem a szüleink. És mi is fizetjük ki, nem ők. Azt hívunk meg, akit akarunk.

Nem is értem az egész sztorit....nem a ti esküvőtök? Miért az anyós mondja meg, hogy kit hívjatok meg?

2021. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk 80 fő volt, így is sok. Épp elég volt én nem szeretném a pénzem egy bulira költeni, ahol egy csomó felesleges fő van. Inkább akkor a nászútra, az örök emlék marad.
2021. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor fizeti a lány anyja az ő vendégeik költségeit vagy nem? Ez nem volt teljesen tiszta. Ha igen, akkor nincs gond, te fizeted azokét, akit te akarsz meghívni, ők meg a többiekét. Ha pedig mégse adnak bele, akkor meg nem is ők döntik el, hogy ki lesz meghívva. Onnantól ez csak rád és a párodra tartozik. Kizártnak tartom, hogy 300 emberrel tartsátok úgy a kapcsolatot, hogy azokat tényleg meg kelljen hívni. Szűkítsétek le a vendéglistát, erős túlzás ennyi ember, főleg ha erre menne el minden megtakarításod. A hitelt meg felejtsd el, esküvőre nehogy már kölcsönt kelljen felvenni.

Én a helyedben biztos, hogy legalább a felére csökkenteném a számukat (persze úgy, hogy nagyjából egyenlő legyen mindkét oldalról a vendégek száma), csak az legyen ott, aki tényleg számít is, a 10 éve nem látott másodunokatestvért és hasonlókat teljesen felesleges meghívni. Így pedig még lehet maradna is a pénzből. Mivel azt írod, hogy amúgy nem álltok túl jól anyagilag, biztos nem szórnék el ennyi pénzt az esküvőre.

2021. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hova szervezitek ti a lagzit, hogy 1 fő 40 ezer forintba kerül??? Ez durván magas. 120 fős esküvőt 1, max 1,5 millióból simán szerveznek.

Szídod a másikat, hogy 200 főt hív, de a te oldaladról a 100 is nagyon magas. Vidd le felére, és ők is 60-at hívjanak. Bőven elég. Azok az emberek, akik számítanak, beférnek ebbe a körbe.


Továbbá, anyuka kimegy külföldre dolgozni, hogy legyen erre a rongyrázásra pénz és ezt megengedte neki a lánya? Jól meggondolnám ezek után az esküvőt.

2021. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az ara édesanyja mivel úgy gondolta nem lesz elegendő megtakarításuk kiment külföldre dolgozni, hogy kitudják fizetni a vendégeik cateringjét, kb 200 fő."

itt felszaladt a szemöldököm. Tehát a menyasszony anyja kimegy külföldre gürizni azért, hogy a 32. szomszéd másodunokatestvérének az akárkije is beférjen. Egy buliért. Azt kéne megérteni, hogyha nem hívtok meg mindenkit akkor sincs semmi. Igen: biztos valaki megsértődik. Aztán pár hónap és lenyugszik. Ezért fölösleges magatokat hitelbe verni, meg plusz munkát is vállalni.

Itt az a kérdés, hogy a menyasszony mit szeretne. Miért nem az ő véleménye a döntő? Ha ilyen szinten hagyjátok anyóst beleszólni, akkor ne haragudjatok, de nem jósolok túl hosszú házasságot, szóval én nem házasodnék..

2021. jan. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt én nem értem. Azt írod, te összegyűjtötted a saját vendégeid költségét.

Azt is írod, a nő anyja összegyűjtötte az ő vendégeik árát.

Utána pedig azt írod, mekkora szemetek anyósék, hogy szórják a pénzt, miközben kéne a TI lagzitokra. De hiszen fizetik a lagzitok kétharmadát, vagy rosszul értem (200 főt a 300-ból). Meg miért csökkentenék a meghívottak számát, ha a saját meghívottjaikét úgyis ők fizetik?

És mindeközben egy szó sem esik arról, hogy a menyasszonyod mennyivel száll be.

Vagy most mi a probléma?

2021. jan. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi embert meghívni szerintem total hülyeség. Körbe se érsz a vendégek között az egy este alatt. Persze ez magán vélemény. Részletkérdés


Amúgy igazad van. Tudod mit látok? Eltérő pénzügyi kultúrát. Na ezt kell megbeszélni mert az a jövőre nézve nem sok jót jelent ha ennyire nem egyezik.


Nekem az a fura hogy tudom hogy kell a pénz az esküvőre és a házra akkor eszembe nem jutna elherdálni a pénzemet fölösleges cuccokra. Na ti ebben nem egyeztek. Szerintem Őszintén ülj le vele és beszéld meg hogy úgy érzed most inkább a közös otthonotokra kellene költeni. Kérd meg hogy kicsit vegyen vissza a költekezésbol mert ez fontosabbnak érzed. És hogy majd ha megvan utána már könnyebben tud költeni másra is..


Ha nem érti meg... Akkor Kosd fel a a nacit mert nem ez lesz az első ilyen


27N

2021. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!