Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire lenne szimpatikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lenne szimpatikus egy ilyen esküvő? Nyitott vagyok a javítandó dolgokra!

Figyelt kérdés

- 30-50 vendég

- egyházi szertartás nélkül

- szép házassagkötő teremben (nagyon rondákat is láttam, erre odafigyelnék)

- közös ebéd vagy vacsora a vendégekkel a szertartás után

- nem akarok lagzit, olyan falusi jellegűt nem (hangoskodó vőfélyt ne, cigányzenét ne, eladó a menyasszonyra nyitottabb vagyok)

- Betanult tánc muszáj, kiskorom óta várom. Azt is tudom, melyik zenére akarom. Eljárnék előtte a vőlegényemmel tánctanárhoz, aki betanít koreográfiát.

- menyasszonyi ruha közepes árkategóriájú (Ne menjen rá el egy vagyon, de ne is látszon rajta, hogy olcsó. Még nem tudom, béreljem-e vagy vásároljam?)

- nem zavar, ha a női vendégek fehérben, feketében, vagy pirosban jönnek (klasszikusan nem illik)

- az már inkább zavarna, ha kisgyerekek belebömbölnének a szertartásba, meg ha miattuk a szüleik korán elhúznak, nem tudnak nyugodtan vacsorázni, lemaradnak a táncról, stb. (De mi lehet erre a megoldás? Semmi. Közeli családban is van kisgyerek, van is tervezve baba, úgyis ott lesznek sajnos.)

- Nászút maximum 1 héten belüli indulással, egzotikus helyre, valószínűleg a Maldív-szigetekre. Lazán ez lenne a valaha volt messze legdrágább utazásom. Minimum 1 hét, de inkább 2 egész hét.


2021. ápr. 30. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekek miatt esetleg fel lehetne fogadni valami bohócot vagy nem tudom, aki addig leköti őket.

Egyébként az a lényeg, hogy nektek tetsszen, ne nekem és más idegeneknek. Az én esküvőm nem pont ilyen volt, de semmi kivetnivalót nem látok a tiedben, ha kedvelnélek és meg lennék hívva, szívesen elmennék.

2021. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Az én esküvőm is hasonló volt (mondjuk engem a gyerekek sem zavartak, egyébként probléma sem volt sem a szertartás alatt, sem később), még a nászút is stimmel, rögtön másnap mentünk Szingapúrba :D Annyit javasolnék, hogy legalább egy napot várjatok azért az utazással, nekem a másnapos férjemet kellett ébresztgetnem, mikor már lassan a taxit hívtam, hogy menjünk a reptérre. Annyira nem volt az igazi így 18 órát repülni :D

A ruhámat én béreltem, ezért az egy alkalomért őszintén szólva nekem megérte az extra kiadás, hogy kicsit drágábbért béreltem a dizájner ruhát, de cserébe a tisztítás, a varrás, a méretre szabás, az utólagos karban tartás, tárolás nem az én dolgom volt. Egy barátnőm varratta magának a ruháját, gyönyörű lett meg minden, de évekkel később töredék áron tudta csak eladni, mert amúgy ez igazából nem egy jó befektetés. Szóval nekem a bérlés szimpibb volt, de ez abszolút személyes preferencia.


Amúgy én nem látok semmi olyan dolgot a tervedben, amibe bele lehetne kötni. De amúgy se fog senki kötözködni, ez a ti nagy napotok, ha nem direkt szivatod a vendégeket, akkor szívesen mennek majd és jól fogják magukat érezni veletek :)

2021. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A te esküvőd, úgy szervezed ahogy akarod.
2021. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Mi voltunk olyan esküvőn, ahol a kisebb gyerekeknek felallítottak egy sátrat, ott volt egy csomó párna, pokróc, játékok, és két animátor/bébiszitter. Este ott el is tudtak aludni. A szertartás nem volt több 30 percnél, minden gyerek csendesen végignézte.

Olyanon is voltunk kb 10 éve, amit egy medencés helyen tartottak, nyáron. Így is írták a meghívóba, hogy gyerekeknek fürdőruha kötelező, felnőtteknek ajánlott. Ott is volt bébiszitter. Estig pancsololtak a gyerekek, 9 felé úgy dőltek ki, mint a zsák krumpli. Elbuliztak maguknak.


Kisgyerekes szülőként meg elárulom a titkot. Sokszor ők nagyon élvezik az ilyen bulikat, le se lehet őket lőni este. Mi már nem annyira, minket nem vonz a lehetőség, hogy hajnal négyig lehet élvezni a bebaszcsizott rokonság társaságát. Ilyenkor olyan jó, hogy legkésőbb nyolckor bedobjuk, hogy bocsi, de a gyerekek, ugye megérted, szia-puszi-csá.

2021. máj. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

- 30-50 vendég: szerintem teljesen normális létszám, ennél több nem is kell

- egyházi szertartás nélkül: ha nem vagytok vallásosak, és csak díszletnek kéne a templom a fényképekhez, nagyon szimpatikus a hozzáállásotok, hogy nem erőltetitek azt, amihez semmi közötök

- szép házasságkötő terem: egyértelmű :)

- csak ebéd/vacsora, falusi lagzi nélkül: számomra az álomesküvő, én rosszul vagyok a parasztlagziktól, meg az idegesítő vőfélytől, játékoktól stb.

- Betanult tánc: ha ez a szíved vágya, miért is ne?

- menyasszonyi ruha: én is közepes árkategóriásban gondolkodnék, de semmiképp sem bérelném. Nagyon rosszul tud elsülni, amikor próba idején még tökéletes, aztán felveszik páran előtted, és már nem olyan mint amikor megtetszett. Meg nekem a gondolat is visszataszító, hogy más után hordjam. De ebben sokan nem értenek egyet velem, ha neked ezzel nincs gondod, béreld

- nem zavar, ha a női vendégek fehérben, feketében, vagy pirosban jönnek (klasszikusan nem illik): engem ezek közül egyedül a fehér zavarna, de ezt szerintem tényleg csak azok veszik fel, akik szánt szándékkal akarnak feltűnősködni vagy kicseszni a menyasszonnyal.

- gyerekek: ez az, amiben soha de soha nem engednék. Gyerekmentes esküvőt akarok, akinek ez nem tetszik, vagy nem tud leakadni egy estére a gyerekéről, az maradjon otthon. Hiába tiltakoznak az ősanyák, nagyon tönkre tudják tenni az esküvőket, mert a többségük neveletlen és idegesítő

- Nászút: hasonlóan gondolom én is :)


Szóval, nekem nagyon szimpatikus ahogy gondolkodsz, én is hasonló esküvőt szerveznék, bár én még ennél is kevesebb létszámmal, meg csimoták nélkül.

2021. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

A ti esküvőtök, olyan legyen, amilyet szeretnétek. Nem hiszem, hogy nagyon kisegítene, ha én meg leírom, hogy én meg általában a polgári esküvőtől mászom falra meg attól is, ha szertartásvezető van és üres lózungok mennek fél órán keresztül...


Betanult tánc: Ha ez az álmod, legyen. De szerintem figyeljetek, hogy ne legyen túl hosszú. Meg ha átvált bohóckodós vicceskedésbe, az szerintem szörnyű, de továbbra is a ti esküvőtök.


Gyerekek: Nekem is van rossz tapasztalatom. De minden család más, te ismered őket, hogy a gyereket hogy kezelik. Ismerőseimnél tudom, hogy szertartásról egyből kivinnék (vagy eleve kint maradnának) és a lagzin sem engednék, hogy hisztizzen vagy láb alatt legyen folyamatosan. így minek "tiltsam ki" a gyerekeket? De simán el tudom képzelni, ahol indokolt ezt megírni, hogy ne hozzák, akár megsértődnek, akár nem.


Vendégek ruhái: Ezen én sem aggódnék. Nálunk hagyománytisztelő mindenki, sőt voltam klasszikus falusi lagzin is már. Sehol nem találkoztam ezzel az "illemszabállyal", hogy milyen színek nem illenek, csak neten olvastam. Faluban voltam esküvőn, hogy simán felvettek a helyiek feketét vagy pirosat.


Hogy hova mentek nászútra és mikor: ez már abszolút magánügy.


Nálunk van egy mondás, hogy esküvőt és temetést nem lehet jól csinálni. Mert úgyis lesz legalább egy valaki, akinek valami nem tetszik. Fölösleges ezért izgulni, hogy mindenkinek tökéletes legyen. Nektek legyen az.

2021. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszene ez az esküvő - tudom, az ősanyák le fognak pontozni, de engem vendégként is rohadtul idegesít az, amikor gyerekek és babák belevisítanak a szertartásba, és nem lehet semmit sem hallani... én legalábbis nem a buli meg az ingyenkaja miatt szeretek esküvőre járni, hanem mert ez nekem érzelmes dolog, hogy szemtanúja lehetek egy pár egybekelésének... és tök jó lenne, ha a szülők tudnák és akarnák kezelni a visongó gyerekeket, de ált. magasról letojják, mert "én is pihenni akarok itt".


A betanult tánc lehet necces. Ha a párod is AKARJA, és tényleg eleget gyakoroltok rá, látszik, hogy van belefektetve munka, van hozzá érzéketek és passzol a stílusotokhoz (mindkettőtökéhez), akkor oké. Más esetekben én inkább feszengek ilyenkor vendégként - engem zavar az, amikor látom, hogy az egyik fél a háta közepére kívánja az egészet vagy nem érzi komfortosan magát, de a másik miatt azért nyögvenyelősen bevállalta, ill. ha úgy erőltetik a táncot, hogy legalább az egyikük totál kétballábas. Illetve az ilyen erőltetetten vicces kacsatáncos dolgokat nem bírom.

2021. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vicces táncot, kacsatáncot, stb. nagyon nem szeretnék, nem lesz. Az is olyan falusi lagzis szokás, láttam eleget... Gyerekes.


Köszönök amúgy minden választ! :)

2021. máj. 4. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!