Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan vettétek fel a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vettétek fel a férjetek nevét? És miért így?

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 09:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Bár nekünk csak jovore lesz az eskuvonk. Én majd kötőjelesen szeretném mert nem akarok "né" lenni. De ugyanakkor meg a saját nevemet se szeretném eldobni mert szeretem és az is én vagyok.


Egyébként unokatesóm megtartotta a saját nevét mert a férje vezetékneve viccesen hatott volna és semmilyen kombináció nem volt jó.


27N

2021. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Felvettem a vezetéknevét, és elhagytam a sajátomat, szóval így (csak példa) Nagy Annából lettem Kiss Anna.


Nem kötődtem édesapámhoz és a családjához, nekem a lánykori vezetéknevem nem jelentett semmit, nem volt az identitásom része, sőt inkább örültem hogy elhagytam.


Szerintem ez a név felvétel annyira egyéni dolog, mindenkinek magának kell mérlegelni hogy neki mi tetszik, és nincs egy mindenkire érvényes jó megoldás.

2021. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Kötőjellel, mert szerettem volna a saját nevemet is megtartani a férjemét is felvenni. A né nem tetszik, már nem is divat. Így tetszik is, sőt a gyermekünk vezetékneve is ez lett, mert a férjem neve gyakori, így Kötőjellel kicsit ritkább bár már így is találkoztam vele másnál
2021. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Férj teljes neve +né és az én (teljes) nevem lesz majd.

Az indok egyszerű: nekem így tetszik a legjobban.

Amúgy 2-essel abszolút egyet értek, ez annyira egyéni dolog, meg magángy is, hogy ki hogyan szeretné használni.

2021. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
én megtartottam a sajátom, nem volt kedvem szórakozni ezzel, új iratokat cserélni házasságkötéskor. most 12 évvel utána válunk. hála a jó istennek, hogy nem kell időpontokat kérnem különböző irodákba iratcserére, meg átírni minden hivatalos ügynél ügyfélkaputól, webáruház házhozszállítási adatoktól kezdve mindenhol.
2021. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Xné Y Z vagyok, én kifejezetten a -né miatt választottam ezt. Nagyon fiatalon házasodtam, szerettem volna, ha látszik a nevemben, hogy feleség vagyok. 😊
2021. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesapám meghalt, és ugye a vezetéknevem "tőle" van, így azt semmiképp sem akartam leadni, szeretem is. Így a férjem vezetéknevét úgy vettem fel, hogy kötőjellel van utána az én vezetéknevem, mint pl. Kiss-Fábián Nóra :)
2021. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Én is kötőjelesen vettem fel. Először teljesen el akartam hagyni a vezetéknevem, mert nagyon gyűlöltem egész életemben, de mire oda jutottam, valahogy hozzám nőtt, plusz ezzel a névvel kaptam meg az összes diplomám, a munka világában is már így ismertek meg, és nem vitt rá a lélek, hogy csak így leváltsam. Igazából az is a részem. És nekem valahogy így a névben benne van az is, hogy így a kötőjelezéssel csak kiegészült a nevem, ahogyan én magam is kiegészültem a házassággal, ugye egy társam lett az életben, de én nem változtam, nem szűnt meg a korábbi énem létezni, így a nevem is megmaradt. Nem tudom, érthető-e a filozófiám :D

A -né toldaléktól a hideg rázott világéletemben, ez fel sem merült, mint lehetőség egy pillanatig sem. Nem bánom egyáltalán.

2021. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Kötőjellel vettem fel. A sajátomat mindenképp meg akartam tartani,de a férjemét is szerettem volna felvenni. Meg jól is hangzott. Engem nem zavar,hogy hosszú, egyből megszoktam az aláírást is és azt is,ahogy kimondom a nevem. Né-ként nem vettem volna fel soha,nekem az olyan régies,anyósos.
2021. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a kötőjeles verzió nem tetszik, meg hosszú is, annyira a né sem tetszik mert a nevemmel hülyén hat, úgyhogy megmaradt a sajátom. Megszoktam, jobban is tetszik, egyszerűbb.
2021. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!