Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névfelvétel ebben az esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel ebben az esetben hogyan? Kötőjellel, vagy -né formával? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nyilván én fogok dönteni, viszont érdekelne mások véleménye is. Akiket a környezetemben kérdeztem, azt mondták, mindkét verzió jó, így nem jutottam sokkal előrébb. :D Ami fontos infó lehet, hogy a jelenlegi munkámból adódóan napi 60-80 alkalommal bemutatkozok minimum (2. keresztnevet el lehet hagyni).

Amit rögtön elvetetettem, az a Faluvári Álmosné, mert attól még én maradok, illetve a Faluvári Titanilla Fruzsina verzió, mivel nem szeretném elhagyni a saját vezetéknevem. A nevek fiktív nevek, a magánhangzók egyeznek a vezetéknevekben, a keresztnevek pedig hasonlóak hosszra, hangzásra. Ami maradt:

Faluvári-Panda Titanilla Fruzsina → egybefolyik, magyarázni kell a kötőjelet, nem hangzik annyira jól, viszont fiatalosabb, modernebb

Faluváriné Panda Titanilla Fruzsina → öreges, elavult a "né" miatt, de ez hangzik a legjobban, legérthetőbben, komolyabbnak hangzik, illetve ebből egyértelműen látszik, hogy férjnél vagyok


Ti mit gondoltok?



2021. jún. 1. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kötőjeles változat a szimpatikusabb
2021. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
A né miatt komolyabb? Szerintem attól "egyszerűbb".
2021. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Azt tudom, hogy a kötőjeles forma ugyan nagyon trendi, de főleg, ha 2 keresztneved van, akkor szívatod magad is meg akinek meg kell téged neveznie, mondjuk hivatalos levélben vagy meg kell jegyeznie, azzal kiszúrás.


Én is sokszor belefutok, a Kiss-Szabó Evelin Mária bemutatkozik. Nekem ebből csak Kiss Mária lesz, mert nem tudom megjegyezni, nagyon hosszú, számomra semmi jelentősége a neveinek, és a levélben is így szólítottam meg, mert ennyit fogtam fel a telefonban amikor eldarálta a nevét. (igen, tudom, bunkó vagyok)


Jómagam azért is tartottam meg a leánykori nevem és nem variáltam, mert se magammal sem a velem kontakba levőkkel nem akarok feleslegesen maceráskodni.

2021. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vedd fel sehogy a nevét. Nekem is nagyon sokszor kell bemutatkozni és leírni nevem, plusz hülyén is hangzott volna, hosszú is lett volna, ezért maradtam a saját nevemnél. Ha nagyon szeretnéd felvenni, akkor inkább a kötőjeles, a né nekem nagyon nem tetszik.
2021. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ne vedd fel a nevét. Egyszerűbb lesz mindenkinek a vezetéknév mizéria nélkül.

Vagy vegye fel a férjed a tiédet, ha mindenáron közös nevet akartok.

2021. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Rossz ötlet ez a névfelvétel, ráadásul egy avítt társadalmi rend utolsó dinoszaurusza ez a metódus ami valamiért még mindig nem kopott ki a világból, pedig már bőven ideje lenne.


Egyedül akkor ajánlott felvenned a nevét, ha a tied valami idétlen (Bugyinka eddig a legrosszabb vezetéknév amit hallottam élő embertől - neten a b**i, amit nem is értettem, hogyan lehet vezetéknév), esetleg akkor, ha a családoddal szemben állsz és menekülsz tőlük. Egyik kolléganőm tette ezt, ráadásul egy elég ritkát cserélt az egyik leggyakoribbra. De nála ez teljesen érthető volt, igaz ő nem "né" formában tette, hanem a férj vezetékneve + saját keresztneve. Szerintem ő alapból is készült erre.


A "né"-zés nekem nagyon nyugdíjas hatást kelt, a környéken az öregasszonyok futnak következetesen valamilyen "né" alakban, még az elváltak vagy az özvegyek is (utóbbiaknál megértem). De középkorúaktól lefelé ez egyszerűen gáz. Viccből lehet használni, de amúgy... nagyjából a vőfély szintjén áll nálam ez a "né" dolog, egy tipikus régi világot mutat be, de nem úgy, mint egy elegáns kastély szalonja, hanem, mint a dédi dohos kamrája.


Gyakorlati problémák is vannak ezzel, az anyám néha máig arra kényszerül, hogy igazolja magát, mert némelyik cégnél a mai napig nem tudták regisztrálni, hogy névváltozása volt.


Férfi oldalról annyira nem zavar (bár elég szép név esetén lehet felvenném a képzeletbeli feleségem nevét), de váláskor rögtön eltüntetném és tőle is ezt várnám el fordított esetben. Minden költséget állok, akár szerződésbe is foglalnám már az elején, mert utána valahogy... kínos az egész.


Bár valahogy azt érzem, ha lenne is valakim, akkor ő pont nem szeretné felvenni, mert ugyanúgy egy dohos avíttságnak tartaná.

2021. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Hát nekem ez a nézés nagyon őskori és teljes mértékben olyan, hogy alárendeled magad a férfinak még írásban is, a név felvevése is ilyen, de az kevésbé gáz
2021. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem a "né" forma szimpatikusabb, mert utána ott van érintetlenül a leánykori név is, és egyértelműen kifejezi, hogy nem x lettél, csak x-nek a férje

de amúgy két keresztneved is van? mert akkor mindegyik borzasztóan hosszú.

2021. jún. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
a kötőjelnél nem derül ki, hogy családilag kötőjeles a neved, vagy csak összekötőjelezted a férjed nevével
2021. jún. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a né azért jobb, mert bemutatkozáskor nem folyik egybe, szerintem könnyebb megjegyezni.
2021. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!