Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyakönyvi hivatalban mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyakönyvi hivatalban mi a menete a házasságkötésnek?

Figyelt kérdés
Mi a menete és miket kell beszerezni a házasságkötéshez?
2021. jún. 4. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hivatala válgatja, hogy pontosan mi a menete. Mielőtt házasodtunk (2 éve) két kerületet is felhívtam, volt, ahol meg tudták mondani az aktuális szabad időpontokat, de mindenképp be kellett menni lefoglalni. A másik helyen telefonon lefoglaltuk az időpontot hónapokkal előre és megbeszéltünk egy időpontot, kb 5 héttel az esküvő előtt, amikor személyesen be kellett mennünk. Személyi, lakcímkártya, születési anyakönyvi kivonat, kb enniyt kellett vinni, és kaptunk egy papírt, amin a tanúk néhány adatára voltak kíváncsiak, ezt legkésőbb az esküvő előtt egy héttel kellett visszaküldeni emailben.

Ami minden helyen egyforma, hogy legalább 30 nappal korábban be kell jelentkezni, de a pontos ügyintézésről érvényes az adott hivatalt megkérdezni.

2021. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt még annyival egészíteném ki, hogy attól függ, mit szeretnél.

Két tanús aláírást vagy verset, homokozást, gyertyagyújtást, galambröptetést és mindenféle extrát?

Amúgy min. 30 nappal előbb be kell jelentkezni és akkor megbeszélhetitek a részleteket.

2021. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
23%
Én sem tudtam, így youtubeon rákerestem egy-egy szertartásra pl nekünk Nyíregyházán lesz, így beírtam hozzá a várost és úgy találtam videót! :)
2021. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Nagyjából minden héten felteszi valaki ezt a kérdést. Legalább olvasnál vissza...
2021. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Anyakönyvi kivonatom nincs meg sajnos. De igényelem csak nem tudom mennyi idő mire megérkezik.

Anélkül is tudunk foglalni? :/

2021. jún. 5. 09:00
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Ezért írtam/tuk, hogy első körben telefonálj oda. A mai digitális világban lehet, hogy nem is kérik az anyakönyvi kivonatot, hanem le tudják kérni a nyilvántartásából.
2021. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hívtam is őket és nem kell születési anyakönyvi kivonat. :)
2021. jún. 7. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!