Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hány forintból lehet a legolcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány forintból lehet a legolcsóbban esküvői bulit összehozni?

Figyelt kérdés

A lehető legeslegolcsóbban!

Kölcsön ruha, szabadtéri hely (vagy otthon, természetben, ismerősnél raktárban), házi vagy kevert bor olcsón, házi koszt, házi zene laptopról saját vagy kölcsönkért hangfallal.

Nem viccelek. Hogy lehetséges a legolcsóbban megoldani az egészet?

Köszönjük.



2021. júl. 12. 01:22
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:

Na akkor részletesebben egy kicsit:

100 főre számoljatok kb.

Nem veszünk ki helyet, nem nagyzolunk. Udvaron is jó lesz falun, nagy a hely, elférünk. Kölcsönkérünk mindent. Tudunk főzni itthon, nem fizetünk másnak érte. Nagyon spórolunk! Nekem van öltöny, a barátnőmnek ruha még nincs, de családi körön belül érdeklődünk, konkrétan neki bármilyen menyasszonyi ruha jó lesz, ami felmegy rá.

A lehető legszűkösebben akarjuk letudni, hogy sok pénzt tudjunk a végén félretenni a céljainkra.

Ez nagyjából hány forintból kivitelezhető, hogy minden vendég jól érezze magát? És senki ne mondja, hogy rosszak vagyunk, mert nem éttermi kosztot tálalunk, meg nincs zenekar stb... Minek azok? Fizetni egy csomót pluszba, köszönjük, de nem kell.

2021. júl. 12. 01:32
 2/42 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, hogy nem ez a kérdés, de ha ennyire spórolni akartok, akkor inkább ne rendezzetek semmit vagy csak egy vacsorát a legközelebbi hozzátartozókkal.
2021. júl. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Ez nem opció, kell a pénz. Mindenki jöjjön, főleg akiknek mi is voltunk. Szépen gyűljenek. Fizessenek.

Terveink vannak, házfelújítás, nyári utazás, jobb autó, stb.

2021. júl. 12. 02:05
 4/42 anonim ***** válasza:
99%

Bármennyire is elszomorítalak, az esküvőnek nem az a célja, hogy pénzt gyűjtsetek. Az a lényeg, hogy megígéritek egymásnak, hogy életetek végéig igyekeztek egymásnak a legjobbat tenni, szeretni és tisztelni fogjátok egymást. Minden más csak körítés, a daj-daj, a ruha, a kaja és a borítékok is.


Hétköznap ingyen van az anyakönyvvezető, templomba ti gondolom nem mentek, kaja-pia 50-60 ezerből kijön a kertben. Gondolom gyűrű gyanánt letéptek 1-1 fűszálat és azt csavarjátok egymás kezére, az is ingyen lesz. Kérdés, hogy van-e értelme közösen házat felújítani meg autót venni, ha pár év után úgyis elváltok, lévén hogy csak a pénz miatt házasodtok.

2021. júl. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
98%

"nyári utazás, jobb autó, stb."


Akkor keressétek meg rá a pénzt. Eszem megáll az ilyen koldulástól.

2021. júl. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy ha a vendégeknek az a benyomásuk, hogy sóherkodtok, akkor ők nem fognak? 😃
2021. júl. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
97%
Hát én ilyen sóder, látványosan direkt spórolós párnak nem adnék semmit vagy max 5 ezer ftot és ennyi. Értem, voltatok másokén és adtatok pénzt, de gondolom ők nem voltak ilyen gázok mint ti.
2021. júl. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
98%
Tudod ki menne el xd
2021. júl. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Legolcsóbban természetesen nulla forintból tudod kihozni.

Maga a házasságkötés ingyenes, hétköznap hivatali időben, mondjuk péntek délután. Minden más a ti dolgotok, hogy mire mennyit költötök.

A udvar azért necces, mert ha egyáltalán nincs fedett hely, akkor egy eső elveri az egészet.


Mi szűk családi körben házasodtunk, mindkettőnk legjobb barátja volt a tanú. Így jött ki a 30 fő, mivel a férjemnek hat tesója van, és párjuk illetve akinek van, a gyerekeiket is hívtuk.

Neki vettünk öltönyt, nekem egy krém színű koktélruhát. Hónapokkal korábban láttam meg akciósan, pont olyan volt, amilyet akartam, kemény 3500 Ft-ból megúsztam.

A helyszín nálunk volt, nagy kertesház. Az udvaron is van bőven hely, de sajnos esett is (ugye, ugye), de a nappaliban is elfértünk.

Kaptunk kölcsön egy nagy pavilont, három sörpadot, pár széket, hogy bent is tudjunk teríteni. Nem vittük túlzasba, vettünk egy pár tucat eldobható tányért meg evőeszközt.

A kaját megoldottuk mi. Főztünk bográcsgulyást, többféle sültet, köretet, zöldséges ételeket, és többféle süteményt. Az emeletes tortát is mi csináltuk meg, van benne rutinunk.

A zenét mi is hangfallal oldottuk meg.

Előző nap egész délután díszítettünk. Lufik, krepp, és vettünk rengeteg virágot a kertbe, a teraszra, ezekre máskor ennyit azért nem költünk. Az öt asztaldekort is én csináltam.

Amire a legtöbb elment, az az ital. Üdítő és alkohol, mondjuk nem tablettás bor volt, és vettünk a lányoknak likőrt is.

Azt azért hozzáteszem, hogy mi mindenkit úgy is hívtunk, hogy nem lagzi lesz, hanem kertiparti, ennek megfelelően laza ruhában lehet jönni, és nem kérünk nászajándékot, csak legyenek ott.

Nagyjából 50-60 ezer volt mindennel együtt (5 éve). De nálunk egy szülinapi kertiparti is 30-40 ezer forint, szóval nem volt sokkal nagyobb a kiadás.

Persze kaptunk így is nászajándékokat. Összesen kb. 30-40 ezer értékben, plusz a borítékokból majdnem százezer összejött. Ha így nézzük, akkor nyereséges volt. De nem ez volt a cél, csak hogy összeházasodjunk. (Nem vettünk fel CSOK-ot, mielőtt jönne a rosszindulat.)

2021. júl. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 Noren1989 ***** válasza:
98%
Ez esetben a lagzira ne költsetek,inkàbb az autóra, nyaralàsra...
2021. júl. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!