Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy egy esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy egy esküvőre már a meghívóban le van írva, hogy borítékot vigyünk, illetve a piát magunknak kell vinni?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok jártas az esküvőkben, azt tudtam, hogy szoktak pénzt adni - nyilván adtam volna magamtól - de a meghívóban kéregetni csak szerintem pofátlanság?


Illetve, hogy aki nem szereti a sört és a pálinkát, az vigyen magának, mert más nem lesz. Ilyenről még szimpla házibulin se nagyon hallottam, nemhogy esküvőn.

Az adakozást elvárják, és még a piát is magamnak vegyem.


Velem van a baj, vagy ez azért tényleg pofátlanság?



2021. júl. 14. 10:28
A kérdező szavazást indított:
Teljesen rendben van
Picit fura, de belefér
Nagyon fura
79 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
81%

A pia részével nem lenne gond, sört és páleszt szolgáltatnak, szóval azért nem arról van szó, hogy nincs pia, csak szűkös a keret (gondolom).


A meghívóban viszont nem illik előre kérni az adakozást. Van itthon akkora kultúrája a házassági adakozásnak, hogy ez magától értetődő legyen.

2021. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
82%

Szerintem qva gáz. Hiába a lóvé hagyomány, igen az, én is azt vinnék, legtöbben amúgy is azt vinnének, de hogy meg is írják...pff. Pláne ezzel a pia megoldással. Mint valami vacak faházas nyaralás.

Mi mikor házasotunk, elmondtuk a meghívottaknak, legyenek szívesek ne hozni semmit, de tényleg semmit, Önmagukon kívül, mert ez a nap az ünneplésről szól, nem a lóvéról. Illetve egy kifejezetten jó étterembe hívtuk a vendégeket, hogy mindenki azt fogyaszthasson, amit akar, nem fix menü volt, svédasztal rengeteg féle fogással.

Én mindig azt vallom, mindenki addig nyújtózzon, míg atakarója ér, ne mástól várja utólag.

Unokatesómék is csináltak egy két millás esküvőt, meghívták az utolsó utáni ismerőst is, aztán ment a sírás, hogy sima KP-ban csak fél milliót kaptak. Másik ismerősömék, 5 éven át gyűjtöttek a nagy lakodalomra, és ott is ment a duzzogás, hogy nem kapták vissza végül aznap este annak az árát.

Gusztustalan, az emberek életük nagy napját ilyen megalázó dologgal töltik.

2021. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
77%

Engem a borítékos dolog nem zavar, manapság egy vicces kis verssel beleírják, hogy ne kvfőzőt vigyél. Amúgy is azt vinne az ember.

De hogy nincs pia? Jó hogy nem a kaját is vigyem. Megköszönném és nem mennék. Ha a pénzt elvárják, ne én vigyem a italt magamnak.

2021. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
80%

Volt részem olyan lagziban, ahol a meghíváskor közölték, hogy pénzt akarnak ajándékba, és kikötötték, hogy X forint egy szék az étteremben, onnan felfelé gondolkozunk összegben.

Gusztustalanul pofátlan dolognak tartom. :D És nem azért, mert amúgy nem adtuk volna oda azt a pénzt, hanem mert ELVÁRTÁK. Mondjuk magukkal csesztek ki, mert többet akartunk adni, viszont ez a pofátlanság annyira szíven ütött, hogy már csak azért is lefaragtunk az ajándékból. :D És ahogy hallottam, más is így tett, tehát nem volt egy jó stratégia a pártól.

De ez, hogy még piát is magának vigyen az ember (és itt nem luxuswhiskyre gondolok, hanem basszus, azért a násznép jó hányada általában borozós), de a pénzt elvárják... Hát igen, manapság azért tartanak esküvőt az emberek, hogy lefejjék a násznépet, kb. csak egy tranzakció az egész, így az eredeti varázsát el is veszti.

Én tanultam a hibámból, mégegyszer SOHA nem mennék el egy ilyen lagziba, ez már elvi kérdés.

2021. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
57%
Olvastam olyan meghívót amiben le volt írva, hogy az ifjú párnak mindene megvan a közös élethez, tehát nem kérnek ajándékot, csak pénzt. Hát furán néztem én is, főleg mert a férfi elég jó körülmények között élt.
2021. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen korrekt!


Dolgoztam "esküvőzésben". El nem hiszitek mennyi gagyi ajándék, meg egyforma, persze blokk nélküli, azonos dolgot kaptak a párok. És ugyan mit csinálsz 4 mikróval, számla nélkül, miközben az új lakásba meg ki kéne fizetned a burkolót? Adsz neki 1 mikrót? Vagy feldobod a Vakerára?


A pia meg...HÚHAAAAAAAAAAAAA!!! Na ott VEREKEDÉSEK lettek, mikor közöltük, hogy ki kéne fizetni a 30 rugós whiskey-t, meg a prémium vodkákat, és az angol sör sem 300/korsó áron volt.

2021. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
62%
Nekem felfordul a gyomrom ettől a hozzáállástól, de komolyan. Mindenki nyújtózkodjon addig, amíg a takarója ér, ne a násznéppel fizetesse ki a saját buliját, hogy utána még spóroljanak is rajtuk. Meg ez, hogy meg is mondják, hogy mit vigyen az ember... a legtöbben úgyis pénzt vinnének, vagy megkérdeznék, mire van szükség. Én biztos, hogy nem mennék el.
2021. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem teljesen rendben van! Manapság mindenki pénzt kér. Általában a párok már együtt élnek évekig az esküvő előtt, nincs szükség 3 étkészletre, 4 szett pezsgős pohárra, felesleges dísztárgyakra, stb. Több esküvőn voltam, ahol szépen megfogalmazva pénzt kértek. Nem akadtam fenn rajta. Sőt, én is ezt a megoldást fogom választani.

Az ital már egy kicsit fura - nekem. De vannak ilyen batyus esküvők, ahova elég sok mindent a vendégek visznek. Ha valakinek ez nem tetszik, ne menjen el.

2021. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy néha 3-4 ajándék mellé ment, ennek akkor is egyre kevésbé csökkent a divatja, mindenki borítékot visz, illetve a 30 ezres whiskey, vagy a nagyobb tételű bor és nagy-kiszerelésű sör között van különbség.

Üdv, egy rendezvény szervező!

2021. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem teljesen korrekt ha leírják, hogy pénzt kérnek ajándék helyett. Nem tartom pofátlanságnak, hagyjuk már ezeket a hülye tabukat - teljesen praktikus, korrekt megoldás. Senki se állítana be üres kézzel esküvőre, szóval a hatodik kávéfőző helyett szerintem sokkal jobb a boríték és legalább mindenki megfelelően készül és egyik oldalon sincs csalódás. Ritka nagy gyökérnek kell lennie valakinek ha ezt vendégként magára veszi, elvi kérdést csinál belőle meg kiakad, hogy elvárás.. aki azt hiszi, hogy más emberek esküvője vagy lagzija róla szól, az nem tudom mit keres emberek között.

A piás rész gázabb szerintem, nem is maga a kínálat hiánya (bár nekem égne a pofám) hanem az, ahogy ez elő lett adva. Ettől még ha kedvelném a párt akkor így is elmennék.

2021. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!