Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire kínos lemondani az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kínos lemondani az esküvőt 30 nappal előtte?

Figyelt kérdés

Májusban - többek között szüleim nyomására - el kezdtük szervezni az esküvőnket. Kezdetben még nem is volt vészes, úgy voltam vele, hogy legalább nem a kocsmából kell összevakarnom a majdani férjemet, az exemmel ellentétben.


Ahogy közeledik a dátum, egyre feszélyezettebben érzem magam, egyáltalán nem tesz boldoggá a szervezés, főleg az anyós magánakciói miatt. (Kb. mindenbe beleszól, pl. újraterveztette velem az ültetési rendet, mert neki nem tetszik, a sütiket is ő akarja megmondani, hogy milyen legyen. Holnapra házimunkának álcázott családi összejövetelt szervezett, ha rágondolok, rosszul leszek.)


A vőlegény abszolút nem olyan, mint álmaimban, nem tud kiállni magáért, végtelenül zsugori, tulajdonképpen a szex sem jó vele igazán. Odáig jutottam, hogy a héten már magamtól mentem céges kiküldetésre az ország másik felébe, hogy ne kelljen itthon lenni.


Tudom, hogy ciki, de egyszerűen nem merek előállni azzal, hogy fújjuk le a nagy haccacárét, pedig ehhez lenne kedvem. Jól gondolom, hogy erőt kellene vennem magamon és megmondani mindezt?



2021. júl. 24. 11:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod nem vele szeretnél lenni, akkor inkább 30 nappal előtte mint 2-3al
2021. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, inkább fújd le mint dobjatok ki egy csomó pénzt, hogy aztán elválhassatok egy csomó pénzért.
2021. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

itt nem is az eskuvorol van szo csak, hanem a kapcsolatodrol. ha lemondod, szerintem szakitani is kene, amiket irtal azok alapjan ennek a kapcsolatnak semmi jovoje.

kinos lesz, igen, de eskuvo utan 2 honappal elvalni meg kinosabb.

2021. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
97%
Egyértelmű, hogy mondd le! Gondolj arra, hogy most lesz néhány kínos perced, de ha ne nem teszed meg, hány kínos éved lenne? Ha hozzámész, az kész öngyilkosság.
2021. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Inkább most mond le, mint járhatsz majd a bíróságra elválni. Az sem kellemesebb.

Amúgy nem értem, hogy miért is akartál hozzámenni egy ilyen emberhez, akiről ilyen lesújtó véleményed van.

És nincs olyan, hogy családi nyomásra. Felnőtt ember vagy, nem fenyegettek meg életveszélyesen, hogy beadd a derekad az esküvő szervezéséhez. Tanulj meg kiállni a saját akaratodért. Nem vagy már gyerek, hogy a szüleid dróton rángassanak.

2021. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
96%
Inkább most, mint később. Minden pillanattal rosszabb lesz. Ne halogasd!
2021. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából a leginkább anyámék reakciója aggaszt. Tudom, hogy gyerekes hangzik, de kriminális a kapcsolatom velük ilyen téren. Nem lehet őszintén elmondani nekik, hogy mit érzek, csak azt látják, hogy bármi áron, de menjek férjhez, csakhogy ne legyek vénlány (30 vagyok).


Anyám elől még azt is titkoltam, hogy ott hagytam egy levelezős képzést egy másikért, pedig 3. diplomám, tehát nem létfontosságú. Tesóm is kb. azért vált el fél év után (8 évig voltak együtt), mert anyám kicsinálta azt a házasságot is a folyamatos erőltetésével.

2021. júl. 24. 11:20
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kevésbé kínos, mint 30 nappal esküvő után beadni a válást vagy benne maradni egy szar kapcsolatban csak azért, mert jaj más mit szól hozzá. 30 éves vagy, mikor tervezed elvágni a köldökzsinórt és kiállni magadért a szüleiddel szemben?
2021. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Mondd le azonnal!
2021. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Minél később állsz ki magadért, azért hogy te mit akarsz, annál többet fogsz szenvedni. Amíg behódolsz annak, hogy a környzetednek akarj megfelelni, addig sosem leszel boldog.
2021. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!