Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem lesz lakodalom, tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem lesz lakodalom, tényleg kimarad/hiányzik majd később valami?

Figyelt kérdés

Párommal sokat beszélgettünk már, és szerencsére ugyanazon az állásponton vagyunk, nem akarunk lakodalmat. Se nagyot, se kicsit. Nagyon szép amikor valakinek van “bármekkora” is, de mi nem igényeljük ezt.

Na most, a szülők szerint, valami így ki fog maradni az életünkből és majd később fogunk csak rájönni, hiba volt, hogy “csak” esküvő volt, nem pedig heted-hét országra szóló lakodalom.

Ráadásul én egyébként is csak a polgárit szeretném, párom sem ragaszkodik kimondottan a templomihoz, de ebben ő már engedne a családi nyomásnak. Ti is voltatok hasonló helyzetben? Hogyan kezeltétek a család “akaratát” (inkább vágy, azért nem erőszakosak, csak próbálkoznak).

Akinek nem volt lakodalma, csak a polgári szertartás, megbánta hogy kimaradt?



2021. júl. 24. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Én azt bántam meg, hogy volt. Etetni jó sok olyan embert, akikkel akkor találkoztam életemben először, amikor a meghívókat átadtuk. Csak mert a volt férjem szerint az úgy illik. Aztán meg jópofizni velük a mi nagy napunkon. Csomó szervezés meg idegeskedés, semmi értelme nincs. Azt a pénzt el lehet költeni értelmes dolgokra is.

Véleményem szerint nem maradtok le semmiről, főleg így, hogy ti magatok sem akarjátok.

2021. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a polgári volt, semmi eszem-iszom utána 100-500 másik emberrel. Mivel elváltam, így nem maradt bennem az, hogy feleslegesen kiszórtam egy rakás pénzt a semmiért. Sokan járnak így, hogy nagy "tattadra", 1-2-3-4 év múlva meg válnak, de az ablakon azért kiszórtak előtte jó pár milliót, amit jobb célokra is fel lehetne használni.
2021. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szulok annyira akarnak, fizessek ők! Amugy én nem akarnék....! Nekunk volt egy polgári szertartás, egy vacsora, és annyi.
2021. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk polgári volt, délben volt a szertartás, utána egy ünnepi ebéd egy étterem kis elegáns különtermében. Összesen tizenheten voltunk, tényleg csak a szűk család (szülők, tesók,tesók párjai, nagymamák, valamint mindkettőnk egy-egy legjobb barátja párral).

Tánc nem volt, zene halkan CD-ről, lehetett mellette beszélgetni.

Most is így csinálnánk. (Mi sem vagyunk táncosok sem, és nem is szeretünk a középpontban lenni, szenvedtünk volna mindketten, ha lagzi lett volna).

Családodnak amúgy azért nincs igaza, mert akkor bánnátok meg később, ha eleve szerettetek volna lagzit, csak lemondtatok volna róla valamiért. De mivel eleve nem is szeretnétek, így nem fogtok megbánni később semmit, nyugi.

2021. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es pont ugyanilyen esküvöt tervezek én is. :D

Minek meghívni a rokonokat akikkel amúgy se tartjuk a kapcsolatot?

Egyébként az én családom a korona miatt nem is jön. Szóval nem lesz drága mulatság. 100 ezerből kijön

2021. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szerintem később nem fog ez hiányozni. Azt a pénzt érdemesebb lakásra, nászútra, más hasznos dolgokra költeni.
2021. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
A rongyrázásra szánt pénzből vegyetek inkább egy autót, költsétek a közös lakásra/házra vagy utazzatok el.
2021. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem vagytok bulizósok, nem fogjátok megbánni. Aki ilyen bulizós meg családozós, "emlééééék"-es típus, az minden ilyesmire azt mondja, hogy jaj, majd meg fogod bánni, hogy nem volt. Nekünk pl. szalagavatóra is ezt mondták sokan, és visszagondolva, sztem tök felesleges pénzkidobás volt. Lagzival kapcsolatosan is így érzem - bár én azért egy éttermes ebéd erejéig tartanék, de azért, mert NEKEM úgy lenne az igazi. Ha téged nem vonz, nagy valószínűséggel nem fogod megbánni.
2021. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. júl. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!