Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ebben az esetben mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben mennyi nászajándékot illik adni?

Figyelt kérdés

Holnap hivatalos vagyok egy esküvőre.

A lány aki elhívott, jóban vagyunk, nem közeli barátnőm, néha szoktunk találkozni, előző munkahelyemen volt gyakornok nálunk, ott barátkoztunk össze.

Kicsit meg is lepett, hogy elhívott, mert nem állunk olyan közel egymáshoz.

A lényeg, hogy az esküvő előtt 4 héttel szólt, kb 2 hete kaptam a meghívót is, így, hogy eléggé utolsó pillanatban szólt és nem is kalkuláltam bele a kiadásaimban, nem tudok annyit adni, amennyit szívem szerint szeretnék.


Barátommal is nemrég szakítottunk, ráadásul nem is lesz kísérőm sem :/

Szállást is kapok majd egyébként a nyaralójukban.

Kevés lenne 15.000 Ft szerintetek?



2021. júl. 30. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Akarsz menni?
2021. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom kinél-mi a szokás, mi párommal szoktunk menni, és 20e ft-ot szoktunk adni kettőnk nevében. (És mindenki kb. ilyen összeggel érkezik). De lehet van olyan, ahol több szokás :)
2021. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem áll hozzám olyan közel, én nem mennék el. Nekem nem lenne szimpatikus ez a kapkodva meghívás. Főleg hogy nem állnánk közel egymáshoz. Kell a pénz vagy mi?
2021. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Még sok is. Meghívott vagy, nem fizetővendég.
2021. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2-es én is mikor együtt voltunk exemmel, 20-ast minimum adtunk fejenként, attól függött, kiknek van esküvője :)


De most le vagyok égve, 88000 ezre fűtés elszámoló számlám kijött, lakáshitelt fizetek, barátnőkkel nyaralni voltunk, az se kevés pénz volt..


Amúgy jól esett, hogy elhívott, kedvem lenne menni, de így, hogy nincs kisérőm azért kellemetlen is, de én csak ezért meg nem kértem meg valakit, hogy jöjjön velem, nem is igazán van olyan haverom :(


3-as: szerintem nem a pénz kell, iszonyat jómódúak , nem a pénz miatt hívtak el, az biztos :))


Szerintetek,ha csak 10-15 ezret adok, az kevés?

Vettem egy kisebb díszdobozt, arra egy kerámia vőlegény-menyasszony figurát ragasztok ragasztópisztollyal és bele menne a pénz meg írok idézetet egy papírra, aminek a szélét megégetem, ez a terv :)


Tudom manapság annyit illik adni, amennyit megeszik, elfogyaszt az ember, de én amúgy is alig eszek :D

De most ezen is görcsölök, azon kívül, hogy 1 ismerősöm lesz ott :D

2021. júl. 30. 15:55
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

szerintem 15 ezer oke.

valoszinuleg paran visszamondtak es azert szolt neked utolso pillanatban, hogy azert megse maradjon uresen hely, ha mar amugyis le van foglalva a kaja stb.

2021. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Kevés-nem kevés, adj, amennyit tudsz és nem okoz gondot. Főképp, mivel abszolút nem közeli barátról/családtagról van szó.

Nekünk pl. két hete volt az esküvőnk, mindenki felé jeleztük, hogy nem kötelező ajándékot (=pénzt) adni, illetve tényleg csak annyit adjon, ami belefér. Viszont mindenkitől kértük, hogy ajándékba hozza el nekünk a kedvenc könyvét és a kedvenc növényéből egy példányt. Régi álmunk volt ez a kérés, plusz így az sem érezte magát kellemetlenül, aki nem tudott/akart a megítélés szerint elég pénzt adni. :)

2021. júl. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os én is így gondolom..amúgy felhívott és elkezdi, hogy ráérek-e júli 31-én? mondom persze, azt hittem csak talizni akar, utána mondja, hogy akkor szeretettel vár az esküvőre, kérdeztem, hogy csak a szertartásokra? Aztán kiderült, hogy mindenre :D
2021. júl. 30. 16:30
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es de szimpatikusak vagytok <3

Köszönöm mindenkinek, most kicsit megnyugodtam :)))

2021. júl. 30. 16:31
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

"Tudom manapság annyit illik adni, amennyit megeszik, elfogyaszt az ember, de én amúgy is alig eszek :D"


Ugye tudod, hogy a kettőnek nem sok köze van egymáshoz? Minden helyen megvan adva, hogy mennyi a kaja ára/fő. Tapasztalatom szerint 15-20 ezer alatt kb. sehol nincs.


Szerintem manapság azért egy 20-ast legalább illik adni, de hát ha nem fér bele, akkor nem fér bele. Ha ilyíen utolsó pillanatban hívott meg, lehet, hogy csak valaki jelezte, hogy nem tud menni:D Akkor meg még így is jobban járnak...

2021. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!