Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi értelme ennek a sok esküvőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme ennek a sok esküvőnek? Pár év múlva amúgy is mindenki elválik.

Figyelt kérdés
Azt vettem észre instán, hogy egyre több ember dönt házasság mellett, vagy mennek el mások esküvőjére. Én most vagyok 30 éves, de még sosem voltam ilyenen. Mi értelme erre ennyi pénzt feleslegesen elszórni? Ki fizeti egyáltalán? Mindenki belead vagy a házasodó nő apja állja az egészet, mint a filmekben: Aki elmegy, az ott ingyen eszik? Tényleg mindenre kivi vagyok, mert még sosem volt ilyenben részem.

2021. szept. 5. 01:34
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
86%
Szoktak ajándékot adni így nem igazából nem ingyen esznek
2021. szept. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
74%
a covid minek a kulcsszavak között?...
2021. szept. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%

Általában a fiatalok rendezik a legtöbb költséget, de mindkét részről a szülők is bele szoktak adni, na meg aztán a rokonság ajándékot + pénzt adnak, vagy csak egyiket vagy másikat, cserében zabálnak és halálra táncolják magukat, valaki enyhén alkoholosan vagy túlnyomás alatt van. :D

Aztán következik a keresztelő, utána a válás, de valamikor a keresztelőt sem várják meg és szétrebbennek. :P

Legalábbis nálunk szokott ilyen variáció lenni. :D

Engemet nem vonz egyáltalán sem az esküvő, sem a házasság...

Nem akarok pórázon élni és mint egy gályarab. :P


L

2021. szept. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
63%

Nem a te dolgod. Érdekes a környezetemben az utóbbi időben elég sok esküvő,lagzi volt. Köszönik nagyon jól meg vannak.

Nem értem miért kell neked mással foglalkozni?

Mi van ha elválnak? Nagy dolog

2021. szept. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%

Kit érdekel. Egyéni szabad akaratuk eldönteni mit akarnak. ŐK így boldogok. Nem az én dolgom. Mert boldogok es házasok akarnak lenni tol- ig ideig. Ezért tesznek eskut egymasnak.


Szerintem te is kezdj el a házad tájával foglalkozni.


Engem csak az zavar hogy nem tudok aludni toluk ejszaka az uvolto zene miatt vagy mert epp rajuk jott az erzelmes karaokezas. Volt mar tobbfele de a legneccesebb mikor karaokeznak es hamis a hangjuk es mindezt a lehető legérzelmesebben teszik uvoltve. Vagy mikor ejszaka a lagzis zene bömböl. Nekem meg bőven lenne dolgom a következő nap is es kovetkezo nap meg senki se érti miért vagyok olyan fáradt. Nem érdekel tegyek ugy hogy a többieknek akiknek semmi koze nincs hozzá eszre se vegyek es ne legyen szar nekik mert keveset aludtak miattuk amihez semmi kozuk. Értem én hogy boldogok, és az étteremnek is kell a pénz és engedélyük van, csak szar hogy olyan helyre koltoznek mindig ilyen szolgaltato egysegek ahol nem tud tobb szaz ember aludni miattuk, mert a hazak legfolyoso modjara akusztikailag is erositik az amugy is hangos zenéjüket.


En amugy minden ilyen rendezvenyt varoson kivulre tennek, ahol nincs senki, mert megértem azokat akik egész héten güriznek es szombat vasárnap tudnának csak aludni.

2021. szept. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

Na, igen. Régen a hagyomány szerint a lány szülei állták a lakodalmat. A fiú szülei az italokról gondoskodtak.

Ma már ez nem így van. A fiatalok eldöntik kit hívnak meg, hol legyen, milyen zene szóljon, és így nincs beleszólása a szülőknek.( biztos vannak kivételek)


Nekem több gyerekem van, ha megfeszültem volna se tudtam volna finanszírozni egyikőjük esküvőjét sem. Hitel meg szóba sem jöhetett. Megoldották, és nem volt elvárás, hogy mint szülő megszakadjak.

2021. szept. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
20%
A babavárót már nem sokáig lehet igényelni.
2021. szept. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
12%
8-as a kérdezőnek?:)
2021. szept. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%
30 éves korodig nem hívtak sosem esküvőre? Én pl imádok lagzizni,táncolni jókat enni,szép ruhába öltözni,örülni más boldogságának. Pénzt szoktunk adni,legutóbb 60 ezret adtunk.
2021. szept. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%
Mert ez egy olyan kipipálandó dolog az életben sok embernél. Társadalmi elvárás is valahol mert sokan a mai napig úgy gondolják hogy csak házasságban lehet leélni a felnőtt életet, minden ami ezen kívül van az nem normális. Innentől kezdve ez egy olyan dolog ahol a pénz az nem számít, ki kell tenni a zsét az álomesküvőre, lagzira, rázni kell a rongyot hogy hadd lássák a népek hogy van mibű. A közösségi médiákon szocializálódott párocskáknak külön sikerélmény amikor lehet posztolgatni az eljegyzési, esküvői, nászutas, babavárós, kisgyerekes fotókat a sokszáz lájk reményében(🤮). Hadd irígykedjenek a szerencsétlenek akiknek ezek a dolgok nem akarnak összejönni. A házasélet mindennapjairól már kevésbé szólnak a posztok, az unalomról az eligénytelenedésről, a ritkuló szexről(mert a legfinomabb süteményt is megunja az ember ha minden nap az van előtte). A friss házasok fele elválik pár éven belül, ez tény, ezzel nem lehet vitatkozni. A közeljövőben viszont a válásokat meg fogja nehezíteni a közösen bevállalt államilag támogatott hitelek megléte, amit könnyen elbukhatnak az igénylők, tetemes adósságba verve magukat így. Szóval sok esetben marad majd az anyagi kényszer miatti egymás mellett élés, egymás lelki kicsinálása, állandó veszekedések, megcsalás, kis izgalomként a szeretőtől bepottyanó gyerekkel stb. Van ez, meg van kb. 10 százaléknyi párocska akik tényleg jól megvannak együtt, el sem tudják képzelni az életet egymás nélkül. Nekik további sok boldogságot kívánok, a többiek meg egyék csak a szart amit főztek maguknak.
2021. szept. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!