Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszonyom szeretné,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hegedusotto604 kérdése:

A menyasszonyom szeretné, hogy elmenjünk egy (nem egyházi) házasságfelkészítő kurzusra az esküvő előtt. Én egy kicsit tartok ettől. Milyenek a tapasztalataitok az ilyen tanfolyamokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

#házasságfelkészítő #házasságfelkészítés
2021. szept. 20. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Egy jéghideg micsodát?


Most hallok először ilyenről :O


Az milyen? Ki kell tölteni teszteket, hogy hogyan ne legyél házi sárkány meg mikorra ér haza egy rendes férj este?


Amúgy nem hülyeség, sokaknak kéne ilyen ;)

2021. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem tudom. Ahogy néztem, főleg konfliktuskezelést meg ilyeneket tanít.
2021. szept. 20. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Megkerdezném a páromat, hogy ez minek??? Úgy érzi nem tudtok megoldani egy konfliktushelyzetet??? Bizonytalan vagy csak viták alkalmával egy ostoba idegen tanácsaira akar hagyatkozni a józan ész helyett? Látom magam előtt, hogy amikor gyereketek lesz, asszony minden baromságot elolvas a neten, könyvekből, szó szerint akarja majd alkalmazni és halálra izgulja magát, ha a gyerek nem úgy büfizik, ahogy másé....


Szüleim idejében ez kötelező volt, elmondták volna nekik hogy kell dugni, de a tanácsadó látta rajtuk, hogy nem kell elmagyarázni, ezért rövidrezárta a dolgot. Manapság még van ilyen???

2021. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván nagyban attól függ, hogy milyen kurzus ez és ki tartja.

Amúgy nem hülyeség. A házasságnak vannak szakaszai, ahol különböző problémák jöhetnek. Ez pszichológia. Nem árt, ha az ember ezekről hall és ha ilyen szakaszban vagytok, akkor már felkészültebben meg tudjátok beszélni. Amúgy az egyházi jegyesoktatáson is ez szokott lenni.

2021. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

A magyar felnőttek döntő többségének szüksége lenne erre.

Akik ódzkodnak tőle, lekicsinylően beszélnek róla (pl. 3-as válaszoló), azoknak lenne legnagyobb szükségük rá.


Amúgy jó, hogy van ilyen, én se tudtam róla. Mai eszemmel azt mondom: nem is vennék el olyan nőt, aki nem nyitott arra, hogy egy ilyet végigcsináljunk és beszélgessünk róla otthon.

A vicc az, hogy az egyházi jegyesoktatás keretében is lehetne ezt csinálni. Elég baj, hogy az egyházak pont a házasság jó megalapozására nem, csak a külsődleges szempontokra figyelnek.

2021. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyházi esküvő előtt jártunk jegyesoktatásra egy atyához, a szentség felvételére való felkészítésen túl főleg pszichológia és konfliktuskezelés volt, nagyon hasznosnak találtuk mindketten (asszertív kommunikáció, énközlések, szeretetnyelvek, kölcsönös elismerés kifejezése, stb. is volt benne, mint téma. Hidd el, más az, ha egy 3. személy is felhívja ezekre a figyelmeteket, vagy fekvet olyan kérdéseket, amit jó előre tisztázni, mégis sokan nem teszik, csak jönnek sírni a gyakorira (pl. milyen karriervágyaid vannak, akarsz-e gyereket, hogyan képzeled az anyagiakat házasként, stb.)).


Ha pszichológus/mentálhigiénés szakember/ akár mediátor tartja, mindenképp hasznos lehet, tényleg számít a végzettség/szaktudás. Valami önjelölt szerelmi tanácsadóhoz nem mennék.

2021. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen fel sem merült, de ha a férjem kérte volna, belementem volna. Nem teljesen értem, mitől tartasz. Gondolom csak tanácsokat adnak nektek, ha nem tetszik, max nem fogadjátok meg.
2021. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:

Mihalec Gábort ajánlom, a legjobb az országban.


Egyébként ez azért célszerű, hogy mindenből a legjobbat hozzátok ki, illetve, hogy beszéljetek mindenről, ami fontos lehet.

2023. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!