Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehet elkerülni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet elkerülni, hogy ciki legyen, hogy alig fog valaki eljönni az esküvőnkre az én oldalamon?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a kérdés önmagáért beszél. A párommal mindketten 29 évesek vagyunk és házasságot tervezünk, szeretjük egymást. Ha viszont esküvőre terelődik a beszélgetés, kicsit összeszorul a gyomrom. Bár neki kevesebb barátja van, mint nekem, sokkal nagyobb a rokoni köre és sokkal több a családi barát, mint az én családomnak. Attól tartok, hogy az ő részéről minimum 30 ember el fog jönni, az én részemről a Magyarországon élő barátaimmal együtt maximum 10-12. Szeretnénk egy apró ceremòniát, és utána egy partit is, de nagyon gáznak érzem ezt, és szinte biztos vagyok benne, hogy "ki fognak beszélni" (a párom vendégei) emiatt, hogy kb senki nem jönne el az esküvőmre. Mivel az esküvői csomagok hoteleknél, éttermeknél fix díjasok, nem hiszem, hogy megéri befizetni egyet, ha utána beégek azzal, hogy kevesebb fő jön el, mint a minimum. Mit lehet ilyenkor csinálni?


A másik, ugyanehhez tartozó "probléma", hogy kb 2-3 barátom tartózkodik Magyarországon, többen másik kontinensen élnek (8 órás időeltolódással). Senki nem szervezne nekem lánybúcsút se, bár az ivòs-fasztortás-berúgva sikítòs verziót nem is szeretném, mert introvertált vagyok, és egy baráti vacsorát többre becsülök. Viszont ezt is nekem kellene összedobni és max négyen lennénk, amit cikinek érzek.



2022. márc. 26. 10:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Meghivnam az ismeroseim hozzatartozoit baratnőit is. Azaz szivesen várlak teged es családod hozhatod, de a baratnoidet tesoidat haverjaidat is.
2022. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ciki nincs abban hogy kisebb a rokonsági

Nálunk a vőlegénye részéről kész fele annyi vendég mint részemről Senki nem beszéli ki Mit kéne csináljon ha pl meghaltak a szülei? Bereljen plusz nagyneniket?

Az esküvői csomagot majd a kb végleges vendég létszám fényében foglaljatok

Ha már előre tudod h a fele rokonod nem fog tudni menni bele se számold őket

Amúgy meg egy család lesztek onnantól rokonság már kozos

2022. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Jav

Szivesen varlak teged es a családod, de hozhatod a baratnoidet tesoidat haverjaidat is.

2022. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ebben semmi kellemetlen nincs, csak te képzeled bele, hogy ki fognak beszélni. Senki sem ezzel fog foglalkozni. Kisebb a rokonságod, a barátaid távolabb élnek, ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. Max. tényleg hívd meg a rokonaid barátját/barátnőjét, stb.

Lánybúcsúnál sincs semmi ciki abban, ha csak néhányan vagytok. Nekem se szervezne senki, mivel nem egy nagy baráti társaságom van, hanem innen-onnan vannak barátaim, sok nem is ismeri egymást. Szerintem nagyon túlgondolod :)

2022. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, nekem még kisebb a rokoni köröm.


Édesapám oldaláról például nem is hívnék meg senkit, mert nem akarom őket látni sem, nemhogy az esküvőmön.


Pont nem érdekel, ki mit gondol a közeli családom számáról. Nekem ők a fontosak, megosztom velük ezt a boldog napot, nem kell egy egész csorda csak villogás céljából.

2022. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Pedig ez elég gyakori dolog, általában nem egyforma méretű a rokonság.

Ha nem akartok túl nagy aránytalanságot, annyit tehettek, hogy a te oldaladról kicsit bátrabban hívjátok az embereket, beleférnek egy kicsit távolabbi rokonok is.

A párod vendégei emiatt biztos nem fognak kibeszélni, inkább a te kisebb rokonságodnál lehetnek rosszmájúbb irigyek, akik úgy látják, ez a lagzi igazából a másik oldal nagycsaládi bulija.

Ha nem egyértelmű, hogy ki fog lánybúcsút/legénybúcsút szervezni, az én ismerősi körömben az a szokás, hogy a menyasszony/vőlegény ír egy körüzenetet a barátainak, hogy szívesen elbúcsúztatná velük a leányéletét/legényéletét, illetve megad egy-két lehetséges dátumot, aztán ki is száll a dologból, innentől a barátok intézik a szervezést, illetve összedobják a költségeket, maximum néha rákérdeznek erre-arra, ha nem biztosak benne.

2022. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ne félj ettől.

Édesanyámék a legjobb barátaikkal házasodtak meg. Csak 4en voltak a lakodalmon és a ceremónián. 17év után özvegyült meg anyukám.

A megfigyelések alapján minél nagyobb a lakodalom annál nagyobb az eséllye,hogy szétmennek a párok.

Én voltam hasonló lakodalomban ahol csak 5-5 vendég volt meghívva tényleg csak a legközelebbi barátok és fantasztikus volt. Jobban tetszett mint a 300fős 3napos lakodalom a vadászkastéllyban

2022. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim esetében a vendégek száma 8 vs 120. Aránytalan? Az. Én egyik végletet se tartom valami jónak, de akkor már inkább a nagyon kevés "de tényleg számít" ismerős, semmint a "fél falu ott legyen" felkiáltás. A 120 fő mentségére szolgáljon, hogy annyi pénzt összehajigáltak, hogy abból az esküvő ötszörös ára jött össze.


Ha valaha lett volna esküvőm tuti 8-10 főnél maradok, nem fogok ilyen "Filemon bácsi és Lukrécia néni a tízezredeik rokonok akiknél egyszer jártam 6 évesen és volt egy aranyos cicájuk" meg "egyszer 1 ággyal arrébb feküdt a kórházban Döncike és családja" jellegű embereket meghívni, ahogy azt sokan teszik.

2022. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom ez nem konkrét segítség, de nekem 1 azaz 1 női barátom van. Úgy még érdekesebb lenne a lánybúcsú😅

Ahoz képest a 4 egyáltalán nem gáz

2022. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Laylah ***** válasza:
Anyai ágról egy szál nagymamát tudok felmutatni, de ő valószínűleg nem éri meg, hogy férjhez menjek, ha egyáltalán lesz olyan. Húgomét esetleg. Apai részről vannak unokatesók, nagynénik-nagybácsik, de pl. aki Kanadában lakik, attól nem fogok arra számítani, hogy tutira eljönne. Németországból, Ausztriából még talán. De pl. kérdés, hogy az olyan unokatesót, akit nem láttam nagyjából 20-22 éve, minek hívjak meg? Egyáltalán, ha olyanokat hívnék meg, akikkel rendszeresen tartom a kapcsolatot, tehát legalább évi egyszer, akkor lenne két tesó, egy apa, egy nagyi, meg egy ismerős házaspár két gyerekkel, ez 8 fő. Párom rokonsága viszont tartja a kapcsolatot, szóval legalább 20-30 fő lenne. Bár nekem nem is lenne igényem nagy dínom-dánomra.
2022. márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!