Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő. Túlaggódom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő. Túlaggódom?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz az esküvőnk, a párom elég vallásos családban nőtt fel, és nagyon szeretne templomi esküvőt. Én meg vagyok keresztelve de nem gyakorlom a vallást. Alapvetően nem lenne semmi bajom a templomi esküvővel, de én nem akarok gyereket, ezt már a kapcsolatunk elején megbeszéltük a párommal, elfogadta, ennek tudatában kérte meg a kezem. Viszont a jegyesoktatáson meg a szertartáson is elég nagy figyelmet kap ez a téma, félek, hogy kellemetlenül érezném magam, amikor olyanokat kell mondani, hogy a születendő gyerekeimet katolikus szellemben nevelem majd meg hasonlók... mit gondoltok? Lehet túlzottan rágörcsölök, csak mondjam el a szöveget és kész?

2022. jún. 21. 07:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Mi sem akartunk gyereket, és nem is akarunk.


Nekünk is volt ezaz ostoba oktatás.


Megbeszéltük , hogy jaaa perszeeee igeeen...bólintunk a dolgokra, ahaa jaa igen igaza van stb stb... :) így is lett. Végig hallgattuk a bla bla szöveget , olyanok voltunk mint 2 szentember azt ennyi.


Halálra untam magam.

2022. jún. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Ha rád erőlteti nem szeret igazán.
2022. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem rágörcsölsz. Vedd úgy, hogy ha mégis születne gyereked akkor katolikus szellemben nevelnéd, vagy hogy tökmindegy a szöveg, mert úgysem lesz kit katolikus szellemben nevelni.
2022. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%

"ostoba oktatás" - az ilyen emberek miért tartanak templomi esküvőt, de komolyan? Ennyire kell a cirkusz meg a felvágás az ismerősök előtt, vagy a képek facere/instára? Ez a hazugságra meg képmutatásra épülő házasság egy nagy nulla - bár gondolom titeket ez nem hat meg.


A kérdésre válaszolva: nyugodtan mondd el az atyának, hogy nem szeretnétek gyereket. Ha a párod tényleg vallásos, neki gyónni is kell az esküvő előtt, ahol őszintének kell(ene) lennie).

Vagy ha igazából csak külsőségek fontosak, hallgass az #1 "okos" tanácsaira és hazudozz meg röhögj az egészen.

2022. jún. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Én azt gondolom, hogy az egyházi esküvőnek akkor van értelme, ha az őszinte. Ha őszinte az istenhit, ha szívvel-lélekkel jelen tudtok lenni a szertartáson, át tudtok szellemülni, és egy spirituális élményt ad.

Szerintem legyetek őszinték a pappal. Mondjátok meg, hogy össze akartok házasodni, de nem akartok gyereket. Azt is elmondhatod, hogy bár meg vagy keresztelve, elvesztetted a kapcsolatot Istennel. Aztán meglátjátok, hogyan reagál a pap. A barátod életében amúgy mennyire van jelen Isten? Tényleg ő akarja a szertartást, vagy a családjának akar megfelelni?

Én nem vagyok hívő, nem is vagyok megkeresztelve. Nem volt egyházi esküvőnk, mert képmutatás lett volna.

2022. jún. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

5-ös: nem a vallás körül forog az élete de azért vallásos. Szokott templomba járni, tartja a főbb szokásokat, ilyesmik. Neki lenne fontos.

2022. jún. 21. 09:57
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha katolikus az esküvő, akkor igazából 2 kérdés van, amik úgy szólnak, hogy

1. "Elfogadod-e a gyermekeket, akikkel Isten megajándékozza a házasságot?"

2. "Ígered-e, hogy a katolikus hit szerint neveled őket?"


És igen, ha ezekre nem a válasz, akkor nem lehet érvényesen egyházi házasságot kötni. Vagyis formailag megtörténhet, lehet hazudni is, de nem lesz érvényes.

De azt szokták mondani, hogy ez a kérdés inkább arra irányul, hogy végérvényesen ne zárkózz el a gyerek elől. Nem kötelező nyúlként szaporodni. Egy házaspár eldöntheti, hogy mennyi gyereket tud és akár vállalni. És főleg ne verd át a leendő házastársadat, de látom, ti megbeszéltétek.

Én se szeretnék egyébként egyelőre gyereket, katolikus vagyok. Szóval abszolút megértem a helyzetet.

2022. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként nem értem a lepontozásokat. Igen, akkor az igazi a templomi esküvő, ha mindkét fél vallásos és tényleg az Úr házában szeretnének házasodni. Korrekt.

Azt kétszínűségnek és divatnak tartom, ha két nem vallásos/hitetlen ember templomi esküvőt akar, mert az szép.

Viszont itt miért baj az, hogy a kérdező nem vallásos? A leendő férje az, neki ez fontos. Kérdező meg semleges. Nem értem miért lenne probléma, hogy a Kérdező megteszi ezt a párjáért.

2022. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Mondd, hogy igen, aztán valamikor meggyónod "nem mindig mondtam igazat" szavakkal.
2022. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

Túlaggodod. Az a lényeg, hogy ti ketten tudjátok.

Ha meg nagyon zavar, meg lehet beszélni az atyával, hogy ezt a részt hagyja ki

2022. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!