Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akinek nincs semmilyen vallása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek nincs semmilyen vallása (nem jut eszembe az erre való szó), tehát pl nem keresztény de a menyasszony keresztény, akkor lehet templomi esküvő v ez "tilos"?

Figyelt kérdés

Házasságkötéskor kell adni a papnak valamilyen papírt, hogy milyen vallásúak vagyunk?

(még nem lesz esküvő, csak a közeljövőbe, de érdekelne ez a dolog, előre is kösz a választ)


2010. szept. 26. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tudom,hogy ilyen helyzetben a pap vállalja,hogy megkereszteli az illetőt,nálunk legalábbis így csinálják. Gyors,feltűnésmentes szertartás. Ezen kívül nővéremék jártak többször házasság előkészítő tanácsadásra, kötelező volt,de gondolom ezt vallása válogatja.
2010. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Az én barátnőm férje nem volt megkeresztelve, de a barátnőm ragaszkodott a templomi esküvőhöz. Csak úgy ment a dolog hogy a kedves vőlegény megkeresztelkedett. De ennek már vagy 2 éve, nem tudom hogy azóta változott e a helyzet.Ja! És katolikus esküvőről volt szó.
2010. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Mifelénk elég szigorúak a szabályok,férjemnek pl. elsőáldoznia is kellett,én elsőáldoztam gyerekkoromban,de gyónnom is kellett esküvő előtt(mi katolikusok vagyunk).Paptól is függ h mennyire engedékeny.Akik egyszerre esküdtek velünk egy másik pár,ott a vőlegény református volt és nem eskette meg őket a pap.Egy másik ismerősünk meg vhol az ország másik felében katolikus templomban másodjára(!) állt az oltár elé fehér ruhában..
2010. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kb. 10 éve történt:

Az unokaöcsém (református) és a feleségem unokahúga (görög katolikus) mindkét templomban kimondhatták a boldogító igent, mindkét pap(lelkész) összeadta őket.

Nem tudom én sem, hogy azóta változott-e valami.

2010. szept. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
A párommal mi is az esküvőt tervezzük,de a templomi elmarad,mert nem vagyok megkeresztelve.De emiatt nem vennék fel olyan vallást,amiben nem hiszek:)
2010. szept. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha jól tudom, fizetni is kell a cécóért. Nem magáért a szertartásért, hanem az addig nem fizetett egyházadót, visszamenőleg. És pontosan a keresztényeknél van ez.
2010. szept. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez teljesen pap függő. Nem lehet általánosítani. Mi esküdhettünk templomban, bár a férjem meg sem volt keresztelve. Én viszont elsőáldozó is voltam. Nem kértek egyházadót, csak a szertartás árát kellett kifizetni. A másik templomban viszont csak úgy adott volna össze a pap, ha a férjem elsőáldozó lesz, és visszamenőleg befizetjük az egyházadót. Szóval meg kell kérdezni.
2010. szept. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
LEHET! nekünk tavaly volt az esküvőnk. a férjem teljesen vallás mentes :D se keresztelve, se semmi nincs. én viszont római katolikus vagyok. így, simán lehetett templomi esküvőnk. és nem kellett a páromnak semmiféle keresztelő meg hasonló maceráskodás. pedig pénzt sem adtunk pluszba érte....
2010. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a vegyes válaszokat :)
2010. szept. 27. 14:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk idén volt az esküvőnk. Katolikus. A keresztlevelet "hivatalból" kikérte. (mivel nem találta egyikőnk sem itthon a sajátját)

A mi lelkészünknél az sem lett volna baj, ha nem vagyunk mindketten megkeresztelve.

2010. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!