Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok, esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok, esküvőre készülők, miért sajnáljátok a pénzt pont a menyasszonyi ruhátokra?

Figyelt kérdés
Több menyasszonyi eladós csoportban is benne vagyok, ott is, illetve az én menyasszonyi ruhám árulásakor is azt tapasztalatom, hogy igen nagy lagzikat terveznek a párok (tehát nem a polgári esküvő+kicsi vacsora megoldásokról beszélek), de a menyasszonyi ruha az pont nagyon olcsón kéne, ráadásul sok menyasszony az édesanyjával fizetteti ki a ruhát(!!??). Többeknél láttam, hogy az sem baj, ha egy múltszázadi, befűzött habostortának öltöznek, átvirít a szoknyájukon a nagy abroncs, lepattognak a gombok stb, meg aliról rendelt, susogós szatyor ruhakölteményekben pompáznak, de legyen 50-80 ezer ft a ruha (nehezen tudom elhinni, hogy egy-két kivételtől eltekintve tényleg ilyen ósdi, ronda ruha tetszen a fiatal nőknek). Pedig egy menyasszonyi ruhabérlés sem ennyi, hanem 250-350.000+ Ft. Már az én időmben is igen borsos áron volt a fotó-videó, a kaja+süti, terembérlés, a dekoros, a torta, a zenekar, a vővély, a szállások, gyűrűk stb, stb.... El sem tudom képzelni, hogy napjainkban, ekkora infláció mellett milyen hatalmas összegekeket fizetnek ki a párok (a szülők??) ezekért a szolgáltatásokért, mégis pont a ruhára sajnálják a pénzt. Nekem nem áll össze ennek a miértje? Igen, nagyon rossz a helyzet az országban, sokan nehezen élnek meg, nincs mindenkinek 300.000-500.000 Ft csak a menyasszonyi ruhára, én ezt teljesen megértem. De akkor miért tartanak ekkora dínom dánomot, ha nincs rá pénzük, a szülőknek kell kipengetni, és miért viselnek inkább egy divatjamúlt/rossz minőségű, szemmel láthatóan silány, olcsó ruhát egy ilyen fontos napon, mikor más dolgokért meg milliókat adnak ki? A rosszindulatú válaszolókat megelőzve, mi évekig takarékoskodtunk az esküvőnkre, mindent magunknak fizettünk, addig nyújtózkodtunk, ameddig a takarónk ért, és eszembe nem jutott volna anyukámmal fizettetni a ruhámat.

2022. okt. 22. 10:46
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
99%

Nyilván mindenkinek van elképzelése az esküvői ruhájáról, de szerintem nem a ruha a lényeg.

Ha dönteni kéne, hogy bevonulok egy Dior-költeményben, vagy bőven megetetem-megitatom a vendégeket, egyértelműen a ruhán spórolnék inkább.

Sokaknál egyébként maga az örömanya ajánlja fel, hogy kifizeti a ruhát, nem a menyasszonyok szokták kikönyörögni. A szülők gyakran szeretnének hozzájárulni a költségekhez.

Ezeket a dolgokat mindenki maga dönti el, szerintem. Nekem tök mindegy, hogy a menyasszony és a vőlegény milyen ruhában vonul be, akár egy kezes-lábasban is bejöhetne, az a lényeg, hogy fülig érő szájjal mosolyogjon.


Mindamellett, nem rosszindulatból, de ez is egy elég provokatív kiírás volt, nem tudom eldönteni, hogy vitát akarsz generálni, vagy tényleg ennyire piszkál ez a téma...

2022. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
99%
Nagyon fenn vagy akadva azon higy a szülő fizeti a ruhát. Az nem jutott az eszedbe hogy maguk a szülők ajánlják fel a ruhát? A mi családunkban így volt. Testvérem egy olcsóbbat választotta. Anyám mondta hogy a drágábban is ki fizette volna.
2022. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim válasza:
92%
Nem mindenki olyan felszínes, mint te. Nekem speciel nem is volt menyasszonyi ruhám, mert abszolút lesz.rom a ruhákat. Maga a rendezvény a lényeg
2022. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%
Alapvetően vékony alkatu vagyok, ezért "hercegnő" tipusu menyasszonyi ruhám volt (nagy szoknya, csillogvillog) Aliról rendeltem, 80dolcsi volt, és picit kellett csak átvarrni. Az esküvő végén, ketten kerdezték meg, hogy eladom e a ruhámat majd! 🤷‍♀️
2022. okt. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
4-es, megmutatod (arc nélkül) a ruhádat?
2022. okt. 22. 12:11
 6/45 anonim ***** válasza:
98%
Mindenkinek más a fontos és a többség nem engedheti meg magának, hogy semmin se spóroljon. Szolgáltatóként azt javaslom a pároknak, hogy készítsenek egy fontossági sorrendet és ami az elején van azon ne spóroljanak, ami a végén, azon már lehet.
2022. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

3-as, miért vagyok én felszínes attól, hogy téged nem izgatnak a ruhák, és nem is akartál menyasszonyi ruhát? :D Szíved joga, neked mi tetszik, és miben mész férjhez.

A kérdésem nem a provokálásról szólt, nem is arról, hogy egymás ízlését, elképzeléseit fikázzuk, szintén nem kifejezetten arról, hogy miért a szülők vannak leterhelve anyagilag a ruha és egyebek költségeivel, viszont személy szerint nagyon nem értek egyet ezzel a jelenséggel, nekem eszembe nem jutott volna, ezért is fűztem bele a kérdés leírásába. Nekem akkor is fura lenne, hogy felnőtt ember vagyok, mondjuk kb. 20-30 éves, akarok valamit, és még mindig a szüleim fizetik az igényeimet (így az ő pénztárcájukhoz mérten kell mozognom)+nyilván nászajándékot is adnak. Ezek szerint, gáz, ha valaki egy igazán minőségi és drága ruhában megy férjhez, amiért ő maga megdolgozott, de a szülőktől elfogadni ilyen nagy dolgokat, és rájuk lőcsölni meg nem gáz? Ráadásul, ha én fél millós ruhát választok az esküvőmre, akkor nem lehet, mert anyának biztos sok lenne, vagy kifizetné, de sz.rul érezném magam, vagy inkább egy olcsóbbat választanék, utána meg magamban sírok a drágábbik ruha után, ami igazából tetszett volna? Én biztos, hogy nem fogok szégyenkezni, mert a saját keresetemből olyan ruhát vásároltam az esküvőmre, amiről mindig is álmodtam.

1-es válaszoló: Én azt gondolom, hogy tisztességesen meg lehet vendégelni a családot úgy is, ha pl. van húsleves, háromféle főétel+éjféli sültes és hidegtálak, sütik és torta. Emellé nem muszáj Dior ruhában pompázni, maradjunk a realitás talaján, max. fél millióért már olyan luxus ruhát lehet bérelni, esetleg vásárolni, hogy örök emlék lesz a menyasszonynak és a családnak. Pont erről szólna a kérdésem, hogy pl. mi értelme annyi kaját hozni, hogy végig se tudják enni a menüt, a fele ottmarad (főleg, ha sokan nem tudnak jönni, mint pl nálunk a covid miatt), ráadásul drága helyszínen, profi fotósokkal-videósokkal, lovashintóval, 150 vendéggel, nagyzenekarral stb., a menyasszony meg egy olcsó, ósdi förmedvényben mártírkodik? Látom a menyasszonyos csoportban is a feltöltött képeket az eladó ruhákhoz, sokszor látszik, hogy kb. micsoda rongyrázást rendeztek, de a menyasszonynak nem jutott tisztességes ruha, vagy ami elölről néz is ki valahogy, de a ragasztópisztollyal felragasztgatott díszek, és a silányságról árulkodó, gányul megoldott, otromba fűzők már elárulják, hogy nagyítóval kellene benne keresni a minőségi anyagot, a normális kidolgozást.

Vannak, akik ezekben a csoportokban keresik a ruhát, leírják, hogy milyenre lenne szükség, betesznek képeket több millió ft-os, márkás luxus ruhákról, hogy "Ilyenre gondoltam". Kíváncsiságból írtam néhány ilyen lánynak, fél perc beszélgetés után kiderült, hogy nekik még 150.000 Ft is drága....

Olyan nekem, mintha elvárássá vált volna, hogy pont az egyik főszereplőn, a menyasszonyon spórolni kell, a fotósok, dekoratőrök, a helyszínek, zenészek stb. meg annyit kérhetnek el, amennyitől még éppen nem sül le a képük! A barátnőmék esküvője 2 éve volt, a fotó-videó 2,5X annyiba került, mint a barátnőm ruhája. Nekem meg külföldről kellett rendelni a ruhámat, mert itthon csak az olcsó sz.rra van igény. Külföldön alap (igen, itt Európában is!!), hogy 1500-2500 dollár a menyasszonyi ruha, ezzel számolnak a menyasszonyok.

6-os, pedig igenis megengedheti, hiszen lovashintón vonul 150 vendéggel, élőzenekarral, akkor miért látszik át a bugyija a 30 ezres, "XY alkalmi ruha butikos", egyrétegű muszlin ruhából (true story)? Még egy sima alsószoknyára sem költött, arra már kevés a pénz. :D

2022. okt. 22. 14:25
 8/45 anonim ***** válasza:
98%

Ha tévedek, és mégsem csak egy provokatív, kattintásvadász kamu a kérdés, akkor:

Mindenkinek más az elsődlegesen fontos. Az esküvő kötelező elemei egyébként a pár, a 2 tanú, és az anyakönyvvezető. Ennyi. A többi (igen, még a gyűrű is!) csak sallang, ami az ilyen dolgokat lényegesnek tartók számára megszépíti az egészet. Kapaszkodj meg, a csicsás menyasszonyi ruha sem kötelező dolog.

Szóval röviden: minden menyasszonynak a saját döntése, mit-hogyan-miért vesz fel a nagy napjára, és hogy ebbe mennyi beleszólást enged, az szintén egyéni vérmérséklettől függ.

De abban egészen biztos vagyok, hogy még a legtürelmesebb és legmegalkuvóbb menyasszonyok sem attól teszik függővé a ruhaválasztást, hogy TE mit irkálsz össze a neten...

Hogy téged ez a téma ennyire kiborít, az viszont nem normális dolog, jóindulattal javaslom szakember felkeresését.

2022. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
93%

#1-es vagyok: szemléltetésképpen írtam a Dior-ruhát, de mindegy :)


Most is úgy gondolom, hogy tök mindegy mi van az ifjú páron. Voltam már mindenféle esküvőn, soha, egyszer sem álltam neki kritikus szemmel pásztázni sem ruhákat, sem díszeket, sem semmit. Nem kérdeztem rá, mi mennyibe fájt nekik, mert nem rám tartozik.


Ha a menyasszonynak jó az a ruha, akkor egy vendég ne álljon már neki obégatni, hogy micsoda ócska rongyot visel... ha lenne is ilyen barátnőm, valószínűleg az esküvőmön nem lenne jelen.


De ez az én véleményem, nem kell vele egyetérteni :)

2022. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
90%
Menj el dolgozni és fogadj örökbe öt árvát, akkor hasznosabb dolgokon járathatod az agyadat.
2022. okt. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!