Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi lehetne erre a megoldás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehetne erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Lassan 16 éve vagyunk együtt, van két gyermekünk a párommal (10 és 6 évesek), mindenünk megvan ami csak kell: saját ingatlan, autók, stb. A kapcsolatunk túlélt minden válságot, és még mindig nagyon jó együtt.

Viszont esküvőt még mindig nem akar. Amikor megszületett az első fiunk, akkor azt mondta, hogy majd, ha nagyobb lesz, akkor meglesz az esküvő, aztán jött a második, utána meló, mókuskerék, közben mindig lebeszélt róla. De engem ez nem hagy nyugodni, nem akarok úgy meghalni, hogy ne lehessek menyasszony. Engem a szimbolikus mivolta az, ami miatt még mindig fontosnak tartanám. A párom viszont nem, és hogy nem kell lagzi, irtózik tőle, blablabla. Sokszor mondtam neki, hogy akkor legyen úgy, hogy csak mi és a gyerekek meg a tanúk egy lebeszélt időpontban bemegyünk a hivatalba és aláírjuk a papírt, aztán max egy fotós és kész, megyünk étterembe. De neeeem, ez sem jó neki, vagy max én akkor szervezzek meg mindent. Mondtam rendben, erre az volt a kifogása, hogy minek esküvő, ha az ő nevét nem veszem fel?

Akik voltak hasonló helyzetben hogyan oldották meg?



2023. jan. 18. 20:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy leülsz vele és megbeszélitek nyíltan. Ő itt csak hiteget téged összevissza, aztán ki tudja, hogy egyszer tényleg hajlandó lesz-e elvenni. Le kell ülni, és elmondani neki hogy NEKED ezért és ezért és ezért fontos, ha szeret, akkor megérti és hajlandó megtenni. Ez egyben lehetőség neki is, hogy elmondja, ő mit akar. Ha nem akar elvenni, mert pl. soha nem akar házasodni valamilyen oknál fogva, akkor mondja el őszintén, mert az a leggázabb az egészben, hogy évek óta hiteget. Aztán ha hajlandó elvenni, akkor megbeszélni hogy mikor, hogyan, stb. és megszervezni, ha pedig nem, akkor neked el kell döntened, hogy leéled az életed így, vagy szakítasz vele és keresel olyat, aki hajlandó elvenni. Más megoldás nincs, elvégre nem tarthatsz pisztolyt a fejéhet hogy elvegyen.
2023. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Semmi. Ha házasság nélkül szültél neki gyereket, ráadásul többet is, akkor a büdös életben nem fogod rávenni, hogy elvegyen.

Az első gyerek előtt kellett volna mondani, hogy addig nem lesz és kész.

2023. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
16 év után erről még nincs megállapodás? Nem mindenki akar házasságot, úgy sejtem a párod is ilyen. Nincs erre semmi praktika, meg kell vele beszélni, hogy neked ez fontos, ő is kifejthetné, hogy mi a gondja. Kommunikáció.
2023. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

16 évről van szó!!!!

Soha nem fog elvenni (vagy ha tévedek erőszakként fog tekinteni rá).

2023. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Neked miert fontos az eskuvo, mi valtozna tole? Tole megkerdezted, hogy miert nem akarja?
2023. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Ez jogi viszony is. Bármelyikőtökkel történhet valami. Gondoskodnotok kell egymásról: özvegyi nyugdíj, örökség. Házaspároknál ez automatikus. Felelőtlenség a részéről.
2023. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Elkeserito, hogy hetente-kethetente jon egy kerdezo, aki x eves parkapcsolatban x szamu gyerekkel el, es nem merik megkerdezni a gyerekeik apjat, hogy mit gondolnak a hazassagrol.

Szamomra elkepeszto, es ne bantasnak vedd kerdezo, de masfel evtizedrol beszelunk, es nem tudtok dulore jutni egy ilyen fontos kerdesben. Miert nem mukodik koztetek a kommunikacio?

2023. jan. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%
Mi gyerek után hazasodtunk ossze🤞😁. Én no létemre mindig irroztam ezektől a habos babos dolgoktól. Aztán rágta a fülem, higy mégis egy polgári bár, és abba belementem. Semmi nem változik elhiheted. Én sem vettem fel a nevét sem.
2023. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Ha van kozos gyerek es a nevere vette a ferfi, akkor ugyanolyan kotelezettsegei vannak, mint hazassagban.
2023. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Adja magát a kérdés, hogy miért nem? Milyen ellenérzései vannak eziránt.

Egyébként meg, vedd fel a nevét valahogy ha ez zavarja.

2023. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!