Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyakönyvvezető és szertartásv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyakönyvvezető és szertartásvezető egyszerre?

Figyelt kérdés
A helyi anyakönyvvezető nagyon nem a mi stílusunk, nem szeretnénk nyálas idézeteket és beszédet a szerelemről és a nagy találkozàsokról az életben. Nincs baj ezzel sem, de nagyon nem mi vagyunk és szégyen vagy nem, de biztosan kitörne belőlünk a nevetés. Szertartásvezetőt szeretnénk, viszont azzal meg az a baj, hogy nem ott, abban a pillanatban történik a házasságkötés és az nem az igazi. Ki lehet hívni mindkettőjüket egyszerre? A szv mondana egy hosszabb beszédet, az av pedig csak a kötelező néhány modatot és az aláírás részét vinné. Lehetséges ez?

2023. máj. 18. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Én láttam már ilyet, szerintem simán lehet, de az tény, hogy mindkettejüknek bele kell egyeznie. A másik megoldás, hogy külön, hivatali időben összeházasodtok és az esküvőn csak szertartásvezető lesz. Írtam is erről egy blogposztot régebben, ide kattintva eléred:

[link]


Sok boldogságot Netkek!

2023. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! És köszönjük szépen!:) Pont ezért vacillálok, mert nekem a szertartás úgy nem lenne teljes, ha nem ott házasodnánk össze hivatalosan..
2023. máj. 18. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szerencséd van, akkor kompromisszumkész az anyakönyvvezető, szerintem a szertartásvezetővel nem lesz gond, Ő biztos benne van.
2023. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy akár másik anyakönyvvezető? Nem tudom, melyik település, de nálunk több anyakönyvvezető is van, éspedig nem vagyunk nagyváros. Vagy máshol helyszínt nézték, ami nem ez a körzet. Nem kötelező a lakóhely szerint.
2023. máj. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Nem tudom ez változott-e, de amikor a posztot írtam nem tudtál választani és adott területen csak a területileg illetékes eskethetett.
2023. máj. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi bementünk két tanúval pénteken a hivatalba papírt aláírni az anyakönyvvezetőnél. Szombaton lagzi, nagy szertartással, szülőköszöntővel, ami kell. Nekünk a ceremóniamesterünk volt a szertartásvezetőnk is. Nagyon jó választás volt, mindenki dicsérte, és nagyon személyes lett az egész.
2023. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet kérni csak hivatalosat, sok városban igen.

Az egy másik dolog hogy pl a városházásra nem mehet be a szertartásvezető ceremóniát tartani, és az anyakönyvvezető csak ott eskedhet ahol a jegyző engedélyezi.

2023. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két tanúval hivatali időben, kérni lehet, hogy csak a kötelező hivatalos elemeket mondja el az anyakönyvvezető, és semmi körítést. Így még a feelinget sem viszi el a hivatalos procedúra. Akár azt is lehet kérni, hogy gyűrűhúzás se legyen.

Nálunk ez volt. És utána szertartásvezetővel az igazi.

Őt tudom ajánlani, ha még kerestek:

[link]

2023. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!