Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az anyakönyvvezető "hazudhat"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyakönyvvezető "hazudhat" a szertartáson a menyasszony nevéről?

Figyelt kérdés

Külön eljárásban szeretném felvenni a párom nevét, majd ha hazaértünk a nászútról. Több Ázsiai országba megyünk egyből az esküvő után indulva, és véletlenül sem szeretném hogy ez gond legyen, hogy valójában már más a nevem a magyar nyilvántartásban mint ami az útlevélben van. Tehát hivatalosan maradok a lánykori nevemen az esküvőn, így lesz kiállítva az anyakönyvi kivonat, így lesz aláírás.

De ez ugye egy ideiglenes állapot, már megvan milyen formában fogom később viselni a párom nevét, és szeretném ha a násznép előtt ez hangzana el, és nem kellene magyarázkodni hogy hogyhogy nem veszem fel a nevét. Nyilván a tanúink látni fogják amikor aláírnak, de őket szívesen beavatjuk.

Ezt amit szeretnék, törvényileg megteheti az anyakönyvvezető? Tehát hogy az elhangzó beszédben azt mondja hogy pl Kiss Péter és Kissné Nagy Anna miközben én hivatalosan Nagy Anna maradtam?


2023. máj. 26. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyakonyvvezetőt nem sikerült felhívni, vagy mi van?
2023. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Öhm... az anyakönyvvezetú az új envet mondja.

És a névváltoztatást az akkor kiállított házassági dokumentummal lehet megindítani.

Azaz nincs olyan opció, hogy a házasságkötés pillanatában a te hivatalos neved már mindenhol az új.


Szóval az egész probléma amiről beszélsz, nem létezik.

2023. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Ezt úgy tutodo megkerülni, hogy hivatalosan előre összeházasodtok, és az esküvőre felkértek valami ceremónia vezetőt, anyakönyvvezetőt, akárkit, aki eljátsza azt, hogy akkor zajlik a hivatalos procedúra, és mivel az már nem hivatalos, azt mond, amit akarsz.
2023. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja várj, most esett le.

Te nem kérted a házassággal járó névváltoztatást, merthogy ne legyen más a neved a magyar rendszerben az utazáskor.

Hát van egy rossz hírem.. Amíg nem mész el a kormányablakhoz új személyit cisnáltatni meg a földhivatalhoz meg ilyesmi, addig a régi neveddel leszel a magyar rendszerben is.

Szóval abszolút semmit nem számít az útlevélnél, ha előtte pár nappal készült egy anyakönyvi ami szerint új neved van, de sehova nem vitétk még be a rendszerbe.


Szóval ezt kár volt túlgondolni, bár talán még szólhatsz a Jenőnek a hivatalban, hogy mégis kérnéd a névváltoztatást az esküvővel. És akkor legalább a névváltoztatás költségeit és jóval hosszabb folyamatát sem kell végigjátszanod. Mert amúgy külön lejárásként jóval faxnisabb.

2023. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem létezik ez az opció.Azt felfogtad, hogy hivatalos szerződést írsz alá? Egy jogi dokumentumot? Majd a bankban is kérd, hogy más nevet mondjanak és írjanak.


Amúgy a kutyát nem érdekli a neved.Miért kellene magyarázkodnod bárkinek is, hogy megtartod? Ez hol téma még? Amúgy nagyon sokan megtartják, én is megtartottam, pedig 40 felett vagyok.

2023. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Attól hogy a házasságkötésnél elhangzik az új név meg úgy írsz alá, még nem kerül automatikusan a rendszerbe. El vagy tévedve. Neked kell utána járkálni mindenhova és megváltoztatni, új iratokat igényelni.
2023. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nászútra utazhatsz a régi dokumentumokkal, majd utána lecseréled. Elég sokan csinálják ezt. Az anyakönyvvezető azt a nevet fogja mondani, ami hivatalos, nem fog hazudni.
2023. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Házasságkötéskor kapsz egy igazolást és a házassági anyakönyvet, ezekkel besétálsz a kormányablakba és elindítod az okmányok újra nyomását. Ott adnak egy igazolást, ami30 napig érvényes és bárhol vagy, el fogják fogadni. Nekem így volt, 4 nappal az esküvő után mentünk külföldre.
2023. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!