Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Titokban kell házasodjunk....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titokban kell házasodjunk. Teljesen ki vagyok ettől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Röviden:én elváltam már egyszer,párom nem volt még nős.Külön élünk,albérletben.Nekem csak a testvérem van,neki az egész család.az ő családja elég maradi,mikor mondtuk hogy csak 2 tanúval akarunk házasodni,na abból botrány lett.Mert akkor mindenki megsértődik,bla-bla.az én családom támogat és megért minket.Nem értik meg hogy nincs pénzünk esküvőre,sőt ők eljegyzést is akarnak.a legszűkebb család is 60 fő.ezért elvetettük a házasság ötletét,inkább mert nem tudunk esküvőt finanszírozni.se most,se később.adódott egy lehetőség,hogy saját lakáshoz jussunk,viszont házasnak kell lennünk,ami jól is jött.mondtuk párom szüleinek,akik azt mondták akkor legyen 2 tanú,de szigorúan tartsuk titokban.mondtuk hogy ez nekünk rossz de ők kötötték az ebet a karóhoz,hogy értsük meg,ne mondjuk senkinek el utána se csak ha esetleg sikerül a lakás.meg hogy jót akarnak.párom mamája utál engem,senki nem tudja miért,3x látott.de a többi tesó párját is.ők mindenáron beleavatkoznának és közénk állnának,meg még 1-2 család tag.azt mondták a szülei jobb őket kész tények elé állítani mert ha már házasok vagyunk,akkor nem tudnak mit csinálni.de ha kiderül hogy eltitkoltuk akkor is botrány lesz,de szerintük majd lenyugszanak.de én félek ettől.és amúgy is hogy lehet úgy élni hogy titokban kell tartani még hónapokíg.februárban lesz az esküvő.mit tegyek?szerintem szégyenlik a szülők hogy nem lesz esküvő,eljegyzés.maradi felfogásuk van és kicsi a falu.az is rossz hogy nekem is el kell titkolni a családom elöl,kivéve tesómat és sógoromat.de a szülők nem tudhatják ,hogy ők tudnak róla.ez egy ördögi kör.mit gondoltok?
2011. jan. 3. 14:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez a ti életetek, nem a falué. Én összeházasodnék két tanúval is, nem érdekelne senki véleménye. Ha a falusiak meg a rokonok lagzit akarnak, akkor fizessék ki nektek az árát.
2011. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
terveztek egyházi esküvőt is? mert akkor meg lehet kötni azt a kompromisszumot, hogy a polgári 2 tanús, és midnenki csak a templomba jön. ha a család akar eljegyzést, hát állják is. én ezt megmondanám így. nagyon drága mulatság etetni, itatni a társaságot. nyilván erre még spórolni kell, várják ki az időt.
2011. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rájuk. Legyen két tanús esküvőd, és kürtöld szét utána. Mi köze hozzá? Miért kéne titokban tartani? Semmit nem kell ezen szégyellnetek. Nem mindenkinek lehet 1 milliós esküvője! Sok boldogságot!
2011. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még mindig jobb, ha nyíltan felvállaljátok, hogy két tanúval esküdtök meg, mint ez a titkolózás.

Ne törődj azzal, mit akarnak mások, ha nektek, kettőtöknek jó így. Akinek nem tetszik, az fizessen nektek egy hatalmas esküvőt, és tehet egy szívességet.


Mindkét esetben "be kell venni a lesz.aromtablettát", nehogy ezen múljon két fiatal boldogulása, hogy mit szól a távoli rokonság...!?

Haragszomrád meg mindkét esetben elkerülhetetlen, akkor már hamarabb megbocsájtanak, vagy hamarabb elfogadják, hogy nektek nincs pénzetek lagzira, mint azt, hogy titkolóztok meg hazudtok.

2011. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Utólag magyarázd el nekik, miért döntöttetek így. Majd megnyugszanak. Sok boldogságot!

Megkérdezhetem milyen lakáslehetőséghez jutottatok?

2011. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ígérjétek meg, hogy pár év múlva, ha lesz pénzetek, csináltok egy nagy templomi esküvőt, ahová meghívjátok az összes rokont, aztán felejtsétek el.
2011. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is két tanú előtt házasságkötés, és ennyi.

Szerény vacsora a szülőkkel, nem több.

Egyébként ez úgy szokás, hogy a szülők állják az esküvő költségeit, nem a fiatal pár, és a mennyasszonyi táncból adja vissza a pár a költségeket a szülőknek.Legalábbis arra mifelénk.

Én a helyedben megesküdnék, nem titkolóznék egy percig se, viszont menekülnék ebből a maradi közegből, az biztos.

2011. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
100%

Én 2 tanúval házasodtam.

Összeházasodtunk,másnap meg bejelentettük.Mindezt falun...minden csoda 3 napig tart..így 10 év távlatából senkit nem érdekel,hogy hogyan házasodtunk.

Ha az anyósjelölted ismeretlenül is elutasító veled szemben,akkor szerintem hiába pedáloznál neki ezek után is.....úgysem tudnál olyat tenni ami tetszene.Akkor meg minek adnátok neki meg azt az örömöt,hogy eljátszhassa képmutatóan az "Örömanyát" az esküvőtökön.

Sok boldogságot!

2011. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyikőtök sem hibás. A rokonságot is meg lehet érteni. A párom családja is nagy, és bizony irigylem őket, ma már egyre ritkább az ilyen szép nagy, összetartó család.

Az esküvő egyik lényege azt gondolom, épp a családba való befogadás. A 2 ember papír nélkül is ugyanaz a két ember, de amikor felvállaljuk egymást a rokonok előtt, onnan kezdve már nem tekinthetnek minket átmeneti jövevénynek a társunk életében. Még akkor se, ha a házasságok ma már elég átmenetiek. A lényeg abban van: felvállalom Őt a rokonaim, barátaim előtt. Hidd el, ez nagyon fontos a befogadáshoz. Bár azt hiszem, közös gyerekkel is el lehet érni ugyanezt.

Csak azért írom, meg kell érteni valamennyire a rokonok szemszögéből nézve miért megdöbbentő ez így. Sajnos egyre inkább elfelejtjük, hogy valaha ez volt az esküvő egyik legfontosabb következménye: része lettél egy addig idegen családnak. Befogadtak. De ma már, amikor szanaszét élünk, ennek sajnos egyre kisebb a jelentősége. Ezért vagyunk ilyen magányosak.

És az esküvő ha nem is egsézen, de megtérülő befektetés. Meg kell mondani a rokonoknak, hogy ne názajándékot adjanak, hanem pénzt. Ez ma már nem illetlenség.

Tudom nehéz, mert előre mégse szabhatsz belépődíjat az esküvőre és ott a lutri, hogy mi van ha nem adnak annyit, de azért ki lehet ezt előre számolni nagyjából szerintem...

Én megértelek amúgy titeket is, őket is.

2011. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan kérdezd már meg a drága Anyukát ha szerinte szégyelni kell azt hogy nincs nagy hacacáré azt nem kell majd hogy "házasság nélkül"jön a gyerek????Mert hát ugye titkolni kell(lene) a házasságot....a gyereket hogy ?????

Gondolom nem akarsz családi balhét,de ha már alapból nem bír téged Anyuka akkor csak idő kérdése és másba köt bele...Egy szónak is 100 a vége Ő egyszerűen nem akarja(ta)hogy elvegyen a fia csak futott még előtte pár kört hátha...

2011. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!