Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha én elvált vagyok, a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én elvált vagyok, a párom hajadon, akkor milyen papírok szükségesek egy gyors házassághoz?

Figyelt kérdés
A 8. hónapban vagyunk, úgy döntöttünk, hogy előtte túlesünk a házasságkötésen, hogy ne kelljen később ezzel foglalkozni. Én elvált vagyok,van jogerős bírósági végzésem,viszont nincs meg a születési anyakönyvi kivonatom.A páromnak megvan a szül.anyakönyvi kivonata,ő még hajadon. Ezekkel összejöhet szerintetek? Köszi
2011. jan. 11. 19:34
 1/6 anonim válasza:
Szia! Személyi igazolványotok, lakcímkártya! Ha az asszonynevedet viseled (xy-né), akkor a bírósági válási határozatot! Sok boldogságot!
2011. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezekszerint nekem nem kell a születési anyakönyvi kivonatom??? Az anyakönyv vezető azt mondta, hogy a páromnak kell,de hogy nekem kell e nem kérdeztem...Sajna nekem nincs meg,csak a válási papírjaim.

Szerinted?

2011. jan. 11. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet másolatot kérni onnan, ahol születtél, most nem jut eszembe hogy hívják az intézményt, de ha elhagyod tudsz újat szerezni.
2011. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mind a kettötöknek kell a születési papir. neked még a válási papir is kell.a papirt ott tudod kérni ahol születtél ott a tanácsházához kell bemenni ésott kell kérni a születési papirt ha jol tudom 2000 ft-os illeték kell hozzá.de ezt meg kell kérdezni.sok szerencsét.
2011. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Párodnak:szül.anyakönyvi kivonat,lakcímkártya,személyi,és a hajadonságát igazoló papír(ezt az állandó lakcím szerinti illetékes anyakönyvi hiv.-ban kell kikérni).

Neked:szül.anyakönyvi kivonat(ha nincs,el kell menned oda, ahol anyakönyveztek,térítés ellenében azonnal kiadják),lakcímkártya,személyi,és a jogerős bírósági végzés VAGY a házassági anyakönyvi kivonat,amire már rávezették a válásról szóló végzést.Anyakönyvi kivonat nélkül NEM tudtok házasságot kötni!

2011. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor kapkodhatok a papírokkal,mert szombaton lehet házasodni. Mindketten elég távol születtünk mostani lakhelyünktől. Lehet,hogy nem fog összejönni. A helyi önkorm.-tól lehet kérni, vagy okményiroda? Köszi
2011. jan. 11. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!