Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy zajlik a római katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik a római katolikus esküvő, ha hiányoznak papírok?

Figyelt kérdés

Szeretnénk római kat. esküvőt, viszont nekünk papírunk arról, h ő meg van keresztelve nincs, és nekem sincs, de én még voltam elsőáldozó is...


Mennyibe kerül nekünk, mit kell csinálni stb..


2011. jan. 31. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod,hol kereszteltek meg benneteket,azt bemondjátok a plébánián és ők megkérik a keresztleveleteket.
2011. jan. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahol keresztelkedtetek arról a plébániáról kell elkérni a keresztleveleket. Elvileg nem kerül semmibe, legalábbis nekünk nem került.
2011. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is katolikus templomban házasodtam, pedig én nem is vagyok megkeresztelve.

A férjem ugyanabban volt gyermekkorában megkeresztelve. Én mindig csodálattal mentem el az a templom mellett bámulva azt, és érezve, és hiszek is Istenben, csak nem járok templomba. Mindenki laikusok mondták, így nem lehet, ne is ábrándozzak. Mert persze mikor eljött a házasságunk ideje, abban a templomban akartam. Szóval fogtam magam elmentem beszéltem a pap bácsival, aki jó fej volt, és érezte, hogy nem csak divatból csinálom, és beleegyezett. Ennyi. Hű mennyibe került ? Hű nem tudom pontosan, 5OOO Ft. rémlik, de nem több az tuti.

Lehet ez mindenkinek nem sikerül, lehet kell vegyél majd néhány hittan órát, vagy meg kell keresztelkedj, beszélj a pappal !

2011. febr. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Én csak bérmálkozva nem voltam, mivel úgy döntöttem, hogy addig nem teszem meg, amíg nem érzem a szívemből, h ennek eljött az ideje.

Istennel pedig mindenki másképpen tartja a kapcsolatot :) Van aki telefonál, van aki levelet ír, van aki e-mailezik vele, van aki beül a templomba és mondja és mondja. Én kereső vagyok :)


Viszont, de jó, hogy erre jöttél! Elmeséled nekem,hogy mi mennyibe kerül a templominál, és mivel én nem vagyok bérmálkozva, párom meg csak keresztelve van, h miket kell csinálni ott?

2011. febr. 1. 07:49
 5/8 anonim ***** válasza:

A férjem sem volt megkeresztelve, amikor összeházasodtunk. Én voltam elsőáldozó is! Simán ment a dolog. Ilyenkor a pap ír kitölt egy ilyen formanyomtatványt, hogy engedélyezzék így is a házasságot. Illetve azt mondta,hogy a katolikus fél (vagyis én) iránti bizalom ez,hogy megengedik a nem katolikus félne is az katolikus esküvőt. El kellett járni jegyesoktatásra. Ez kb.4 alkalom volt!

A szertartás maga 20 ezer ft-ba került!

2011. febr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó kommentet.... azt még meg tudod nekem mondani, hogy a jegyesoktatás pénzbe kerül?
2011. febr. 1. 08:45
 7/8 anonim ***** válasza:
nem kell fizetni a jegyesoktatásra. A szertartás stóladíját pedig a tanuk szokták fizetni.
2011. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2.38-as vagyok ismét.


Mivel a férjem megvolt keresztelve, de nem gyakorolta, nem járt templomba, én se jártam, így gőzünk sem volt mikor mit kell mondani, csinálni. A pap mondta, hogy változtattak a dolgon, mert régebben több dolgot csináltak, külön elvitték a menyasszonyt a Mária szoborhoz és ott imádkoztak, vagy nem is tudom pontosan, de már nem csinálják. Ez a pap úgy gondolom elég rugalmas volt. Nekünk csak állni kellett és hallgatni, és amikor a segítője mondta, hogy Ámen, akkor mi is. Volt a gyűrű ceremónia, és egy szalag,de már kezdem magam nagyon rosszul érezni, hogy nem tudom a nevét sem, amivel körbetekerte a férjem és én kezem együtt összekötött minket.

Szóval többet nem kellett csinálnunk igazából, mint a polgári esküvőn előtte. Attól, hogy ilyen tapasztalatlan vagyok, nem benfentes a templomi dolgokban, ettől még nagyon örülök, hogy így csináltam.

Minden pap más, beszélj a tietekkel !

2011. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!