Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külföldi férj vezetéknevét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldi férj vezetéknevét hogy szokás felvenni? A keresztnév kerül előre és utána a férfi családneve?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hol használod.

Én külföldön élek, és az itteni papírjaimon "keresztnevem+férjem családneve" a nevem.


Viszont ha magyarországon éltek, vagy külföldön, de anyakönyvezteted a házasságot Mo.-gal, akkor a magyar családjogi törvény alapján lesz a neved, tehát "férj családneve+keresztneved"

És így lesz a magyar okmányaidban is.

2011. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ferjed Joseph Brown, akkor te Brown Agnes leszel Magyarorszagon. Kulfoldon meg Agnes Brown. Magyarorszagon mindig a vezeteknev van elol, ugy kell alairnod.


Az en ferjem is kulfoldi es ugy kell minden papirra irnom a nevem, hogy Smith Katalin, nem Katalin Smith. NEM lehet mashogy felvenni, igy van Magyarorszagon a sorrend, kulfoldon meg forditva.

2011. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Jol irtak, a szokast.

Ha pedig roviditik a (fenti peldaban) a neved, akkor szolithatnak Mrs. Brown-nak a ferjed meg a Mr. Brown.


Nekem is kulfoldi es nem vettem fel a nevet. Minek? Attol nem fogom jobban/kevesbe szeretni <- ez mondjuk mar OFF volt :)

2011. júl. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Utolsó!


Sokan ugyanebből a megfontolásból nem házasodnak össze.

Attól nem fogják egymást jobban vagy kevésbé szeretni.

Te mégis megtetted. Szíved joga volt.

Felvenni a férj nevét is szívünk joga. Az összetartozást jelképezi.

2011. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Minek kell hozzámenni külföldihez? Árja magyar vért nem kéne keverni idegenekkel.
2011. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Köszi utolsó, nagyot nevettem. :D
2011. júl. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyik ismerősömnek: Mrs. keresztnév,leánykori vezetéknév,férfi keresztneve.
2011. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* férfi vezetékneve
2011. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!