Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hány év után "illik" összeháza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év után "illik" összeházasodni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem rám tartozik a illető emberek élete, csak úgy érdekesnek tartom. Szerintetek melyik a jobb?


1.eset:

Adott egy 26 éves férfi, több hosszútávú kapcsolata is volt (egy 4 éves, és egy 3 éves) Újabban 4 hónapja összejött egy lánnyal, aki teherbe esett és elvette a pasi 4! hónap után. A faluban mindenki örül, milyen jóvágású fiatalember, hogy teherbe ejti a lányt és elveszi.


2. eset

Adott egy 30 éves férfi, 8 éve együtt van a barátnőjével, a csajszi szintén terhes lesz, és elveszi veleségül. A faluban mindenki felháborodik, hogy persze csak a gyerek miatt házasodnak, eddig miért nem vette el feleségül.


Én az 1.esetet teljesen abszurdnak tartom, hiszem valakit nem lehet 4 hónap alatt megismerni. Becsúszott a baba, de attól még nem szükséges elvenni, ha úgy gondolják akkor akár 1-2 év múlva ugyanúgy meg lehet az esküvőt tartani. És szerintem ez a házasság sem lesz hosszú idejű.


Szerintetek melyik elfogadhatóbb?


2011. júl. 20. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a 2.-dik
2011. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj, hány év után "illik"?... hát jó kérdés. De szerintem akkor illik összeházasodni hogyha mind a két fél békességben szeretve egymást megvannak, és mindketten össze akarnak házasodni.


Ez meg hogy 4 hónap után. Nem lehet kiismerni valakit. Hülyeség. Ezt saját maguk érzik. Van akit nem hogy 5 év... egy élet alatt sem lehet kiismerni... Tehát tényleg mindenki ahogy érzi.


Faluban nemtudom hogy szokás, de Én lesz@rnám a véleményüket. Én életem. Semmi közük hozzá.

2011. júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát a falusiak fejével gondolkodva az elsőt lehet úgy is nézni, hogy de szerelmesek, csinálnak egy gyereket és még össze is házasodnak, a második meg már nyúzzák egymást évek óta, nem haladnak semerre, becsúszik a gyerek, aztán akkor csak elveszi már, mert milyen izé, ha nem.
2011. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem az időtől függ hogy ki mikor házasodik..

Mindkettő elfogadható ha ők is úgy érzik..

Én vagyok az élő példa.

5 év együtt járás,2 év jegyesség után férjhez mentem..8 év házasság után elváltunk.Úgy alakult,hogy a válóper előtt elköltöztem,és bár papíron házasok voltunk még,de már 1 éve külön éltünk.A férjem vidéken ,én Pesten. Válóper kimondása után végül is összejöttem a kollégámmal aki 1 hónap együtt járás után megkérte a kezem. A kötelező türelmi dő után rögtön összeházasodtunk...10 éve élünk boldog házasságban..

Szóval nincs olyan hogy mikor illik házasodni.Akkor amikor a két fél úgy érzi hogy ez fontos,és ez kell..

2011. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyéni vélemény: a baba becsúszása előtt illik házasodni. Kérlek, ne haragudjatok, hogy ezt írom, csak a saját véleményem írom le, senkit sem akarok befolyásolni.
2011. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
utolsó: a becsúszott babának pont az a lényege: nem számítasz rá, tehát nem tudod, mikor van előtte:)
2011. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Ezek közül a 2. az elfogadhatóbb szerintem, azért 4 hónap után gyerek ide vagy oda, én nem házasodnék.

Viszont szerintem is akkor már inkább úgy illik, hogy előbb a házasság utána a gyerek.

Sajnos az én barátom úgy gondolja, h jöhet a gyerek házasság ráér, de ha már úgyis együtt tervezünk maradni, akkor csak összeházasodhatnánk, meg azért ma is a nem házas anyákat errefelé kissé lenézik.

2011. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
ja, és nálam mind a kettő elfogadható.
2011. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

A terhességnek és a házzasságnak nem szabadna egymás függvényének lenni. Régen volt ez inkább "szokás". Manapság szerintem "nem szükséges" ezért házasodni, legalábbis nem kell és nem szoktak annyian, mint régen.


Az ilyen kapcsolatok manapság tönkre is mennek hamarabb. Mert ha nincs szerelem, "csak gyerek" a házasodás oka, nem túl jó előjel.


Az általad leírt második eset sokkal elfogadhatóbb, mert ott már kiismerte egymást a 2 fél az évek alatt és tudják milyen a másik. Ez az oka a házzasságnak talán, nem(csak) a terhesség. Valószínű a gyerek is tervben lehetett.


Hány év után illik összeházasodni? Szerintem 10 éven belül össze "szoktak" a párok, persze inkább néhány éven belül. Kinek hogy felel meg, ahány ház, annyi "szokás".

Sokmindentől függ.

2011. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Én szilveszterkor megismerkedtem egy fiatal nővel.Nagyon tetszett,és tök jól eldumáltunk.Kiderült egyikünknek sincs partnere és 30 évesen már nem futó kalandot akartunk.Így poénból azt mondta nekem,hogy szilveszterkor megfogadja,hogy az első férfi aki megkéri a kezét hozzámegy.2002.január 1-én 00.01 perckor megkértem a kezét..Igent mondott.Februárban 2 tanúval összeházasodtunk.Később volt időnk megismerni egymást,és ő a legcsodálatosabb feleség és anya..Számomra ma két nő tölti be az életemet.A feleségem,és a pici lányom..

Szóval rövid kapcsolatból is lehetnek boldog házasságok..

40/F

2011. júl. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!