Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kiket illik meghívni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiket illik meghívni egy esküvőre?

Figyelt kérdés

a szűk családi körön kívül persze...

olyasmire vagyok kíváncsi, pl. főnök, volt/jelenlegi osztálytársak, kollégák, kollégák családja, albérlőtársak, akikkel éveket laktunk... stb. Főként arra keresném a választ, h pl, ha főnök meghívta az alkalmazottjait a lánya esküvőjére, akkor fordítva is illik?

Jaj, és hogy inkább a templomi, vagy inkább a polgári esküvőre, vagy csak lagzira?


Párommal (még csak) ábrándoztunk, de nem értünk egyet minden pontban :)


2009. ápr. 4. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, korábbi meghívásokat általában legalábbis illik viszonozni, de persze nyilván nem kötelező, végső soron mindenben ti döntötök. Az összes többi mind fakultatív - azt hívtok meg, akit eléggé közel állónak éreztek ehhez magatokhoz. És ugyanez a mérce az egyes "szakaszokat" illetően; ti tudjátok, hogy ki(k) az(ok), aki(ke)t a csak a ceremónián, és ki(k) az(ok), aki(ke)t a lagzin is végig szívesen látnátok, meg persze, hogy mennyire futja a pénzetekből.
2009. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A te esküvőd, az legyen ott, akiket szívesen látsz, akiket szeretsz. Szerintem.
2009. ápr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is!
2009. ápr. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi! A tündérem meg akarta hívni az egész szakot a főiskolán, mert "illik" :D.

Akkor már csak a kérdésem arra korlátozódna, hogyha pl. főnököt visszahívunk, meghívjuk-e a párját és a gyerekét is?

Saját véleményem szerint ez egy ördögi kör (ha már jön, akkor jöjjön a párja, a lánya, a lánya férje, a gyerekei... stb. vagy fordítva), de egyedül meg manapság már szinte nem is megye senki, én ezt is megértem...

2009. ápr. 5. 01:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meghívnám a főnök családját is, ha már meghívod őt, így illik! Én el sem mennék egyedül, a család nélkül főleg, ha vannak neki kisebb gyerekek. Ha meg a gyerekei felnőttek, akkor szerintem elég a főnököt és a kedvesét meghívni. Az, hogy kit hívsz meg azon múlik, hogy 1. kiket szeretsz, kit akarsz ott látni, 2. kik hívtak meg eddig. Nem mindenkit szoktak visszahívni. Pl. nekem volt olyan, hogy én meghívtam valakit az én lagzimba, de ő nem hívott meg az övébe, mert a közeli rokonai már akkora létszámot tettek ki, hogy már nem fértünk volna be. Ebből nem volt sértődés. Az viszont furcsán veszi ki magát, mikor valaki különösebb magyarázat nélkül egy közeli rokon vagy jó barátot nem hív vissza. Szóval ez azon is múlik, hogy te mekkorára szervezed a keretet. Olyanban is gondolkodhatsz, hogy bizonyos embereket csak magára a templomi és polgárira hívsz meg, a lagziba meg nem, ha már nincs rá keret. Mondjuk én ilyet nem tettem, de sok olyan lagzi van, ahol így csinálják, ha rengeteg vendég lenne, de arra nincs keret, hogy 150-200 fős lagzit csináljának. Ilyenkor a meghívó csak a szertartásra szól.
2009. ápr. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. ápr. 11. 02:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem hívnám meg a családját, csak akkor, ha ismerem őket és elég jóban vagyunk. Semmi közötök egyébként hozzájuk...ez olyan lenne, mintha meghívnád az egész főiskolai szakot..:DDD
2009. ápr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Lagzi előtti szertartásra bárkit meghívhattok, akár az egész főiskolai szakot és főnököt is pereputtyával, de lagzira csak azt, akivel nagyon jól érzitek magatokat és kötődtök hozzá!
2009. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!